unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Gençlik saltanat sevdalılarına meydan okuyor, işte cumhuriyetin çocuklarının 29 Ekim programı

ABC GAZETESİ/ÖZEL

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları bu yıl Ankara'da 'Daha fazla cesaret' diyecek. Fikir Kulüpleri Federasyonu Taksim'de 'Yeni bir Cumhuriyet' diye haykıracak, Türkiye Gençlik Birliği ve Türkiye Liseliler Birliği 'Cumhuriyet'in çocukları Atatürk'ün izinde' diyerek büyük bir yürüyüş düzenleyecek. Halkın Kurtuluş Partisi Gençliği de Ankara'da olacak ve AKP'nin başkanlık dayatmasına karşı tepkisini meydanlarda gösterecek. 
CHP GENÇLİK KOLLARI: DAHA FAZLA CESARET
Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz, "Biz 29 Ekim çalışmalarına çok erken başladık, 19 Mayıs'ta 'Diktaya Karşı Başlangıç'  derken planlı bir hikayenin girişini yapıyorduk" diyerek 29 Ekim çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. 
BARIŞ İÇİN EMEK İÇİN DAHA FAZLA CESARET...
Yılmaz, 'Daha fazla cesaret' sloganının Türkiye'nin içinde bulunduğu durumdan çıkabilmek için bir gerekliliği anlattığını ifade ederek, "Barış için, emek için, eşitlik ve adalet için, başka gelecek için Daha Fazla Cesaret" dedi. 
'CUMHURİYETİ GERİ ALACAĞIZ'
"Bizim topraklarımızın felsefesini önümüze koyan Cumhuriyeti onlardan geri almaktan başka bir amacımız ve yolumuz yok. Cesur olacağız, inançlı olacağız, kararlı olacağız" diyen Yılmaz bu yüzden 29 Ekim'de Ankara'da olacaklarını, yasak ve kısıtlamalara boyun eğmeyeceklerini belirtti.   

chpgenclikicerik.jpg
FİKİR KULÜPLERİ FEDERASYONU TAKSİM'DE 
Geçtiğimiz hafta yaptığı kongre ile yönetim kadrosu yenilenen Fikir Kulüpleri Federasyonu ise bu yıl Cumhuriyet'i Taksim'de kutlayacak. Saray'larında saltanat sevdası sürenlere karşı Cumhuriyet'i savunan herkesi 29 Ekim'de Taksim'e çağıran FKF bir basın açıklaması yaparak 29 Ekim günü başkanlık sevdalılarına bir tokat atılması gerektiğini belirtti. 
'GENÇLİK CUMHURİYETİN BEKÇİSİDİR'
Cumhuriyet'i tasfiye etmeye çalışanların, saltanat sevdalılarının 93 yıldır olduğu gibi yine karşısında gençliği bulacağı ifade edilen açıklamada 'Gençlik, laikliğin ve cumhuriyetin bekçisidir" denildi.  

fkficerik-001.jpg
TLB VE TGB ATA'NIN HUZURUNDA
Türkiye Liseliler Birliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Ankara’da büyük bir yürüyüş düzenleyecek. Yüzlerce liseli 29 Ekim programını  Ankara Yeni Sahne’de bir araya gelerek açıklamıştı.  TLB'liler 29 Ekim’de Ankara Güvenpark’ta buluşarak ''Cumhuriyetin Çocukları Atatürk’ün Yolunda’’sloganıyla Anıtkabir’e yürüyeceklerini duyurdu.
'CUMHURİYET'İN ÇOCUKLARI ATATÜRK'ÜN YOLUNDADIR'
TLB Genel Başkanı Bora Çelik, ortaçağ özlemleri olanlara karşı en ön safta mücadele edeceklerini belirterek ''Türk genci devrimlerin ve Cumhuriyetin sahibidir. Bunların gereğine herkesten çok inanmıştır. İşte bu inanç ve kanaatimiz gereği olarak 29 Ekim’de Türkiye’nin dört bir yanından liseliler ile Atamıza yürüyeceğiz. Herkesi 29 Ekim’de saat 13.00’te Ankara Güvenpark’a davet ediyoruz. Dosta düşmana ilan ediyoruz Cumhuriyetin çocukları Atatürk’ün yolundadır.  ’’ dedi.

tlbicerik.jpg
Türkiye Gençlik Birliği de bu yıl TLB'nin yürüyüşüne katılacak. 
HKP GENÇLİĞİ'NDEN ANITKABİR ZİYARETİ 
Halkın Kurtuluş Partisi Gençliği de her yıl olduğu gibi bu yıl da Ankara'da önce Ata'nın huzuruna çıkacak. Ardından cumhuriyet kutlamalarına katılacak. HKP Gençliği adına ABC'ye açıklama yapan Boran Alp, '93 yıldır emperyalizmin işbirlikçilerine karşı mücadelemiz devam etmektedir' dedi ve ekledi; "Vahdettin’lerin, Damat Ferit’lerin torunları AKP'giller, Cumhuriyet Bayramımızın izlerini silmeye çalışıyor"
İKİNCİ SEVR PLANLARINI SUYA DÜŞÜRECEĞİZ
Alp, açıklamasının devamında AKP'nin Cumhuriyet'i boğazlamasına müsade etmeyeceklerini belirterek, "Nasıl bundan 93 yıl önce, Türkiye'yi parçalamak için yaptıkları Sevr planlarını Birinci Kuvayimilliyeciler ve halklarımız suya düşürdüyse; bugün de biz, İkinci Kurtuluş Savaşçıları tarafından bu planları suya düşürülecek. Kurtuluş Partisi Gençliği olarak; Cumhuriyet'in kazanımlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda sokaklarda olacağız" ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı. Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Sayın Başkan...

Koç Üniversitesi'nden duyuru: Üç kişinin ilişiği kesildi!

Mehmet Akif'in torunundan İsmail Kahraman'a tepki!

İlgili Haberler

Güncel

Çıplak aramaya itiraza beraat

Güncel

MEB'in sitesi çöktü

Güncel

Bodrum'da büyük yangın: 16 futbol sahası büyüklüğünde alan kül oldu

Güncel

Eski Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den 'FETÖ ile görüştü' iddialarına yanıt

Güncel

Mustafa Ceceli'den açıklama: Görüntüler benim elime...

Güncel

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

Güncel

YAŞ'ın üye yapısı ve görevleri değişti!

Güncel

Kutlamalarda kullanılan top mermisi patladı: 4 çocuk yaralı

Güncel

'Adnan Oktar'a yönelik operasyonda Tülay Kumaşçı gözaltına alındı'

Güncel

Hakan Şükür'den tepki çeken 15 Temmuz mesajı

Güncel

Ahmet Hakan'dan Mustafa Ceceli skandalına tepki

Güncel

İş merkezinde şüpheli ölüm