unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Gümüşlükspor: Felsefemiz neşeli ve temiz bir oyun

Gümüşlükspor'un futbola yaklaşımını özetleyen açıklamada, endüstriyel futbola karşı yerel ve insani değerlere yönelim vurgusu yapıldı.

'Gümüşlükspor olarak, etiketlerini '’emek’’, '’hak’’, '’insanlık’’, '’sevgi’’, '’barış’’ gibi kavramların oluşturduğu bir hikaye yazmak istiyoruz.' denilen açıklamada, keyifsiz ve kirli oyunun karşısına neşeli ve temiz bir oyunla çıkılacağı ifade edildi.

Kulüp'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Değerli basın mensupları, taraftarımız ve tüm futbolseverler,

Geçen yılı Muğla Amatör Küme’de şampiyonlukla kapadık ve bu sezon Süper Amatör Ligi’ne yükseldik. Ama bizce bu, geçen sezonki en büyük başarımız değildi.

Sporcularımız başta olmak üzere tüm teknik ekip ve taraftarlarımız; hatta tesisimizdeki köpeğimiz Ofsayt'la hep birlikte mutlu bir sezon yaşadık. En büyük başarımız budur.

Gümüşlükspor ailesi olarak farkımızı burada yaşıyor ve yaşatmaya çalışıyoruz. Çünkü Gümüşlükspor'un, devraldığı değil, hep birlikte belirlediği başarı kriterlerleri ve hedefleri vardır.

Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda da maçlarımıza '’keyifsiz ve kirli oyun" değil, "neşeli ve temiz bir oyun’’ felsefesiyle çıkacağız. Çünkü biz, sonuca odaklı bir takım değiliz. Bu, galibiyet için her yolu mübah gören baskın futbol algısı tarafından ilk bakışta futbolun gerçeklerinden uzak; kaybetmeye kılıf arayan bir bakış açısı olarak görülebilir. Fakat bilmenizi isteriz ki, 18 maçlık yenilmezlik serimiz (14 galibiyet, 4 beraberlik) devam etmekte ve bu felsefemiz bizi şimdilik fazlasıyla sevinçli, hatta muzip kılmakta. Çünkü biz muzip bir takımız.

Gümüşlükspor olarak, etiketlerini '’emek’’, '’hak’’, '’insanlık’’, '’sevgi’’, '’barış’’ gibi kavramların oluşturduğu bir hikaye yazmak istiyoruz. Petrol ve doğalgaz sermayesinin ağına düşüp her sene Şampiyonlar Ligi oynamaktansa, kendi değerlerimizi koruyarak amatör liglerde kalmayı kendimize manifesto belledik.

Bu bağlamda altyapımıza büyük önem verdiğimizi; bu insani değerlere ve felsefeye sahip oyuncular yetiştireceğimizi bilmenizi istiyoruz. Çünkü biz, başarının keyfinin, ancak emek içeriyorsa sürdülüreceğini savunan kitaplar, şiirler, şarkılar ve filmlerle büyüdük.

Bu hedef doğrultusunda gelecek yıllarda A takımımızın büyük bir kısmının altyapımızdan çıkmış Gümüşlüklü çocuklar olmasını planlıyoruz. Altyapı çalışmalarımızın odak noktası budur.

Gümüşlükspor’un hikayesinin olası bir mutlu sonu varsa, o da kulübümüzün bir gün, dünyanın dört bir yanındaki futbolseverlerin gönlündeki tutkulu futbol kulüplerin arasına girmesidir. Köyümüzde başlayan hikayemizin hedefi budur.

Bu yazdıklarımızın mevut futbol ekosisteminde nasıl anlaşılacağından, hatta anlaşılıp anlaşılmayacağından emin değiliz. Fakat bir gün, dünyanın bir yerinde, birilerinin, Gümüşlükspor’un bu romantik başkaldırı hikayesini okuyup yumruğunu Gümüşlükspor için havaya kaldıracağından fazlasıyla eminiz.

Yeni sezonda, her biri kardeşimiz olan kulüplere, o kulüplerin oyuncuları kardeşlerimize, eğlencemizin bir parçası olan hakemlerimize başarılar diliyoruz.

Gümüşlükspor Yönetim Kurulu.Çok Okunanlar

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Fitch, 7 şirketin notunu düşürdü

Yeni Türkiye: Atatürk'e Anıtkabir'de büyük hakaret!

'O eskort kız aklımdan çıkmıyor'

CHP'de imza sayısında son durum

İlgili Haberler

Spor

Quaresma için flaş iddia!

Spor

Fabri transferi resmen açıkladı

Spor

Basketbol Süper Ligi'nde olacak takımlar açıklandı

Spor

Mitrovic'in yeni takımı belli oldu

Spor

MHK'dan 3 takıma VAR eğitimi

Spor

Beşiktaş Fabri için anlaşmaya vardı

Spor

Beşiktaş'ın Avrupa'daki rakibi belli oldu

Spor

Fenerbahçe yeni sloganını açıkladı

Spor

FIFA'dan Mersin İdmanyurdu'na ceza

Spor

Beşiktaş, Fabri için Fulham'la anlaştı!

Spor

Şenol Güneş'ten 'Vida' açıklaması

Spor

Klopp'tan UEFA Uluslar Ligi'ne tepki: Futbolcuların kemiklerini toplamak zorunda kalacağız