darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Gazetecilere pasaport ve SGK şoku

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Gazeteci ve yazarlara yönelik, yıldırma ve sindirme politikasında her gün yeni yöntemler keşfediyorlar" ifadesini kullandı.

ERDOĞAN'IN EVİNE POLİS GELDİ

Önceki hafta tahliye olan yazar Aslı Erdoğan ile kapatılan Hayatın Sesi TV çalışanlarının da bu politikadan paylarını aldığını belirten Yarkadaş şöyle konuştu:

"Yazar Aslı Erdoğan, yaşadığı travmanın henüz şokunu dahi atlatamamışken, polis kapısına bir kez daha dayandı. Polis, bu kez de Aslı Erdoğan'ın pasaportuna el koymak için evine geldi" dedi.

TAM DA ÖDÜL AÇIKLANIRKEN...

Aslı Erdoğan'ın evine polisin geldiği saatlerde, yazara dünyaca bilinen insan hakları alanındaki Bruno Kreisky Ödülü'nün verileceğinin açıklandığını belirten Yarkadaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir yanda insan hakları ödülü, diğer yanda ise kapıya gelip pasaporta el koymak isteyen polis... Türkiye'nin aydınları, yazarları ve gazetecileri bu eziyeti hak etmiyor!"

KARAKOLA GİDECEK

Aslı Erdoğan'ın, polisin evine geldiği an dışarıda olduğunu da belirten Yarkadaş, "Yazar Erdoğan, özgürlüğüne vurulan pranganın belgesi haline dönüşen pasaportu, polis evine bir daha gelmesin diye götürüp kendisi teslim edecek" dedi.

Erdoğan'ın seyahat özgürlüğünün gasp edildiğini belirten CHP'li vekil, "Sanırım Erdoğan'ın kaçacağı gibi saçma düşüncelere kapılmışlar" diye konuştu.

Aslı Erdoğan'ın yurt dışı yasağının bir an önce kaldırılması gerektiğini söyleyen Yarkadaş, "Kazandığı yazarlık ödülü ve burslarını almak için yurt dışına çıkamıyor. Bu, bir yazarı yaşarken ölüme mahkum etmektir" dedi.

BÖYLE SKANDAL GÖRÜLMEDİ

Gazeteci ve yazarlara yönelik hak ihlallerinin her geçen gün arttığına dikkat çeken Yarkadaş, KHK ile kapatılan Hayatın Sesi TV çalışanlarının da mağdur edildiğini dile getirdi.

Hayatın Sesi TV'nin işçi ve emekçilerin sorunlarını dile getirdiği için AKP tarafından kapatıldığını belirten Yarkadaş, şöyle konuştu:

"İşçi sınıfının sesini kısmak için TV'nin kapısına kilit vuranlar, bununla da yetinmedi. Şimdi de işsiz bırakılan kanal çalışanlarının, emeğine göz koydular. Kanal çalışanlarının işe giriş ve çıkış tarihleri SGK tarafından bilgisayar üzerinde değiştirildi. Böylece, çalışanların işsizlik ödeneği kesildi. SGK resmen evrakta sahtecilik yapıyor."

VİCDANLARINI DA KAYBETTİLER

SGK'nın bu tutumunun emekçilerin bugüne dek aldığı işsizlik ödeneklerinin geri ödenmesini de beraberinde getireceğini belirten Yarkadaş, "Hükümet ve bürokrasi aklını da vicdanını da kaybetmiş. Evrakta sahtecilik yapıyor, emekçilere bugüne dek verdikleri işsizlik ödeneklerini geri istiyorlar" dedi.

Konuyu TBMM gündemine taşıdığını belirten Yarkadaş, "Herkesin hukukunu koruması gerekenler, hukuksuzluğun mimarı haline geldiler. İktidar kendisiyle birlikte, her şeyi kokuşturdu ve çürüttü. Bu kadar zulümle abad olacaklarını sanıyorlar ama yanılıyorlar" ifadesini kullandı.?

İlgili Haberler

Medya

Fatih Portakal'dan dikkat çeken 'Uğur Gürses' paylaşımı

Medya

Ahmet Hakan'dan ilginç Bülent Arınç yazısı

Medya

Ahmet Hakan'dan 'Anti-Amerikancılık' dersleri

Medya

Cumhuriyet gazetesine zam

Medya

CNN Türk'te bir dönem sona eriyor

Medya

TRT yine skandala imza attı!

Medya

Gazeteciliği de böldüler! Nurcular'dan haremlik-selamlık gazetecilik semineri

Medya

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, cezaevindeki gazetecilerin bayramını kutladı

Medya

DİSK Basın İş: TL'deki değer kaybı gazetelerde kağıt sıkıntısına neden oluyor

Medya

'7 TL'den dolar bozduranlar hem kârlılar hem de vatanseverler'

Medya

RTÜK'ten Beyaz TV'ye ‘Adnan Oktar' cezası

Medya

Demirören'in işten attığı gazeteci için kampanya