RUS DIŞİŞLERİ: HALEP'TE HAVA OPERASYONU DÜZENLEMİYORUZ

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Suriye'nin Halep kentinde hava operasyonlarına verilen aranın hâlâ geçerli olduğunu belirtti. Rus güçleri Suriye'nin diğer bölgelerindeyse önceden doğrulanmış hedeflere nokta atış operasyonları düzenliyor.

Moskova'da gazetecilere açıklamalarda bulunan Ryabkov, Halep'te hava operasyonlarına verilen aranın hâlâ geçeli olup olmadığına ilişkin bir soru karşısında, 'Rus hava güçleri ve donanmamızın hava grubu Halep bölgesinde olmayan hedeflere operasyonlar düzenliyor' dedi.

'Halep'teyse durum eskisi gibi, bir değişiklik yok' diye ekleyen Ryabkov, Rus güçlerinin diğer bölgelerdeyse önceden doğrulanmış hedeflere nokta atışı operasyonları düzenlediklerinin altını çizdi. Suriye kıyılarındaki Rus gemileri dün İdlib ve Humus'taki terörist grupların tesislerine yönelik geniş çaplı bir operasyon başlatmıştı. Bu operasyonlar kapsamında Akdeniz'e gönderilen uçak gemisi Amiral Kuznetsov da ilk kez Suriye'de kullanılmış olmuştu.

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

Yanardağ: Erdoğan, bir kararname ile herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Halep'te cihatçılar ayaklanan halkın üzerine ateş açtı

Halep'te cihatçıların kontrolündeki bölgelerde yaşayan yüzlerce sivil, cihatçı grupların bölgeden çıkması için eylemlere başladı.

Özellikle Bustan el Kasr mahallesinde yoğunlaşan eylemlerde, halk cihatçıların komuta merkezine yürüdü. Bölgede bulunan cihatçı militanlarda eylem sırasında ateş açarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

 

RUS DIŞİŞLERİ: HALEP'TE HAVA OPERASYONU DÜZENLEMİYORUZ

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Suriye'nin Halep kentinde hava operasyonlarına verilen aranın hâlâ geçerli olduğunu belirtti. Rus güçleri Suriye'nin diğer bölgelerindeyse önceden doğrulanmış hedeflere nokta atış operasyonları düzenliyor.

Moskova'da gazetecilere açıklamalarda bulunan Ryabkov, Halep'te hava operasyonlarına verilen aranın hâlâ geçeli olup olmadığına ilişkin bir soru karşısında, "Rus hava güçleri ve donanmamızın hava grubu Halep bölgesinde olmayan hedeflere operasyonlar düzenliyor" dedi.

"Halep'teyse durum eskisi gibi, bir değişiklik yok" diye ekleyen Ryabkov, Rus güçlerinin diğer bölgelerdeyse önceden doğrulanmış hedeflere nokta atışı operasyonları düzenlediklerinin altını çizdi. Suriye kıyılarındaki Rus gemileri dün İdlib ve Humus'taki terörist grupların tesislerine yönelik geniş çaplı bir operasyon başlatmıştı. Bu operasyonlar kapsamında Akdeniz'e gönderilen uçak gemisi Amiral Kuznetsov da ilk kez Suriye'de kullanılmış olmuştu.

İlgili Haberler

Dünya

Eski Rusya Maliye Bakanı: Rusya ile Türkiye'yi ciddi ekonomik ilişkilerle birbirine bağlı

Dünya

Trump'tan Türkiye'ye yeni tehditler

Dünya

Almanya göçmenleri geri göndermek için Yunanistan'la anlaştı

Dünya

Herkül figürleriyle süslenmiş bir mezar bulundu

Dünya

Kritik iddia: Trump, Arap NATO'su kuracak

Dünya

Trump, Washington'da planlanan askeri geçit törenini iptal etti: Belki gelecek yıl yaparız

Dünya

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

Dünya

Elon Musk kendi haline ağladı: Izdırap dolu bir yıldı

Dünya

Rusya'dan ABD'ye nota

Dünya

Rusya yeni bombardıman uçağını tanıttı

Dünya

SDF-Şam görüşmelerine ilişkin Kürt yetkiliden ilginç açıklama!

Dünya

Çin'den Türkiye'ye destek