darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yeni parti kuruluyor

Firuzağa'daki yobaz saldırının arkasında Şems Ethem mi var?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul Firuzağa’da bir plak dükkanına “Ramazan’da içki içildiği' gerekçesiyle yapılan saldırıyı değerlendirirken, “Firuzağa saldırısı, emlak lobisine ve kentsel dönüşüm simsarlarına uygun ortam yaratma çabasıdır' dedi.

Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu saldırının, muhafazakar bir hassasiyet değil, organize bir iş olduğunu belirtti. Açıklamasında, Erdoğan'a yakın iş adamı Ethem Sancak’ı suçlayan Tekin, “Yaşananlar, iktidar ve iktidara yakın iş adamları (Ethem Sancak) ile yakın oldukları bilenen şehir magandalarının ilk vukuatı değildir' dedi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı da “propaganda kokan açıklamalar' yapmakla suçlayan Tekin, şöyle devam etti:

“Bu şehir magandalarının belediyenin bilgisi dahilinde Tünel, Tophane, Galatasaray üçgenindeki esnafı düzenli olarak tehdit ettiği iddia ve şüphelerini güçlendirmektedir. İçki, kumar ile uyuşturucu ile içli dışlı olan bir grubun saldırısının Ramazan ayı değerleriyle bağdaştırılması, bu değerlere yapılan açık bir hakaret bir saldırıdır. Buradan duyurmak ve uyarmak isteriz, Ramazan kardeşlik ve hoşgörünün ayıdır. Ne Cihangiri ne de Ramazan ayını yağmacıların ve beton lobisinin eline bırakmayız. Yurttaşlarımız dini değerlerini ve hassasiyetlerini ciğerlerinize işlemiş rantçılığa alet ettirmeyiz.

 “BÜTÜN BUNLAR BU SONUN BAŞLANGICI'

Farkındayız, önce Firuzağa’da yapılanlar sonra Gezi Parkı üzerinden oluşturulan gerilim toplumun bir kısmını hayatlarına dair sorumluluk alma psikolojisine itme amaçlıdır. Yaşamsal kaygılarla ayağa kalkan kitlelerin karşısına, toplumun diğer bir kesimini iterek kişisel ikballeri için çıkış yolu aramak bir yolun sonuna geldiğimizin göstergesidir. Yolun sonu, Türkiye halkı için değil kendi geleceğini, kendi kişiliğini, kendi hayatını herkesin sahip olduklarından öte görenlerin sonudur. Türkiye’de bir dönem sona ermektedir. Bütün bunlar bu sonun başlangıcıdır.'

İlgili Haberler

Güncel

İstanbullular dikkat! Yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak

Güncel

Azeri işadamına Florya'daki ofisinde kanlı infaz!

Güncel

Prof. Dr. Emre Kongar: İşçileri değil o inşaatı yapan firmayı yargılamak gerekir

Güncel

Tutuklanan 3. Havalimanı işçileri: Ailece AKP'ye oy verdik

Güncel

AYM'den 'fuhuş' kararı!

Güncel

Bolu'da orman yangını

Güncel

İstanbul trafiğinde yeni dönem başladı

Güncel

Boşanma davası sonrası eski eşini ve abisini darp etti

Güncel

İnce'den, 'bizde kriz filan yok' diyen Erdoğan'a sert tepki

Güncel

İstanbullular dikkat! Metro 4 gün ara verecek

Güncel

Eğitim-Sen kurucularından Rezzan Yangöz yaşamını yitirdi

Güncel

ABD Büyükelçiliği'nden, Brunson'ı ziyaret açıklaması