Çok Okunanlar

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

FETÖ ile suçlanan Arda Turan ve Okan Buruk için karar verildi

Gizli çalışmanın ayrıntıları ortaya çıktı!

Can Ataklı isyan etti: Bana akıllı troll yollayın

Selvi: İstanbul için Kılıçdaroğlu'nun gönlünde yatan ismi biliyorum

Hakim'e 'Ermeni yazarla fotoğraf' soruşturması!

Kemal Şahin, geçen 25 Mart’ta İstanbul İstinaf Mahkemesi üyeliğine atandı. Atanmadan beş gün sonra, geçen üç ay içerisindeki Facebook ve Twitter paylaşımları nedeniyle Şahin’e HSYK tarafından soruşturma açıldı. HSYK 3. Dairesi de 7 Nisan’da soruşturma izni verdi.

Şahin’e yönelik suçlamalardan bazısı şöyle: Facebook hesabında, “Türkiye Barolar Birliği’den Tahir Elçi’ye Destek' başlıklı yazıyı, “Terörizm torbasını meşrulaştıran bir açıklama' diye yayınlamak. İstanbul Kitap Fuarı’nda gazeteci Cengiz Mumay’ı ziyareti sırasında çektirdiği fotoğrafı, “Sevgili dostum Cengiz Mumay’ın 'Ne çok terörist vurulmuş’ kitabının imza törenine gittim bugün, hem de JİTEM’e Türkiye Adliyesi’nin 'Jötem’ dediği günlerde...' şeklinde yazdı. Ayrıca Ermeni yazar Mıgırdiç Magrosyan’ı fuarda kızlarıyla beraber ziyaret ettiği sırada çektirdiği fotoğrafı, “Gavur mahallesinden 'tespih taneleri’ gibi dağıttığınız bir halkın evladı üstat Mıgırdiç Magrosyan’dan, kızlarım Yaren ve Dilan’la özür diledik. Kendilerini eksiltmemize karşılık bunca yoksulluk içinde birileri bizleri zenginleştirdikleri için çok minnettarız' diye yazmak.Twitter’da “Faillerden oluşan, bir faili meçhul cinayetleri araştırma komisyonu iledünya sorunlarını çözmek için toplanan G20 arasında fark yoktur' demek. Cizre’de öldürülen ve yedi gün boyunca ceseti sokakta kalan Taybet İnan ile Sur’da öldürülen İsa Oran’la ilgili paylaşımda bulunmak; Hakkari ve Cizre’nin taşınmasına göndermek yaparak Anayasa Mahkemesi ve Ombudsman’ın taşınmasını önermek, Abdullah Ataşçı adlı yazarın “Brindar' adlı kitabına ilişkin Radikal Kitap’ta çıkan yazıyı paylaşmak. Ayrıca, “Yarın karneler günü... 'Dikenleri kopartılan yerleri teker teker kanayan’ coğrafyanın sağ kalabilen çocuklarının payına 'savaş karnesi’ düşer' diye yazmak.

HSYK 3. Dairesi’nin soruşturma izni üzerine Hakim Şahin’den savunma yapması istendi. Fakat Şahin, hangi paylaşımın hangi ceza maddesini ihlal ettiğinin ve neyle suçlandığının belirtilmediğini kaydederek, “İddianın olmadığı yerde savunma da olmaz. Bu bağlamda iddianız olmadığından savunmam da olmayacaktır' diye yanıt verdi.

İlgili Haberler

Güncel

Meteoroloji yarın için tarih verdi

Güncel

'Darbe davasında' 74 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Güncel

DSG İnşaat konkordatoya başvurdu

Güncel

Kadıini Mağarası'nda binlerce yıllık toplu mezar bulundu

Güncel

Ne yapacaklarını şaşırdılar: Şimdi de 'soğan' depolarına baskın

Güncel

Polis, kimlik kontrolü sırasında 'Akrep'ten ateş açtı: 1 yolcu öldü

Güncel

Sosyal medya üzerinden silah satışı yapanlara operasyon

Güncel

AKP'de 30 belediye başkan adayı belirlendi

Güncel

68 öğrenci, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Güncel

Minik Öykü, hastanede ilik bekliyor

Güncel

At keserken yakalanan baba-oğul: Yiyecektik

Güncel

Leyla Güven'e disiplin cezası