darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

Havalimanı çalışanı, yaşadığı dehşet anlarını sosyal medyada paylaştı

İstanbul Atatürk Havalimanı saldırısında 42 kişinin yaşamını yitirdiği 238 kişi yaralandı.Havalimanında dehşet anlarını yaşayan binlerce kişi ise büyük bir şok yaşadı.Havalimanında çalışan bir Ekşi Sözlük kullanıcısı o anları sözlüğe yazdı.

İşte havalimanı çalışanının sosyal medyada yazıp paylaştığı o yazı: 

"Salih var bizim yan ofiste. Sigara içmek için dışarı çağırdım, birer kahve alıp muhabbet ederiz dedim. Sigara içmiyor Salih, 'Boşver abi bu saatte sigara içme sigara insanı öldürür' dedi.Çıkmadık dışarıya. Aradan üç-dört dakika geçti. İki yolcu geldi bir şeyler soruyordu o sırada sesler yankılandı, bağırmalar, silah sesleri, koşan insanlar. Anlam veremedik, silah sesleri iyice yaklaşınca arka ofise attık kendimizi. Dışarıdaki insanları içeri aldık. İyi mi yaptık kötü mü yaptık düşünemedik. Çocuklar, gençler, kadınlar herkes şokta, ağlıyor. Ofis tamamen camdan, kapılar aynı şekilde, tekme atsan cam kırılacak. Yere yattık, üçlü koltuğumuz vardı onu ters çevirdik. Mini buzdolabını siper yaptık. Ne kadar sert eşya varsa dizdik. Başka bir şey kalmayınca beklemeye başladık dört metrekare ofiste.

Uzun bir süre silah sesleri devam etti, çok yakınımıza kadar geldi. Yerde yatıyoruz kapıyı açamıyoruz, dışarıda kıyamet kopuyor ama hareket edemiyoruz. İkinci Dünya Savaşı filmlerindeki sahneler geldi aklıma. Toplu katliam yapanların, evin altında saklanan insanları öldürülme sahnesi. Ölü numarası mı yapsam yoksa kapıyı biri açarsa üzerine mi atlasam diye farklı bir şeye büründüm.Kimi eşini, kimi annesini, kimi sevgilisini aramaya başladı. Herkes ölmeden önce son kez sevdiklerine bir şeyler söylemek istiyordu. Salih sevgilisiyle vedalaşıyordu; 'hakkını helal et' dedi. Annemi, kardeşimi, sevdiklerimi arasam ben de son kez konuşsam diye düşündüm. Sonra ben onlarla konuşurken ya o anda öldürürlerse onların yaşayacağı durumu düşünüp vazgeçtim. Hoşlanılan kızı aradım. Ne söyledim hatırlamıyorum. Birinin bilmesini ya da son kez konuşmak istedim bilemiyorum.

Çok geçmedi 30-40 metre yanımızda büyük bir patlama oldu. Yan ofisin camları parçalanıp büyük bir gürültü koptu. 'Eyvah geldiler' dedik. Sessizlik oldu herkes içeriye birinin ateş açacağını ya da kapıyı kıracağını düşündü. Bekledik bildiğin ölümü bekledik. Silah sesleri kesildi. Etraf toz duman oldu. Bir iki dakika dayanabildik. İçeri aldığımız insanlardan bazıları camı kırıp aşağı atlamak istedi. Sakinleştirip ofisten sürüne sürüne çıktık. Etrafta yardım çığlığı atan insanlar, köşeye sıkışmış bizi buradan çıkarsınlar diye bekleyen insanlar vardı. Hemen yanımızda komşumuz, ofiste tek başına kalmış yerde yatıyordu. Onu da alıp ofislerden çıktık. Kapının önünde biraz bekleyip insanları tahliye etmeye çalıştık. Çıkışa doğru veya hayata tutunmaya doğru uzun bir yoldan geçtik.

Yine şans eseri geliş katına inmeden otoparkın içinden kendimizi taksi durağına attık. Yoldan geçen arabalara yalvarıp yanımızdaki kadınları, çocuklu aileleri götürmesini istedik. Hiç kimse almadı. Bir araba bile durmadı. Taksiciler! Sıra sıra taksi, kurtarın, bizi buradan uzaklaştırın dedim. "Yolcu bekliyorum" diye klişe yalan söylüyor. Bir başkasına koşuyoruz. "Nereye gideceksiniz" diyor. Ataköy- Bakırköy neresi olursa kurtar buradan diyoruz. 'Gidemem' diyor. Allah belamı versin 'gidemem' dedi adam. Mecidiyeköy'e götür deyince 'tamam orası olur' diyor. Adam yine de hareket etmeden indirdi bizi. Shell benzin istasyonunun oraya kadar yürüdük. Yoldan geçen genç bir taksici aldı bizi. Yanımızda ne para var ne bir şey, 'sorun değil' deyip oradan uzaklaştırdı bizi. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.Asıl teşekkür de Salih'e. Dün hayatımızı kurtardı. Mucize eseri yaşadığımız yerde yine bir mucize eseri kurtulduk."

İlgili Haberler

Güncel

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Güncel

İzmir'de bayramda ulaşıma yüzde 50 indirim

Güncel

Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile telefonda görüştü

Güncel

AKP'li başkan kazara kendini vurdu

Güncel

Akşener'den Erdoğan'a: Gardaşımızı İran'a teslim etmeyin

Güncel

Marmaris'te kıyı ve deniz dibi temizliğinde 3,5 ton çöp toplandı

Güncel

Uçak tuvaletinde sigara içen yolcuya bin 717 TL ceza kesildi

Güncel

'Geceleri Fetullah Gülen ölsün diye dua ediyordum'

Güncel

AKP üyelerini taşıyan otobüsle otomobil çarpıştı: Ölü ve yaralılar var!

Güncel

İzmir'de trafik polisinin köpeğe ateş ettiği iddiası ile ilgili açıklama

Güncel

ÖKK darbe girişimi davasında ara karar açıklandı

Güncel

Türkiye'de bir Almanya vatandaşı tutuklandı