darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yeni parti kuruluyor

Fikri Sağlar: AKP Hasdal Kışlası'nı yandaş Cengiz İnşaat'a verecek

Başbakan Binali Yıldırım'ın “Kışlalar şehir dışına taşınacak' sözünün ardından, gözler atılacak adımlara çevrildi. CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, taşınması planlanan İstanbul'daki Hasdal Kışlası arazisinin, 3'üncü havalimanını yapan 5 firmaya verileceğini öne sürdü. Arazinin Cengiz, Mapa, Limak, Kolin ve Kalyon'a verilmesi için 1 Temmuz günü mutabakat sağlandığını iddia etti.

İMAR PLANI DEĞİŞTİRİLECEK

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre, Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM'ye soru önergesi de veren Sağlar, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Milli Savunma Bakanlığı İstanbul Emlak Bölge Başkanlığı'nın, Hasdal ve Tümgeneral Selahattin Gökkartal kışlaları için imar planı değişikliği istediği ve konunun İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne (İBB) geldiği belirtilmektedir. İBB Planlama Müdürlüğü'nün değerlendirmesi sonucu, imar değişikliği ile 610 bin 402 metrekare inşaat alanı ve bu alanda 17 bin 440 nüfusun yaşamasının öngörülmüştür. Büyükşehir Belediye Meclisi'nin bu plan değişikliği teklifini, 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nda düzenleme yapılması sonrası değerlendirmek amacıyla, bakanlığa geri gönderdiği öne sürülmektedir."

RANT ALANI MI OLACAK?

Fikri Sağlar, önergede Yıldırım'ın “Kapatılan askeri kışlalar yerine piknik alanı ve güzel mekanlar yapılacak' sözlerini hatırlatarak, “Araziler gerçekten piknik alanı mı yoksa rant alanı mı olacak? Kışlaların yerine neler yapılması planlanıyor? Hasdal Kışlası imara açılacak mıdır? İddia edildiği gibi; Hasdal ve Tümgeneral Selahattin Gökkartal kışlalarının imara açılması için 3'üncü havalimanının ihalesini alan firmalar ile mutabakat sağlandığı doğru mudur?' diye sordu.

Sağlar, Hasdal Kışlası'na ait arazinin, 3'üncü havalimanı ihalesinin işletme hakkını 25 yıllığına 22 milyar 152 milyon Euro bedelle alan Cengiz-Limak-Kolin-Mapa-Kalyon OGG'ye verildiği iddia edildi.

İlgili Haberler

Güncel

Deniz Yücel: Alman hükümeti Türk toplumuna ihanet etti

Güncel

Anayasa Mahkemesi'nden 'genelev' kararı

Güncel

Cezaevinde işkence var mı sorusuna 'Kamuoyunu ilgilendirmez' yanıtı

Güncel

'Rusya adım adım ev ödevlerini yaptırıyor'

Güncel

'Köle değiliz' diyen 24 havalimanı işçisi tutuklandı!

Güncel

Adnan Oktar davasında karar çıktı

Güncel

Adana'da orman yangını

Güncel

Kebap dumanı konseri iptal ettirdi!

Güncel

Çavuşoğlu Fransa, Almanya ve ABD Dışişleri Bakanlarıyla görüştü

Güncel

Kebap dumanı konseri iptal ettirdi

Güncel

Servis bulunamayan öğrencilere imam hatip tavsiyesi

Güncel

Jokeyi üstünden atan at, yarışı ilk sırada tamamladı