unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Habertürk yazarı Sevilay Yükselir: Ne yani benim babam pedofili miydi?

Habertürk yazarı Sevilay Yükselir, Türk Ceza Kanunu'nda, cinsel istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi halinde fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması veya cezanın ertelenmesine imkan veren düzenlemeyle ilgili olarak  "Ben de meseleyi 'Tecavüz meşrulaştırılıyor' şeklinde algıladım ve şiddetle karşı çıktım. Ancak sonradan, bayağıııııı sonradan anlaşıldı ki işin gerçeği o değilmiş" dedi.

Sevilay Yükselir'in "Ne yani benim babam bir pedofili miydi?" başlığıyla yayımlanan yazısında; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın "mağduriyetleri engellemek için" açıklamasına destek çıktı, "İnternette bir tarama yaptığınızda bu konuda yapılmış yüzlerce haber göreceksiniz. Kız 15 yaşında kendi rızasıyla kaçmış gitmiş ve sevdiği adamla birlikte olmuş. Veya ailesinin gelenekleri gereği bir adamla evlilik yapmış, ama yaş elverişli olmadığından resmi nikâh yapılamamış. Mevcut yasa bunların hiçbirini gerekçe kabul etmeyip meseleyi tamamen “erkeğin cinsel istismarı' olarak saydığından kocalar hapsi boylamış. Cezası da 16 yıl!" dedi

'O ZAMAN BENİM AİLEMİN ERKEKLERİ PEDOFİLİ HASTASI'

Eleştiride “doz' olması gerektiğini savunan Yükselir, "Söz konusu önerge eleştirilirken (hangi kafayla yazdıklarını bir türlü anlayamadığım) bazı iktidar muhalifleri, reşit olmayan kızlarla evlenen tüm erkekleri de “pedofili' ilan etti! Sapkın, sapık ve hasta yani! Dediklerine bakılırsa benim ailemin erkeklerinin neredeyse tamamı pedofili hastası! Çünkü babam dahil dedelerim, amcalarım ve ondan sonra gelen birçok erkek akrabam, hep reşit olmayan kızlarla evlilik yapmış. Üstelik babam, annemden 13 yaş da büyükmüş. Annem 15 yaşında ağabeyimi kucağına almış falan filan." ifadelerini kullandı.

"O yüzden bugün de rıza göstermesi halinde küçük yaşta kızlarla evlenen tüm erkekler için aynı saptamayı yapmıyorum. Yapanlara da “Siz yine de dönüp dedelerinizin, ninelerinizle kaç yaşında evlenmiş olduğuna bir bakın!' diyorum" diyen Yükselir, ne babasının ne de diğer erkek akrabalarının pedofili olmadığını söyledi.

 Çok Okunanlar

Can Ataklı'dan çok konuşulacak Baykal iddiası

Hulusi Akar'dan skandal hata

10 bin bekçi neden alındı? Cevabına inanamayacaksınız

Merdan Yanardağ: Metiner'le olmuyor, Mehmet Uçum gibi isimlere ihtiyaçları var

Mehmet Görmez'in adını vermekten kaçındığı tarikat lideri kim?

İlgili Haberler

Güncel

Adnan Oktar tarikatında çocuk suistimali!

Güncel

CHP'li Eren Erdem'in tutukluluğuna yapılan itirazda karar

Güncel

Yılmaz Polat | CIA: Türkler için Kıbrıs şeref konusu

Güncel

Mustafa Ceceli'den bir hamle daha: Yurt dışı çıkış yasağı...

Güncel

Dolmabahçe'de yol çöktü

Güncel

Muharrem İnce'den Kıbrıs Barış Harekatı mesajı

Güncel

İşçisini öldürdüğü iddia edilen patron hakkında müebbet istendi

Güncel

Malatya'da kaybolan gençten kötü haber 

Güncel

İstanbul'da maç düzenlemesi: Bazı yollar trafiğe kapatılacak

Güncel

'Kimyasal koku' soruşturması tamamlandı: 11 kişiye dava açıldı

Güncel

ÖSYM'den 'DGS' uyarısı

Güncel

33 düş yolcusu katliamın gerçekleştiği Suruç'ta anıldı