darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Takvim: Katar'dan Türkiye'ye büyük ihanet

Benzin ve motorine büyük zam!

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

'Otomotiv sektörüne büyük darbe'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Günlük 30 lira yevmiye alıyorlardı! 9 tarım emekçisi toprağa verildi

Tatvan -Ankara seferini yapan Van Gölü Ekpresi’nin dün, tarım işçilerini taşıyan minibüse hemzemin geçit olmayan bir noktada çarpmasıyla meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerden Turan Özdemir (39) Kovancılar İlçesi'ne bağlı Yukarı Demirciler Köyü'nde, minibüs şoförü Mesut Karakoç (33) merkez Altınçevre Köyü'nde, Doğan Deniz (21) Kovancılar İlçesi'ne bağlı Mirahmet Köyü'nde, Zülfü Yaşar (52) ise Elazığ merkez Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Kazada ölenlerden 5 Suriyeli'nin cenazesi Fırat Üniversitesi Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından ailelerine teslim edildi. Kazada hayatını kaybeden Abdullah Bargas, Mervanoğlu Muhammed El Eşhap, Rami İbrahim El Eşhap, Kusay Salih ve Casim Oğlu Besil Ali olmak üzere Suriyeli 5 kişinin cesedi, yakınları tarafından alınarak gözyaşları arasında Asri Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından, kimsesizlerin olduğu bölümde toprağa verildi.
GÜNLÜK 30 LİRA YEVMİYE ALIYORLARDI
Tren kazasında hayatını kaybeden 5 Suriyeli'nin Türkiye'deki sürüveni, son olarak büyük umutlarla taşındıkları Elazığ'da sona erdi. Akraba olan Suriyeli 5 kişinin, bir hafta önce günlük yevmiye 30 lira karşılığında serada çalışmaya başladıkları öğrenildi.
Tren kazasında hayatını kaybeden Abdullah Bargas'ın (33) evli ve eşinin de 9 aylık hamile olduğu ve bir yıl İstanbul'da kaldıktan sonra 2 ay önce çalışmak için Elazığ'a taşındıkları öğrenildi. Bargas, bir hafta önce çalışmaya başladığı serada çalışarak kazandığı parayla da eşi, annesi, kız kardeşi ve halasının geçindiriyordu.
Aynı kazada hayatını kaybeden 31 yaşındaki Mervanoğlu Muhammed El Eşhap'ın ise bekar olduğu, annesi, ağabeyi ve 2 yeğeniyle birlikte 1 yıldan beri Elazığ'da yaşadığı belirtildi.
26 yaşındaki Rami İbrahim El Eşhap da, evli ve 15 günlük bir kız babası olduğu öğrenildi. Bir yıl önce Elazığ'a taşınan El Eşhap da eşi, annesi eşi ve 15 günlük kızının geçimini sağlamak için çeşitli işlerde gündelikçi olarak çalıştığı ve bir hafta önce akrabalarının vasıtasıyla serada işe başladığı öğrenildi.
Kazada hayatını kaybeden Kusay Salih'in (36) de evli ve 2 kız babası olduğu, eşinin de 3'üncü çocuklarına hamile olduğu öğrenildi. Bir yıl önce Elazığ'a taşınan Salih'in bir kızının Fırat Üniversitesi'nde tedavi gördüğü kaydedildi.
Kazada hayatını kaybedenlerden biri olan Casim Oğlu Besil Ali'nin (23) de, 5 kız kardeşi ve 2 sakat ağabeyi ile 4 ay önce Elazığ'a taşındığı öğrenildi.
 

İlgili Haberler

3.Sayfa

20 kişiyi yaralayan tüfekli saldırgan yakalandı

3.Sayfa

ATM'de kopyalama cihazı bulundu

3.Sayfa

Eşine bakıldığını söyleyen kişi baltayla döviz bürosunu bastı

3.Sayfa

Manavgat'ta orman yangını: Ormanlık alan zarar gördü

3.Sayfa

Çocuk parkını yaktılar

3.Sayfa

Komşusunun dükkanını kundakladı

3.Sayfa

Sulama kanalında kaybolan çocuğun cansız bedeni bulundu

3.Sayfa

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu: 11 gözaltı

3.Sayfa

Okmeydanı'nda tekstil atölyesinde yangın

3.Sayfa

Tüfekle dayısını öldürdü, kavgayı ayırmaya çalışan 4 kişiyi de yaraladı

3.Sayfa

Kızını ve eşini öldürüp intihar etti

3.Sayfa

8 şüpheli ölümle bağlantısı var mı?