darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Başkanlık Sistemi sona erdi'

Dolar ve Euro niye düştü? Piyasalar o ihtimali satın aldı iddiası...

3 kuruş para için hayvanlara eziyet: Kendi dışkılarında yaşamaya zorluyorlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

New York Times'tan kritik iddia: ABD THY'ye yaptırım uygulayacak

HAZİRAN Türkiye Meclisi: Ayağa kalkalım, DİKTA rejimine NOKTA koyalım!

Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda toplanan Birleşik HAZİRAN Hareketi Türkiye Meclisi, 2 gün süüren verimli bir toplantının ardından Genel Yürütme Kurulu'nu oluşturdu. Haziran Hareketi'nin kurultayı niteliğindeki Türkiye Meclisi toplantısında alınan kararyarı ve çizilen yönü anlatmak üzere, yeni seçilen Yürütme Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Gamze Yücesan ikince gün Ankara'daki Ahmet Taner Kışlalı Spor salonunda kürsüye çıktı.

Gamze Yücesan şunyarı söyledi:

AYAĞA KALKIN, YIKALIM!

Toplantının açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Gamze Yücesan Özdemir, "Bugün bu memleketi zalimlere, zorbalara bırakmayacağız demek için topladık HAZİRAN Türkiye Meclisi" diye konuştu. Yücesan konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Çocuklar, gençler, kadınlar yok edilirken, gün memleket için sorumluluk alma günüdür. Biz Hazirancılar, ilerici, devrimci, demokrat güçlerle birlikte çoğalıyoruz, büyüyoruz. Ve bizler diyoruz ki onların değil, bizim düşümüz gerçek olsun. Haydi omuz ver! HAZİRAN bu hafta toplanan 2. meclisinde memlekete sahip çıkacağına bir kere daha karar verdi.

Başkanlık diktatörlüktür, diktatörlük tarihin çöplüğüdür. Memleketin yüzde ellisini düşman sayanlar anayasa yapamazlar. Anayasayı halk yapacak.

Eksenimiz, parolamız ve pusulamız emekçilerin mücadelesidir. HAZİRAN'ın mücadelesi gericiliğe sırtını dönen liselilerin mücadelesidir. Haziran Hareketi, bugün 100 meclisiyle solun yeniden kuruluşunun adıdır. Biz Hazirancıların çocuklarımıza bırakacak ne sarayı ne hanı var, sadece onurumuz var."

Toplantıların sona ermesinin ardından sonuç bildiri yayınlandı. 'Başkanlık’ ve 'yeni anayasa’ adı altında halkı kullaştıracak bir dikta rejiminin dayatıldığı belirtilen açıklamada, Bu karanlığın idare merkezi KaçAk Saraydır" denildi.

BHH Türkiye Meclisi toplantısının sonuç bildirgesinde şu ifadelere yer verildi:

'DİKTA REJİMİ DAYATILIYOR'

Türkiye’de yeni bir rejim inşa ediliyor. Erdoğan’ın güdümündeki AKP, ülkemizi İslami faşist bir diktatörlüğe doğru sürüklüyor. 'Başkanlık’ ve 'yeni anayasa’ adı altında halkı kullaştıracak bir dikta rejimi dayatılıyor.

Örgütsüzleştirilmiş, mevcut sendikaları da KaçAk Saray’ın kapısına bağlanmış, en uygun koşullarla emperyalist sermayeye sunulan bir işçi sınıfı yaratmak istiyorlar. 'Kiralık işçi’ uygulaması bunun ilk adımıdır. Emekçileri kullaştırıyorlar. Aydınlanma karşıtları bilimi, laiklik başta olmak üzere cumhuriyetin tüm kazanımlarını hiçe sayarak, dini amaçlarına alet ederek cehaleti yaygınlaştırıyor.

Bilimin yerine hurafelerin ve dinsel referansların geçtiği eğitim sistemiyle, gerçekleri çarpıtan yandaş medyayla, yoz kültürel ortamla halk koşullandırılmaya çalışılıyor. Aynı sınırlar içinde yaşayan insanlar birbirine düşman ediliyor. Kentler yıkılıyor, kardeşlik tank paletleri altında eziliyor. Saltanat sevdalısı dinci gericilik, Ortadoğu’daki cihatçı çetelerle işbirliği içinde bölgede ölümü ve savaşı örgütlüyor. Bu karanlığın idare merkezi KaçAk Saray’dır.

"LAİKLİĞİ KAZANACAĞIZ"

KaçAk Sarayın iktidarına ve karanlık gidişata ancak bu ülkenin ilerici ve devrimci güçleri son verebilir. Kullaştırılan, bütün haklarından mahrum bırakılan, iş cinayetlerinde giderek artan sayılarla katledilen, çocukları imam hatipler üzerinden cehalete mahkum bırakılan, kadınları şiddet sarmalında yutulan ve katledilen emekçi halkın başka bir seçeneği yoktur. Birleşik Haziran Hareketi, memlekete karşı duymuş olduğu sorumluluk doğrultusunda, emek ve demokrasi güçleriyle yan yana omuz omuza bu mücadeleyi birlikte büyütmeye kararlıdır. İktidarı 'fiilen’ gasp eden, diplomasından sarayının ruhsatına kadar her şeyi sahte olan diktatörden mutlaka hesap soracağız. İşçi sınıfını kullaştıran, sermayeye köle eden yasalara karşı kavganın en önünde yer alacağız.

Yobazların ve çetelerin kıskacındaki emekçi mahallelerini Haziranlaştıracağız. Laikliği kazanacağız. Çocuklarımızı dinci gericiliğin elinden kurtaracağız. Kadınları kuluçka makinesi olarak gören, tacizleri, tecavüzleri ve kadın cinayetlerini kutsayan bu iktidara karşı bilimin ve özgürlüğün mücadelesini örgütleyeceğiz.

'ÖRGÜTLÜ GÜÇ'

Dokunulmazlıkları kaldırarak Kürt meselesinde siyasi çözümün dibine dinamit döşeyen, kentlere tankları sokup insanları diri diri yakanlara karşı Kürt ve Türk halklarının kardeşliğini savunacağız. Gölgesinin düştüğü her yere savaş, yıkım ve gözyaşı götüren emperyalizmi topraklarımızdan ve bölgemizden mutlaka defedeceğiz. Gezi’den Cerattepe’ye kadar dişimizle, tırnağımızla savunduğumuz topraklarımızdan bu gerici iktidarı, onun yağmacı müteahhitlerini, işgalci şirketlerini söküp atacağız. Halkın örgütlü gücünün karşısında hiçbir kuvvet duramaz.

Birleşik Haziran Hareketi 2. Türkiye Meclisi, tüm halkımızı kendi meclislerinde birleşmeye, sorumluluk üstlenmeye, hep birlikte memlekete sahip çıkmaya çağırıyor! Bize katılın! Mücadelemize omuz verin!

Bu ülke, bütün ilerici ve demokrat güçleriyle birlikte bu gerici karanlığı yırtıp atacak potansiyele sahiptir.

SONUÇ BİLDİRİSİ; CUMHURİYETİN KAZINIMLARINI SAVUNACAĞIZ!

Toplantının ikinci gününde Haziran Hareketi Türkiye 2. Meclisi Sonuç Bildirisi de yayınlandı.

Bağlayıcı nitelikteki BHH Sonuç Bildirisi şöyle: 

"Türkiye’de yeni bir rejim inşa ediliyor. Erdoğan’ın güdümündeki AKP, ülkemizi İslami faşist bir diktatörlüğe doğru sürüklüyor. 'Başkanlık’ ve 'yeni anayasa’ adı altında halkı kullaştıracak bir dikta rejimi dayatılıyor.

"Örgütsüzleştirilmiş, mevcut sendikaları da KaçAk Saray’ın kapısına bağlanmış, en uygun koşullarla emperyalist sermayeye sunulan bir işçi sınıfı yaratmak istiyorlar. 'Kiralık işçi’ uygulaması bunun ilk adımıdır. Emekçileri kullaştırıyorlar. Aydınlanma karşıtları bilimi, laiklik başta olmak üzere cumhuriyetin tüm kazanımlarını hiçe sayarak, dini amaçlarına alet ederek cehaleti yaygınlaştırıyor.

galeri-135.jpg

"Bilimin yerine hurafelerin ve dinsel referansların geçtiği eğitim sistemiyle, gerçekleri çarpıtan yandaş medyayla, yoz kültürel ortamla halk koşullandırılmaya çalışılıyor. Aynı sınırlar içinde yaşayan insanlar birbirine düşman ediliyor. Kentler yıkılıyor, kardeşlik tank paletleri altında eziliyor. Saltanat sevdalısı dinci gericilik, Ortadoğu’daki cihatçı çetelerle işbirliği içinde bölgede ölümü ve savaşı örgütlüyor. Bu karanlığın idare merkezi KaçAk Saray’dır.

"KaçAk Sarayın iktidarına ve karanlık gidişata ancak bu ülkenin ilerici ve devrimci güçleri son verebilir. Kullaştırılan, bütün haklarından mahrum bırakılan, iş cinayetlerinde giderek artan sayılarla katledilen, çocukları imam hatipler üzerinden cehalete mahkum bırakılan, kadınları şiddet sarmalında yutulan ve katledilen emekçi halkın başka bir seçeneği yoktur. Birleşik Haziran Hareketi, memlekete karşı duymuş olduğu sorumluluk doğrultusunda, emek ve demokrasi güçleriyle yan yana omuz omuza bu mücadeleyi birlikte büyütmeye kararlıdır. İktidarı 'fiilen’ gasp eden, diplomasından sarayının ruhsatına kadar her şeyi sahte olan diktatörden mutlaka hesap soracağız. İşçi sınıfını kullaştıran, sermayeye köle eden yasalara karşı kavganın en önünde yer alacağız.

"Yobazların ve çetelerin kıskacındaki emekçi mahallelerini Haziranlaştıracağız. Laikliği kazanacağız. Çocuklarımızı dinci gericiliğin elinden kurtaracağız. Kadınları kuluçka makinesi olarak gören, tacizleri, tecavüzleri ve kadın cinayetlerini kutsayan bu iktidara karşı bilimin ve özgürlüğün mücadelesini örgütleyeceğiz.

"Dokunulmazlıkları kaldırarak Kürt meselesinde siyasi çözümün dibine dinamit döşeyen, kentlere tankları sokup insanları diri diri yakanlara karşı Kürt ve Türk halklarının kardeşliğini savunacağız. Gölgesinin düştüğü her yere savaş, yıkım ve gözyaşı götüren emperyalizmi topraklarımızdan ve bölgemizden mutlaka defedeceğiz. Gezi’den Cerattepe’ye kadar dişimizle, tırnağımızla savunduğumuz topraklarımızdan bu gerici iktidarı, onun yağmacı müteahhitlerini, işgalci şirketlerini söküp atacağız. Halkın örgütlü gücünün karşısında hiçbir kuvvet duramaz.

"Birleşik Haziran Hareketi 2. Türkiye Meclisi, tüm halkımızı kendi meclislerinde birleşmeye, sorumluluk üstlenmeye, hep birlikte memlekete sahip çıkmaya çağırıyor! Bize katılın! Mücadelemize omuz verin!

"Bu ülke, bütün ilerici ve demokrat güçleriyle birlikte bu gerici karanlığı yırtıp atacak potansiyele sahiptir.

"Ayağa kalkalım, DİKTA rejimine NOKTA koyalım!"

YENİ YÜRÜTME KURULU SEÇİLDİ

Birleşik Haziran Hareketi 2. Türkiye Meclisi toplantısında yeni Genel Yürütme Kurulu üyeleri seçildi. 43 kişilik Genel Yürütme Kurulu'nun 16 üyesi, bölgelerden seçilecek. Genel Yürütme Kurulu üyeliğine seçilen isimler şöyle:

1. Ali ŞEKER

2. Burak YÜCEL

3. Canan KAFTANCIOĞLU

4. Elif ÜÇERLİ

5. Erkan BAŞ

6. Fatih YAŞLI

7. Fethiye KABATAŞ

8. Gamze YÜCESAN-ÖZDEMİR

9. Gökhan GÜNAYDIN

10. Göksu CENGİZ

11. Gonca GİRGİN

12. Güler ÜMÜT

13. Hakan GÜLSEVEN

14. İlhan CİHANER

15. İlke BEREKETLİ

16. İnan KALOĞULLARI

17. İsmail Hakkı TOMBUL

18. Kansu YILDIRIM

19. Levent Turhan GÜNEŞ

20. Merdan YANARDAĞ

21. Murat KARAYEL

22. Önder İŞLEYEN

23. Orhan SARIBAL

24. Selda YALÇIN

25. Zeki ÖZKORKMAZ

26. Zeynep ALTIOK AKATLI

27. Zozan BARAN

İlgili Haberler

Politika

Muharrem İnce'den 'kurultay' tepkisi!

Politika

Çavuşoğlu'ndan Trump'a yanıt: ABD, gerçek dostun kim olduğunu bilmiyor!

Politika

Mustafa Sarıgül'ün seçim çalışmalarına başladı

Politika

Gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a yakın isimler dolar vurgunu yaptı

Politika

Washington Post: Trump Türkiye'ye baskı uygulamakta haklı, sadece bunu yapış şekli yanlış

Politika

Sezai Temelli'den 'Özeleştiri vermeyeceğiz' sözlerine ilişkin açıklama

Politika

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Politika

Berat Albayrak, Alman mevkidaşıyla görüştü

Politika

'ABD, Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamaz'

Politika

WSJ: Erdoğan-Trump çatışmasının kazananı Putin olacak

Politika

İyi Parti'de Başkanlık Divanı belli oldu

Politika

Rusya'dan Suriye için üçlü zirve açıklaması