darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Gökçeklerin ATO operasyonunun perde arkası

Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) istifa depremi yaşanıyor. ATO'da 11 yönetim kurulu üyesinden 8'i (Recai Kesimal, Şanal Erdoğan Yıldırım, Koray Güngör, Galip Yeşilbaş, Murat Ali Akman, İbrahim Uyanık, Hıfzı Kuruşa, Ferhat Ertürk) dün gece, Başkan Salih Bezci de bugün istifa etti. Bezci’nin istifasının ardından açıklama yapan Osman Gökçek ATO başkanlığı için adaylığını açıkladı.

CHP'Lİ VEKİLLERDEN 'TEHDİT' İDDİASI

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara Ticaret Odası (ATO) yönetim kurulu üyelerinin sürpriz bir şekilde istifa etmelerini hiç kimsenin “özgür irade' olarak yorumlayamayacağını söyledi. ATO yönetiminin tehdit, şantaj ve baskı sonucunda istifa etmek zorunda kaldığını ifade eden Emir, “Osman Gökçek başkan seçilse dahi bu meşru olamaz. Çünkü süreç meşru değil' dedi.

Murat Emir SÖZCܒye yaptığı açıklamada , ATO'da yaşanan istifa sürecinin arkasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ve oğlu Osman Gökçek olduğunu, Gökçek ailesinin elindeki siyasi ve ticari güçle ATO yönetimini istifaya zorladığını iddia etti. Emir, “ATO'ya açık bir müdahale var. Gökçek'in oğluna yer açılmaya çalışılıyor. Gökçek'in elinde siyasi ve ticari bir güç var ve bunu kullanıyor. Belediye başkanının oğlu açıkça tehdit ediyor. Bu yapılanların hepsi hukuken suç. Bu insanlar niye istifa ediyorlar? Özgür iradeyle mi istifa ediyorlar? Kimsenin inanabileceği bir durum değil. Açıkça seçilmişlere yasa dışı müdahale söz konusu" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Ankara Ticaret Odası’nda bugün yönetimden çok sayıda kişinin istifa ettirilmesinin ardından, ATO Başkanı Salih Bezci’ye de “yurtdışı yasağı koyulduğu' duyumları aldığını söyledi.

ÖNCE OPERASYON HABERİ YAPILDI SONRA ÇEKİLDİ

Osman Gökçek'in adaylığı ve ATO Başkanı Salih Bezirci'nin istifasının ardından kulislerde çok çeşitli iddialar dile getirilmeye başlandı. Ancak, Bezci'nin FETÖ operasyonu ile tehdit edilerek istifaya zorlandığı en sık dile getirilen iddiaların başında geliyor. 

Bu iddiayı güçlendiren en önemli delil ise, Bezci'nin istifasından saatler önce "AvazTürk" adlı bir yerel sitede çıkan "ATO Başkanı Salih Bezci'ye şok FETÖ operasyonu" haberi oldu.

y-005.jpg

Ergenekon kumpası sırasında yazdığı "Ergenekon'un Çöküşü" adlı kitapla kumpasa katkı sunan isimler arasında yer alan ve Şamil Tayyar'ın yakını olan Zihni Çakır isimli bir yerel gazetecinin kurduğu ve yönettiği "AvazTürk" adlı site, kaynaksız ve imzasız şekilde verdiği bu haberi, bir süre sonra siteden apar topar kaldırıldı.

63690.jpg

FETÖ'nün Ergenekon kumpasını kurduğu dönemde "Ergenekon'un Çöküşü" kitabını yazan Zihni Çakır da, tıpkı yakın arkadaşı Şamil Tayyar gibi AKP-Cemaat kavgasında AKP safına geçti ve bu kez de Gülen Cemaati'ni hedef alan "Deccal'in Ordusu" adlı bir kitap yazdı.

Ardından ise ATO Başkanı Bezci hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirildiği iddia edildi. Bezci'nin istifasını açıklamasının ardından ise bu haber de yayından kaldırılarak "Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci İstifa etti!" haberi yayına sokuldu. Bu haber için, Gökçek ailesinin yönlendirdiği ve özellikle AKP tabanında etkili olan ulusal çapta yayın yapan haber sitesinin yerine Beyaz TV'de program yapan ve Gökçek ailesine yakınlığı ile bilinen AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'a yakın Zihni Çakır'ın adı sanı pek bilinmeyen sitesinin kullanılması ise dikkat çekti. 

"FETÖCÜLER İSTİFA ETSİN" ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Bugün ATO Başkanlığından istifa eden Salih Bezci'ye istifa için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu üzerinden baskı yaptığı iddia ediliyor. 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve milletin canını ortaya koymasıyla engellendiğini söyleyen Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, "Tüm Türkiye FETÖ gerçeğini 17-25 Aralık sürecinde görmüş, öğrenmiştir. Bu tarihten sonra FETÖ ile ilişkisi devam eden ya da sempati duyan her kim varsa ATO dahil tüm sivil toplum örgütlerinden istifa edip gitsinler. Özellikle ATO organlarında yer alanlara sesleniyorum, bu hain örgütle ilginiz ya da sempatiniz varsa derhal istifa edin. Bu ülkeye, bu ülkenin birlik ve beraberliğine, seçilmiş Cumhurbaşkanına, hükümetine, milletine kast eden hainleri destekleyen kişilerle aynı çatı altında bulunmak dahi istemiyorum, istemiyoruz." demişti.

İlgili Haberler

Güncel

Sosyal medya Atatürk'ün o videosuyla bayramlaşıyor

Güncel

Kurban bayramı rezilliği: Hayvanlar havasızlıktan öldü

Güncel

ABD Büyükelçiliği'ne ateş eden zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Güncel

Brunson'ın ilginç talebine savcıdan onay

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 4 günlük kaza bilançosu: 56 ölü, 261 yaralı

Güncel

Öğrenciler dayatılan liselere yerleştiriliyor!

Güncel

AKP'li vekil imam kardeşini danışman yaparsa... Cami lojmanından çıkmıyor!

Güncel

Kesimden kaçan keçi, 3'üncü kattan bir vatandaşın üzerine düştü

Güncel

Valilikten günler sonra gelen açıklama!

Güncel

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

Güncel

2M Kablo'da 25 işçi, sendika üyesi oldukları için işten atıldı

Güncel

Sabah 9 akşam 5 mesaisinin sonu mu geliyor?