darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

'Gezideyiz, bekliyoruz!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Cesur olacağız. Taksim Gezi Parkı’na o tarihi eseri inşa edeceğiz' diyerek Gezi Parkı’na Topçu Kışlası ısrarını sürdürmesine bir tepki de Taksim Gezi Parkı Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nden geldi.

BirGün'ün haberine göre, Dernek, yayınladığı basın açıklamasında, “Haziran 2013’te parkının imha edilmesine canı pahasına itiraz ederek, iradesini net şekilde ortaya koyan halkın sesini duymalarını talep ediyor, halkın, hukukun, barışın ve doğanın tarafına yönelmelerini ümit ediyoruz. Her daim Gezi’deyiz. Bekliyoruz' dedi.

“Taksim Gezi Parkı üzerine inşa edilmesi düşünülen Topçu Kışlası’na karşı yapmış olduğumuz başvurunun Danıştay tarafından reddedildiği konuyu takip edenlerin malumudur' denilen basın açıklamasında, Danıştay’ın bu kararına karşı dernek üyelerinin geçen mayıs ayında karar düzeltme talebinde bulundukları ifade edildi.

Açık davet

Basın açıklaması şu ifadelerle devam etti: Kışla Projesi’ne karşı yine dernek tarafından açılan davada aleyhe karar veren İstanbul 6. İdare Mahkemesi hâkimlerini, “Topçu Kışlası’nı yapacağız. Kurul reddetmiş. Biz de reddi reddedeceğiz' şeklinde ifadelerle projenin arkasında olduğunu beyan eden politikacılar ile Koruma Kurulu’nun Kışla’ya ret kararını reddeden Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu üyelerini, Gezi Parkı’nda aileleriyle birlikte bir gün geçirmeye davet ediyoruz. Günün sonunda, Haziran 2013’te parkının imha edilmesine canı pahasına itiraz ederek iradesini net olarak ortaya koyan halkın sesini duymalarını ve halkın, hukukun, adaletin, barışın ve doğanın tarafına yönelmelerini ümit ediyoruz'. Dernek, Gezi Parkı’na her zaman sahip çıkacaklarını “Her daim Gezi’deyiz. Bekliyoruz' sözleriyle ifade etti.

İlgili Haberler

Güncel

BİM, iPhone satışlarını durdurdu

Güncel

Sabah yazarından skandal iddia: O ajans da boykot listesinde...

Güncel

İşsizlik rakamları açıklandı

Güncel

Direnen Flormar işçileri: Bu direniş haksızlığa karşı bir direniştir

Güncel

Dolar yaktılar, Çin ve Türk malı cep telefonları kullanacaklarını söylediler

Güncel

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

Güncel

Alaattin Çakıcı'nın nakil nedeni ortaya çıktı

Güncel

Adıyaman'da PKK'lılar mermer şantiyesini ateşe verdi

Güncel

AB'den serbest bırakılan Yunan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Yiğit Bulut: Türk - Rus İmparatorluğu tezinden asla vazgeçmedim

Güncel

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Güncel

Sulama kanalına düşen çoban boğuldu