unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Hayat TV'den Sabah'a yanıt: Bizi işçilere sorun

Hayat TV, “3G ile canlı yayın yapıyorduk. Kurmaca olması imkansız. 'Kabataş yalanı’ başta olmak üzere yaptığı haberlerle 'gazeteciliği’ tescillenmiş bir gazetenin bu konuda iddialı olması da normal' dendi.

Ankara’da 35 sivilin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından yakını Destina Peri Parlak’ı kaybeden bir yurttaş, hastane önünde Hayat TV canlı yayınında isyan etmiş, “Yerin dibine batsın iktidarınız' demişti.

Havuz medyası olarak bilinen grubun amiral gemisi Sabah gazetesiyse isyan eden yurttaşı provokatör ilan etmiş, Hayat TV’yi de 'adı sanı bilinmeyen bir TV kanalı’ diye nitelemişti.

Hayat TV, sabah gazetesinin iddialarına, “Adı sanı belli olan Sabah gazetesine yanıtımızdır…' başlıklı yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.

Açıklamada şöyle dendi: “Yayınımız, katliamın hemen ardından 3G ile olay yeri ve hastanenin önünden yapılmıştır. Böyle bir yayının, hastane önüne insanları toparlayarak 'uydurma’ yapılması mümkün değildir. Ancak 'Kabataş yalanı’ başta olmak üzere yaptığı haberlerle 'gazeteciliği’ tescillenmiş bir gazetenin bu konuda iddialı olması da normal. Bu, sizinki gibi photoshoplu, çarpıtma ve yalana dayalı bir 'haber’ değil, üzerinde oynama yapılması mümkün olmayan anlık canlı yayın görüntüleridir.'

sabah-002.jpg

'Bizi işçilere sorun’

Ekonomik olanaklarının arsaların parsellenmesinden, rüşvetten ya da 'havuz’dan gelmediğini hatırlatan Hayat TV şöyle devam etti: “Bunun teknik sıkıntılarını da yaşıyoruz. Ancak adımızı; işten atılan, hakkını arayan, düşük ücret ve sömürüye maruz kalan işçilere, Gezi’de kentine ve ülkesine sahip çıkanlara, ısrarla barış ve demokrasi talep edenlere, son olarak da ek zam için mücadele eden metal işçilerine sorabilirsiniz. Bunlar sizin ve sizin gibilerin görmediği, asla görmeyeceği kesimler ki Hayat Televizyonu’nun varlık sebebi budur. Ayrıca, adımızın rüşvet, yolsuzluk ve hırsızlıkla anılmasından çok daha onurludur!'Çok Okunanlar

Özdağ'dan 'Akşener istifa etti' iddiasına ilişkin açıklama!

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden gerici kadın tutuklandı

Toplu tecavüzün şifresi: Tatlı yiyecek miyiz?

Hocaların hocası iktisatçıdan ürküten uyarı: IMF programı gündeme gelebilir

'Meral Akşener istifa etti' iddiası

İlgili Haberler

Medya

Star gazetesinin bitmeyen derdi: Demirtaş'ı yine hedef aldı

Medya

TRT'nin haberi kafa karıştırdı: Akın İpek muamması

Medya

Birçok yiyecek ve içeceğe RTÜK'ten reklam yasağı

Medya

'Olağanüstü tam olarak ne demek?'... İşte yanıtı

Medya

Akit'teki 'Ahmet Davutoğlu' yazısı neden kaldırıldı?

Medya

İsmail Saymaz'dan 'Tekkeler yeniden açılmalı' diyen Mehmet Görmez'e yanıt

Medya

Cumhuriyet gazetesi muhabirine hapis cezası!

Medya

TRT'den 125 bin lira maaş alan gazeteciler kim?

Medya

TRT'de vurgun yapan gazeteciler: 100 bin lira maaş alıyorlar!

Medya

Herkes o konuyu atlamıştı... CHP'den RTÜK'e ‘Adnan Oktar' soruları

Medya

TRT düzenlemesi: Lojmanlar kapatılıyor, 3 bin personel dağıtılıyor

Medya

Demirören'den medya emekçilerine yeni tebligat!