Çok Okunanlar

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

FETÖ ile suçlanan Arda Turan ve Okan Buruk için karar verildi

MYK sonrası CHP'li Salıcı'dan Mansur Yavaş açıklaması

Gizli çalışmanın ayrıntıları ortaya çıktı!

Can Ataklı isyan etti: Bana akıllı troll yollayın

FETÖ'nün 'şöhretler' karması!

FETÖ soruşturmaları futbol dünyasına da uzandı. FETÖ'nün eski Futbol İmamı Said Alpsoy'un ifşaatlarının ardından başlatılan soruşturmada  Galatasaray'lı eski futbulcular Hakan Şükür, Uğur Tütüneker, İsmail Demiriz ve Arif Erdem hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

BİR ZAMANLAR CEMAATİN PRENSLERİ DOKUNULMAZDI
Çok değil daha iki yıl öncesine kadar, iş hayatından siyaset hayatına kadar olduğu gibi futbol camiasında da Gülen cemaatine yakın olmak, o kişiye adeta dokunulmazlık kazandırıyordu.

İşte bugün 'kandırıldık', 'Biz sadece hayır işlerine yardım ettik' diye kendilerini savunan o futbolculardan bir çoğu, cemaatin organizasyonlarında boy göstermekte hiç bri sakınca görmüyorlardı...

CEMAAT TURNUVASINDA ÜNLÜLER GEÇİDİ
Aşağıdaki resimlerde yine o dönem Fethullah Gülen cemaatine ait olan ve ilk KHK ile kapatılan ismini Fatih Koleji olarak değiştiren Özel İstinye Ufuk Okulları'nın düzenlediği bir futbol turnuvasında forma giyen ünlü futbolcular yer alıyor.

2010 yılında 5.'si düzenlenen Ufuk Okulları Geleneksel Veli Futbol Turnuvasına o dönem Sarıyer Kaymakamı olan şimdi Darıca'da kaymakamlık yapan Ömer Karaman ve eski ünlü futbolcular katılmıştı.

Turnuvaya dönemin Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Kahyaoğlu, eski ünlü futbolculardan Uğur Tütüneker, Hamza Hamzaoğlu, Cihat Arslan, ünlü sanatçı Cüneyt Arkın’ın oğlu Kaan Cüreklibatur, Yapımcı Şahin Özer, Mardinspor 2. Başkanı Can Alkan ve cemaat kolejinin yöneticileri katılmıştı.

Kaymakamı Ömer Karaman ise yaptığı konuşmada, “Sarıyer’deki özel okullarımızın bu tür sosyal faaliyetler düzenlemeleri memnuniyet vericidir. Bu tür etkinlikler velilerimizin kaynaşması için de oldukça önemlidir. Okul yöneticilerimizi bu çalışmalarından dolayı kutluyorum' diyye konuşmuştu.

Okul yetkilileri ise turnuvanın amacını şöyle açıklamışlardı; “Okullarının eğitim modelinde bilimsel ve teknolojik çalışmalara paralel olarak öğrencilerin gelişmelerini sağlarken, toplumdaki şiddeti önlemeye yönelik çalışmalara da imza atmaktır. Özellikle son zamanlarda artan toplum içi şiddet olaylarının huzur ve barışı olumsuz yönde etkilemesi bu ve buna benzer aktiviteleri zorunlu hale getirmiştir.'

İşte o turnuvada forma giyen ünlü isimler:

1-074.jpg

Hamza Hamzaoğlu, Uğur Tütüneker, Cihat Arslan ve  Cüneyt Arkın’ın oğlu Kaan Cüreklibatur

2-072.jpg

Okan Buruk, Ahmet Yıldırım, Merk Korkmaz, Şahin Özer, Uğur Tütüneker

3-050.jpg

Aynı kadro protokolde

4-039.jpg

abcgazetesi.com
 

İlgili Haberler

Spor

Potanın Perileri grubunu lider bitirdi

Spor

Tolga Ciğerci ilk kez sahaya çıktı

Spor

Roma'nın efsane isminden Cengiz Ünder'e tavsiye

Spor

EURO 2020'de torbalar belli oldu

Spor

FIFA Etik Kurulu üyesi tutuklandı

Spor

'TFF Başkanı Yıldırım Demirören, İddaa ihalesine giriyor'

Spor

Ali Koç bir tabuyu daha yıktı

Spor

A Milli Takım'dan 2018'e sessiz veda

Spor

Devlet Bahçeli, Roma-Real Madrid maçına davet edildi

Spor

Hollanda'yı finale götüren not

Spor

Beşiktaş'a Ryan Babel'den kötü haber

Spor

Galatasaray İtalya deplasmanında