darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Genco Erkal: Sevgi, dostluk, dayanışmanın her derde deva olabileceğini öğrendik, sağolun 'dostlar'!

Genco Erkal, TSK'daki cunta yapılanması tarafından düzenlenen darbe girişimi sonrası güvenlik tedbirleri gereği iptal edilen "Nazım ile Brecht" adlı oyununun devam edecek olmasıyla ilgili olarak "Sevgi, dostluk, dayanışma her derde deva olabilirmiş, sağolun dostlar!" dedi.

Genco Erkal'ın Cumhuriyet gazetesi için kaleme aldığı, "Sağolun 'dostlar'" başlığıyla yayımlanan (12 Ağustos 2016) yazısı şöyle:

Dostlar Tiyatrosu’nun Kadıköy Lisesi bahçesindeki “Güneşin Sofrasında- Nâzım ile Brecht' gösterimlerinin durdurulması, basında ve sosyal medyada geniş yankı buldu. Hayatımızı karartan, kâbus gibi yaşadığımız beş gün boyunca bizi ayakta tutan, izleyicilerimizin, basının, kültür ve sanat örgütlerinin, siyasetçilerin, belediye başkanlarının yakın ilgisiydi. Herkes ben ne yapabilirim, nasıl destek olabilirim telaşındaydı. Yasak kaldırılsın diye başlatılan imza kampanyası büyük ilgi gördü.

Avukatımız Turgut Kazan’ın yönetiminde çok yönlü, kapsamlı bir mücadelenin ardından, sayın Kılıçdaroğlu ve CHP’li milletvekillerinin konuyu TBMM’ye taşıması, ilgili bakanlarla, İstanbul valisiyle yapılan görüşmeler sonucu bizi derinden yaralayan durdurma kararı kaldırıldı.

Şimdi Mahmut Muhtar Paşa Konağı’nın önünde, kediler, martılar, mehtap ve yıldızlarla, Güneşin Sofrasında dostların karşısına yeniden çıkmanın, bu anlamlı buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Yaşadıklarımızdan şunu öğrendik. Sevgi, dostluk, dayanışma her derde deva olabiliyor. Haklıysanız, bu enerji başarıya ulaşmanızda en etkili itici güç oluyor.

Bütün dostlara yürekten teşekkür ediyoruz.

Cumhuriyet’e övgü

Ayrıca, bütün bu mecranın içinde sayfalarında bize en çok yer veren gazete Cumhuriyet oldu. Sanat ve kültür deyince Cumhuriyet her zaman en başta gelir. Katkıları ve güçlü desteği için özellikle teşekkür ediyorum.

İlgili Haberler

Kültür Sanat

Hayko Cepkin, dünyada bir ilki gerçekleştirecek

Kültür Sanat

Cem Karaca'ya saygı konseri

Kültür Sanat

Şişko Nuri'nin cenazesinde büyük vefasızlık!

Kültür Sanat

50 bin toplu iğne ile hayat bulan tablolar

Kültür Sanat

Edremit'te, Enis Berberoğlu ve Eren Erdem'le dayanışma

Kültür Sanat

Ara Güler Müzesi açıldı

Kültür Sanat

Yeşilçam'ın 'Şişko Nuri'si yoğun bakımda

Kültür Sanat

Türkiye'nin Oscar adayı belli oldu

Kültür Sanat

Çankırı'da 8.5 milyon yıllık gergedan fosili bulundu

Kültür Sanat

Bu hafta 9 film vizyona girecek

Kültür Sanat

Edremit Kitap Fuarı'nda 'Komünist Başkan' izdihamı…

Kültür Sanat

100. yılı anısına... 'Müzeyyen'