darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Kriz kapıda: Vatandaşı işsizlik ve aşsızlık bekliyor!

AKP'liler arasında 'havlama' polemiği

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

HDP'de dikkat çeken istifa: Parti içinde oligarşik bir yapı oluştu

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

Hemşireler, 'acil servislere kız bakmaya gidiliyor' diyen Başbakan'a kızdı

Bir sağlık sendikası, Başbakan Binali Yıldırım'ın "O kadar hastaneler şirin hâle geldi ki, gidip orada dostluklar kuruluyor yuvalar kurulmak için ziyaretler yapılıyor demek ki acil servis sadece tedavi etmiyor mutluluk yuva kurmak içinde bir hizmet veriyor" sözlerini "Kadının cinsel nesne olarak gösterilmesi" şeklinde yorumladı

Genel Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Genel Sağlık- İş), Başbakan Binali Yıldırım’ın dün yapılan AKP Grup Toplantısındaki Acil Servis Açıklaması üzerine, “Acil servislerde can pazarı yaşanırken Başbakan kadın sağlık emekçilerini cinsel nesne olarak gösteren düzeysiz, seviyesiz politik söylem ve eylemlerde bulunabiliyor' dedi.

Genel Sağlık- İş Sendikası, Başbakan Binali Yıldırım’ın dün yapılan AKP Grup Toplantısında; “Bugün, dün bir arkadaşımız söyledi, çok ilgimi çekti. Acil servislere bayramda vatandaşlar gidiyorlarmış. Ne için gidiyorlarmış biliyor musunuz? Tedavi olmaya değil kız bakmaya gidiyorlarmış. Birisi söyledi şaşırdım yani evlendirmek için oğlunu kızını artık gidip o kadar hastaneler şirin hâle geldi ki, gidip orada dostluklar kuruluyor yuvalar kurulmak için ziyaretler yapılıyor demek ki acil servis sadece tedavi etmiyor mutluluk yuva kurmak içinde bir hizmet veriyor işte geldiğimiz nokta bu’’ sözleri üzerine bir basın açıklaması yayımladı.

Genel Sağlık İş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Başbakan AKP iktidarları sürecinde acil servislerin işlevine 'kız bulma' hizmetinin de eklendiği açıklamasında bulunuyor ve bununla da övünebiliyor. Başbakan Binali Yıldırım, bu açıklaması ile aklın ve bilimin yolundan uzaklaşıldığında nasıl bir garabetin ve çirkinliğin ortaya çıktığının en bariz örneğini vermiştir.

Acil servislerde çalışan sağlık personelleri, yetersiz sayıda çalışanla ağır iş yükü altında 7 gün 24 saat yeşil alan, sarı alan, kırmızı alan, siyah alan gerçeği ile baş etmeye çalışırken, başbakan pembe yalanlardan bahsediyor. Yetmiyor seviye yerlerde, iş kolumuzun en yoğun emek gücünü oluşturan kadın emekçilere dil uzatıyor. Acil servislerde can pazarı yaşanırken Başbakan kadın sağlık emekçilerini cinsel nesne olarak gösteren düzeysiz, seviyesiz politik söylem ve eylemlerde bulunabiliyor, kendilerini esefle kınıyoruz.'

İlgili Haberler

Sağlık

Dünya Sağlık Örgütü: Aşılama oranlarının yetersiz

Sağlık

İlaç fiyatları ile ilgili önemli açıklama

Sağlık

Canan Karatay'dan bayram uyarıları

Sağlık

Zihinsel engelliler için açılan rehabilitasyon Kafesi 22 bin kişiyi ağırladı

Sağlık

SGK, 143 ilaç için geri ödemeyi durdurma kararı aldı

Sağlık

Eczacılardan 'ABD menşeli ilaç yazılmasın' boykotu: Süreci fırsata dönüştürün

Sağlık

AKP, 'uyuşturucu' önergesini reddetmişti: Türkiye sentetik uyuşturucuyla ölümde Avrupa birincisi

Sağlık

Kadınlardan Bayer'e spiral davası: Birçok kadın rahmini aldırdı

Sağlık

Konak Belediyesi'nden ücretsiz ve anonim HIV testi

Sağlık

Sağlık Bakanlığı'ndan 'Aşı' açıklaması

Sağlık

CHP'li Aygun'dan süt önergesi: Ulusal Süt Konseyi'ne baskı mı yaptınız?

Sağlık

Epilepsiye pilli kontrol