Çok Okunanlar

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

'Eurovision'a neden katılmıyoruz?' sorusuna hükümetten yanıt

Mansur Yavaş'tan AKP'den aday olacak iddialarına yanıt

CHP ile HDP'nin ortak adayı olacağı iddia edilen Celal Doğan'dan açıklama

Gökçek'ten referandum adımı: Pavyonları kapatacağız

Referandum öncesi muhafazakar oyları konsolide etmek için startı ilk veren 23 yıldır Ankara'yı yöneten Melih Gökçek oldu. Anayasa değişikliğinin oylandığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaretinin ardından Periscope'tan canlı yayın yapan Gökçek, Uluş'taki pavyonları kapatacaklarını açıkladı.

TBMM’de Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar ve milletvekillerinin bulunduğu ortamda sohbet ettiklerini ve sevinçlerini birlikte paylaştıklarını anlatan Gökçek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 339 oyla Anayasa referandumu kabul edildi. İnşallah Allah nasip ederse şimdi referanduma gideceğiz. Referandumda da sizlerin oylarıyla inşallah, Türkiye, Başkanlık sistemine geçmiş olacak' ifadelerini kullandı.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE

Başbakan Binali Yıldırım ile pek çok konuyu konuşma fırsatı bulduğunu ama özellikle uyuşturucu konusunda Başbakan Yıldırım’a bazı bilgiler aktardığını kaydeden Başkan Gökçek, şunları söyledi: “Çocuklarımızın, küçük çocuklarımızın okul çevrelerinde uyuşturucu almaya başladıklarını, çocuklarımıza yedikleri poğaçaların içerisine bile uyuşturucu katarak, onları alıştırmaya çalıştıklarını ifade ettim. Sayın Başbakanımızın; hükümet olarak bu konuda çok ciddi bir hazırlığı varmış onu söylediler. İnşallah önümüzdeki günlerde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti uyuşturucu ile çok ciddi anlamda bir mücadele başlatıyor.'

Bir izleyicisinin “Neden, Ak Parti Grup toplantısından canlı yayın yapmadınız?' sorusu üzerine, AKP Grup toplantısının basına kapalı olduğunu vurgulayan Gökçek, “Fakat şu kadarını söyleyeyim, milletvekilleri inanılmaz heyecanlıydı. Konuşmasının sonunda Sayın Başbakanımız inanılmaz büyük bir alkış aldı. Muhteşem bir alkış aldı, milletvekilleri Sayın Başbakana muhabbetlerini ilettiler' şeklinde gözlemlerini de aktardı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın tutumundan övgü ile söz eden Gökçek, “Sayın Başbakanın, Sayın Cumhurbaşkanına olan sadakati ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ndeki sistem meselesine inanışı ve ortaya koyduğu samimiyet sadece ve sadece alkışlanır. Sayın Başbakanı bu konuda bugün bir sefer daha çok takdir ettim. Kürsüye çıktığında yürekten Sayın Cumhurbaşkanına bağlığını ve başarılarını açıktan diledi, çok güzel bir konuşma yaptı. Ben de bu konuda Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza başarılar diliyorum inşallah' diye konuştu.

'ÇANKIRI'YI KAMULAŞTIRACAĞIZ, PAVYONLAR KAPANACAK'

Gökçek, "Pavyonları ne zaman kapatacaksınız?" sorusuna "Ulus’taki pavyonlardan çok acaip şikayetler geliyor. Zaten orada kamulaştırma faaliyetleri devam ediyor. Özellikle bizim yeni bir projemiz var; anlatmadığımız. Ama Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan tarafından da olabileceği ifade edilen yeni bir proje; Çankırı Caddesi’ni kamulaştıracağız. Bu konuda Hükümetimiz bize kaynak sağlayacak. O gelecek paralarla Çankırı Caddesi’nin kamulaştırılması, Çankırı Caddesi’nin altından tünel yolun geçmesi, üstünün yaya yolu olarak düzenlenmesi, Çankırı Caddesi’ndeki uygun kullanılabilecek durumda olan otellerin yurt ve bazı binaların da Hacı Bayram Üniversitesi’nin fakülteleri haline getirilmesi planlanıyor. İnşallah bu gerçekleşince pavyonlar zaten otomatikman kalkmış olacak, böyle bir hazırlığımız var." yanıtını verdi.

Gökçek sözlerine şöyle devam etti:

"Düşündüğümüz alt geçidi de şu anda İller Bankası ile Gençlik Parkı arasından girerek YIBA çarşısından çıkacak şekilde halletmeye çalışacağız. Aynı zamanda da Hacı Bayram’ın alt tarafında eski Bentderesi tabir edilen yerden; Kevgirli Sokak’tan giren bir alt tünelin de Ankara Palas’ın önünden geçmesi söz konusu. Üst kısmı Ankara meydanı olacağı için trafik tamamen aşağıdan işleyecek. Otobüsler aşağıda duracak. Böyle güzel bir projemiz var, hazırlık yapıyoruz. İnşallah Allah yapmayı nasip eder. Bu projenin önümüzdeki 2 yıl içinde bitmesi çok zor. Allah bize bir dönem daha nasip eder mi bilmiyorum? Ederse eder, etmezse bir başka AK partili arkadaşamızın burayı bitirmesi söz konusu olur diye düşünüyorum."

 

İlgili Haberler

Güncel

‘Millet bahçesi' açılışına en son vatandaşlar alındı

Güncel

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

Güncel

Karda mahsur kalan 15 kişi kurtarıldı

Güncel

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde çekici eylemi

Güncel

Anadolu Otoyolu Kaynaşlı-Abant kavşakları ulaşıma kapatıldı

Güncel

Kavala operasyonu kapsamında gözaltına alınanlardan 8'i serbest

Güncel

Gezi Parkı'nda 'Piyano çalan adam' lakaplı Alman müzisyen anlattı: İddiaların tümü saçmalık

Güncel

KESK'ten 'yoksulluk' mitingi

Güncel

Tepki çeken Atatürk heykelini savundu

Güncel

THY uçağında 'TNT' şakası

Güncel

Ekmeğin içinden çıktı! Vatandaş şikayetçi oldu

Güncel

Yarım litre zeytinyağı 30 bin liraya satıldı