darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Görmez: Tüm Müslümanlığın umutları şu anda bize bağlı

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Kitlesel Göç Hareketleri ve Küresel Din Hizmetleri Konferansı için geldiği Sakarya'nın Sapanca İlçesi Kurtköy Mahallesi'nde Sapanca Çok Amaçlı Yatılı Hafızlık Kuran Kursu'nun açılışını yaptı. 

Görmez, açılışta yaptığı konuşmada dünya üzerindeki tüm Müslümanla'rın yardım için Türkiye'ye umut bağladığını anlatırken, "Umutlar bize bağlanmış. 1000 haneli bir köyde misafir kaldım. Sabah kalktığımda evin önünde bir kuyruk oluşmuştu. Evin sahibine, 'Bu nedir?' dedim. 'Hocam duymuşlar ki, sen bize çok güzel bir Kuran-ı Kerim hediye olarak getirmişsin, iman ettikleri kitabı bir defa görmek, öpmek ve başlarına koymak için evin önünde kuyruk oluşturdular. Böyle mahrum dünyalar var" dedi.

Van'ın Çaldıran İlçesinde PKK'nın düzenlediği ve 6 askerin şehit olduğu saldırıya değinen Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez şöyle konuştu:

"Çokca evlatlarımızı şehit veriyoruz. Dün Çaldıran'da 6 evladımızı daha şehit vermiş bulunuyoruz. Cenab-ı Hak hepsine rahmen eylesin. Cenabı Hak bize millet olarak, Allah birlikten, beraberlikt, kardeşlikten bir an olsun ayırmasın. Onların uğruna canlarını verdikleri değerlere sımsıkı bağlı kalmayı bizlere nasip eylesin. Evlatlarını şehit veren bütün ailelere, annelere babalara, eşlere, çocuklarının yüreklerine sekinet nasip eylesin." 

Başkan Görmez, Sapanca'da düzenlenen konferansta Türkiye'den yurt dışına göç eden mültecilere sahip çıkılması gerektiğini ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti: 

"Bu yıl üzerinde durduğumuz konu da Kitlesel Göç Hareketleri ve Küresel Din hizmetleri, yani sadece ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimiz değil, ülkemiz üzerinden Avrupa'ya göçen 1 milyonu aşkın Suriyeli kardeşlerimize oradaki vatandaşlarımızın nasıl sahip çıkması gerektiğini, onların oralarda misyonlerlik faaliyetlerine maruz kalmadan kendi kimliklerine kendi dinlerine bağlı kalarak hayatlarını idame ettirmelerini nasıl sağlayabiliriz onları konuşuyoruz." 

Konuşması sonrasında Kuran kursunun açılışını yaparak, binadaki derslikleri inceleyen Başkan Görmez, daha sonra konferansın yapıldığı otele döndü. 
 

İlgili Haberler

Güncel

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

Güncel

2M Kablo'da 25 işçi, sendika üyesi oldukları için işten atıldı

Güncel

Sabah 9 akşam 5 mesaisinin sonu mu geliyor?

Güncel

Linç edilen mahkumun avukatına soruşturma

Güncel

Adnan Oktar soruşturmasında yeni gelişme!

Güncel

Erdoğan 'boykot' demişti... Akar ve Soylu'nun pek umurunda olmadı!

Güncel

'Atatürk'ün adı verilen stada yeni isim... AKP hiç şaşırtmıyor!

Güncel

Fatih Altaylı'dan Nagehan Alçı'ya: Çok dertlenmesin

Güncel

Bayram başladı: Yaralananlar hastaneye akın etti!

Güncel

Aladağ faciasının sanığı okul müdürü yapıldı!

Güncel

Emre Kınay'dan Adrasan'da çöp tepkisi

Güncel

Kılıçdaroğlu'ndan bayram mesajı