Çok Okunanlar

CHP, üç büyükşehir için kararını verdi

Üniversite hocalarına Osman Kavala operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

BBC muhabiri, Türk medyasındaki yalan ve komplo haberleri yazdı

Meteoroloji açıkladı: Kış mevsimi nasıl geçecek?

Gözaltına alınan akademisyenler kimdir?

Havalimanına saldıran 3 teröristin kimliği belli oldu

 

İstanbul Atatürk Havalimanına canlı bomba saldırısı düzenleyerek 44 kişinin ölümü 239 kişinin de yaralanmasına neden olan üç teröristten ikisinin kimlik bilgilerine ulaşıldığı öğrenildi.

Teröristlerden ikisinin de Rus pasaportu taşıdıkları, isimlerinin de Vadim Osmanov ve Rakim Bulgarov oldukları öğrenildi. Vadim Osmanovun Fatihte kullandıkları evi kiraladığı, pasaportunun fotokopisine de emlakçıdan ulaşıldığı öğrenildi.

LAPTOPUN HARD DİSKİNE ZARAR VERMİŞLER

Teröristlerin laptopu saldırı için evden çıktıktan sonra evin yakınlarında attıkları çöp kutusunda bulundu. Teröristlerin içindeki bilgilere ulaşılmaması için laptopun hard diskine kesici delici bir alet ile zarar verdikleri öğrenildi.
Gözaltındaki teröristler için bir günlük ek gözaltı süresi verildi.

O isim Türkiye’den IŞİD’e militan topluyordu

Bazı yandaş medya organlarının da “Atatürk Havalimanı Katliamı’nın arkasındaki isim' olarak gösterdiği Ahmet Çatayev, yıllardır Türkiye’de IŞİD’e militan devşiriyor. Üstelik, ABD ve Rusya’nın defalarca uyarmasına rağmen…

44 kişinin hayatını kaybettiği İstanbul Atatürk Havalimanı saldırısının ardından, gözler katliamın baş şüphelisi Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) ve örgütün bilinen militanlarına çevrildi.

Saldırıyı gerçekleştiren IŞİD’lilerin birinin Özbek, birinin Dağıstan asıllı Rus vatandaşı, diğerinin ise Kırgız olduğu söyleniyor.

Dikkat çekmeyen diğer bir iddia ise Yeni Şafak’tan geldi. AKP yandaşı Yeni Şafak’ın “ulaştığı bilgilere göre' katliamı planlayan isim, Çeçen asıllı Ahmet Çatayev. Çatayev, El Kaide bağlantılı “Kafkas Emirliği' lideri Doku Umarov’a bağlıyken, Umarov’un öldürülmesinin ardından Ebubekir el-Bağdadi’ye biat etmişti.

35d0477700000578-3667783-image-m-35_1467287736220.jpg

ÇATEYEV KİMDİR?
Bazı kaynaklarda “tek kollu', bazılarında ise “tek bacaklı' olarak geçen Çatayev, Rusya’da savaşması için IŞİD militanları devşirdiği bilinen önemli bir isim.

Geçtiğimiz Ağustos ayında, Rus basını, IŞİD’e militan toplayan Ahmet Çatayev’in Türkiye’de bulunduğunun saptandığını haber vermişti. İddiaya göre, Rus vatandaşlarını IŞİD'e götüren kişinin takma adı "tek bacaklı Ahmet"ti.

Ahmet'in 30 yaşında ve Çeçen kökenli olduğu söylenmişti. Ahmet'in yardımcıları olan 23 yaşındaki Çeçen Yakub Ibrahimov ile Dağıstanlı Abdulla Abdulayev'in de Türkiye'de gözaltına alındığı açıklanmıştı.

Tek bacaklı Ahmet'in, Moskova, St. Petersburg ve Kuzey Kafkasya'dan militan toplayarak Türkiye aracılığıyla Suriye'ye gönderdiği söyleniyordu.

İlgili Haberler

Güncel

Ekmeğin içinden çıktı! Vatandaş şikayetçi oldu

Güncel

Yarım litre zeytinyağı 30 bin liraya satıldı

Güncel

Emniyet müdürünün kızına ceza yazan polise ödül

Güncel

'Kindar kedi' Haydar

Güncel

Suda indirim 'su gibi akıp gitti'

Güncel

10 büstün 9'unu çaldılar, Süleyman Demirel'e dokunmadılar

Güncel

İl Müftü Yardımcısı: Mısıroğlu, milleti karşı karşıya getirmekten hoşlanan bir ruh hastasıdır

Güncel

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı

Güncel

Feribot seferleri iptal edildi

Güncel

FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmada 11 tutuklama

Güncel

Tanıtım toplantısına giden AKP'lilerin aracı takla attı

Güncel

Manisa'da 21 asker zehirlenerek hastaneye kaldırıldı