darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

'Fiili duruma bakacaksan değnekçilere de hak vermemiz lazımdı'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, “fiili durum oluştu' diyerek başkanlık sistemini savunanları eleştirerek, “Demokrasilerde fiili duruma göre değil, kanunlara göre hareket edilir. Fiili durum oluştu denilerek devlet yönetilmeye başlanırsa bunun sonu gelmez. Fiili duruma bakacaksak eğer bir dönem sokak başlarında bekleyen, sonra da 'buralar benim’ diyen değnekçilere de hak vermemiz lazımdı' diye konuştu. 
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran yaptığı yazılı açıklamada Başkanlık tartışmalarıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Demokrasilerde fiili durumlara göre değil kanunlara göre hareket edildiğini söyleyen Cankurtaran, “Kanunlara saygı duyması ve koruması gerekenler şimdi Erdoğan tarafından devlet gelenekleri çiğnenerek ve Anayasa zorlanarak oluşturulan fiili durumun kabul edilerek buna statü kazandırılmasını istiyor. Fiili durum oluştu denilerek devlet yönetilmeye başlanırsa bunun sonu gelmez. Herkes kendince bir fiili durum oluşturabilir. Fiili duruma bakacaksak, buna göre düzeni değiştirmeye başlayacaksak eğer bir dönem sokak başlarında bekleyen sonra da 'Buralar benim’ diyen değnekçilere de hak vermemiz lazımdı' diye konuştu. 
 
“DEMEK Kİ TÜRKİYE, 14 YILDIR İSTİKRARSIZLIKLA YÖNETİLİYOR!'
 Başbakan Yıldırım’ın “Başkanlık ile istikrar sağlanacak' sözlerini de eleştiren ve “AKP, demek ki Türkiye’yi 14 yıldır istikrarsızlıkla yönetiyor. Başkanlık ile istikrar geleceğine göre öncesinde ülkeyi istikrarsızlıklaştırdıklarını kabul etmiş oluyorlar. Bunun 11 yılı da şimdi Başkanlık hevesinde olan ve istikrar vaat eden Erdoğan’ın dönemi üstelik' diye konuşan Cankurtaran sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“YILDIRIM VE BAHÇELİ’YE SESLENİYORUZ! GELİN BAŞKANLIĞI KONUŞACAĞINIZA, İŞSİZLİĞE ÇÖZÜMÜ KONUŞALIM" 
Turizmdatabank’ın verilerine göre turizmde iki yıldaki zararımızın 15 milyar dolara çıktığını söyleyen Cankurtaran “Bu zarar AKP’nin dış politika hataları nedeniyle oluştu. Diğer sektörlerdeki zararları da toplayınca AKP’nin hatalarının Türkiye’ye zararı on milyarlarca dolardır. Resmi işsizlik 10.7’ye, geniş tanımlı işsizlik 18.9’a çıktı. Bundan daha ciddi bir durum olur mu? Bahçeli ve Yıldırım “fiili durum oluştu' diyerek başkanlığı gündeme getiriyorlar. Bir kişinin hırsları için görüşen Yıldırım ve Bahçeli’ye sesleniyoruz! Gelin başkanlığı konuşacağınıza, işsizliğe çözümü konuşalım. Halkın acil çözüm bekleyen sorunları için bir araya gelelim. Bizi Başkanlık görüşmelerine davet edenler, var mısınız böyle bir toplantıya?'  

İlgili Haberler

Politika

CHP yönetiminden 'disiplin' açıklaması

Politika

Muharrem İnce açıkladı: İstanbul'a aday olacak mı?

Politika

CHP'li Tekin Bingöl: TBMM işe bağlı intiharları araştırsın

Politika

AKP Genel Başkan Yardımcısı: Yarın bir sürprizimiz olacak…

Politika

Başbakanlık eski müşavirinden Kılıçdaroğlu'na dava

Politika

Demirtaş'tan yeni açıklama: Aramızda en küçük bir örgütsel ayrılık veya kriz yok

Politika

Merkel'den, Erdoğan'ın duyurduğu dörtlü zirve hakkında açıklama

Politika

Mahkemeden Rahip Brunson için yeni karar

Politika

Rahip Brunson krizinde yeni gelişme

Politika

Döviz bürolarının kapısına abone oldular: AKP'lilerde neden bu kadar fazla '1 dolar' var?

Politika

Muharrem İnce'den ekonomiye yönelik açıklamalar

Politika

Muhalifleri eleştireyim derken rezil oldu: Engin Ardıç bildiğiniz gibi...