darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Hakan Fidan'ın sağ kolu gitti!

MİT Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi İsmail Hakkı Musa Paris Büyükelçiliğine, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Ali Kemal Aydın ise Berlin Büyükelçiliğine atandı.

Büyükelçi atama kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Almanya'da yaşanan gelişmelerden sonra Türkiye'ye dönen Büyükelçi Avni Karslıoğlu'nun yerine, Berlin Büyükelçiliği’ne Ali Kemal Aydınatandı. 10 Şubat-10 Mart tarihleri arasında vekaleten MİT Müsteşarı görevinde bulunan MİT Müsteşar Yardımcısı İsmail Hakkı Musa ise Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği görevine getirildi.

İSMAİL HAKKI MUSA KİMDİR

1960 yılında Trabzon’da doğdu. Ortaöğrenimini ülkemizde tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimine Fransa’da devam etti. Ön lisansını 1983 yılında Strazburg Üniversitesi, Ekonomi Fakültesi’nde, lisans eğitimini 1986 yılında Nancy II Üniversitesi’nde Siyasi İktisat bölümünde tamamladı. Akademik tahsilini aynı üniversitede aldığı yüksek lisans (1987) ve doktora (2008) dereceleri ile sürdürdü. Yüksek lisansını İktisadi Analiz alanında yapmış, doktora tezini ise Avrupa Birliği’nin Anayasallaşma Süreci konusunda verdi.

1988 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda başlayan kariyerine, Genelkurmay Başkanlığı Askeri Antlaşmalar Dairesi, Cezayir Büyükelçiliği, Lyon Başkonsolosluğu ve Belçika’da bulunan Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği’nde devam etti.

Dışişleri Bakanlığı’nın idari kadrosunda verdiği hizmetlerin ardından kariyerini, Lyon Başkonsolosu ve Brüksel Büyükelçisi olarak sürdürdü. 2012 yılında katıldığı Milli İstihbarat Teşkilatı’nda Stratejik Analiz Başkanlığı’nı kurdu. Teknik İstihbarattan Sorumlu Müsteşar Yardımcılığı ve Dış İstihbarattan Sorumlu Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 10 Şubat – 10 Mart 2015 tarihleri arasında vekaleten MİT Müsteşarı olarak görev yaptı.

İlgili Haberler

Güncel

'Atatürk'ün adı verilen stada yeni isim... AKP hiç şaşırtmıyor!

Güncel

Fatih Altaylı'dan Nagehan Alçı'ya: Çok dertlenmesin

Güncel

Bayram başladı: Yaralananlar hastaneye akın etti!

Güncel

Aladağ faciasının sanığı okul müdürü yapıldı!

Güncel

Emre Kınay'dan Adrasan'da çöp tepkisi

Güncel

Kılıçdaroğlu'ndan bayram mesajı

Güncel

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

Güncel

UNESCO: Türkiye'de 18 dil tehlikede!

Güncel

Kamu lojmanları satışa çıkarılıyor

Güncel

Boğaziçi Üniversitesi'nde yemeğe yüzde 50 zam

Güncel

'4'lü zirve iptal edilmedi' ama gerçekleşmeyecek

Güncel

İyi Partili Özdağ'ın TSK'ya yönelik iddialarına yanıt