darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

Hizb-ut Tahrir'den Ankara saldırısı açıklaması

Saldırıyı gerçekleştirenler için “caniler' denilirken, “hayatını kaybeden Müslümanlara Allah Azze ve Celle’den rahmet diliyoruz.' şeklinde ifadeler dikkat çekti. Ankara Atatürk Spor ve Sergi Salonunda, Köklü Değişim Dergisi tarafından düzenlenen “Uluslararası Hilafet Konferansı'da açılış konuşmasını yapan Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar Atatürk’ü hedef alarak “İslam düşmanı kâfirler, 3 Mart 1924’te Hilafeti kaldırmakla İslam’ı ilelebet tarihe gömdüklerini sandılar' demişti. Meclis'in yanıbaşındaki bu ifadeler tartışma yaratmış Eğitim-İş ise konferans hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

“ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ’NİN YAPTIĞI UYARI ÇOK MANİDARDIR!'

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu’ndan Ankara’daki patlama ilişkin de açıklama yapıldı. “Bizler Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti olarak; tamamen sivil insanların hedef alındığı bu alçakça saldırıyı lanetliyor ve hayatını kaybeden Müslümanlara Allah Azze ve Celle’den rahmet, ailelerine sabrı cemil, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.' denilen açıklamada “Amerika, İngiltere, Rusya, Fransa ve 'İsrail' gibi terörist devletlere karşı uyanık olunmalı ve sahtekâr dostluklarına asla güvenilmemelidir. Büyükelçilikleri derhal kapatılmalı ve tüm ilişkiler askıya alınmalıdır. Yoksa ne akan kan duracak, ne de terör olayları son bulacaktır.' ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “İki gün önce Ankara’da bombalı saldırı olacağına dair kendi vatandaşlarını ikaz eden ABD Büyükelçiliği’nin yaptığı uyarı çok manidardır!' denilerek şöyle devam edildi: “'Üst akıl’ tabirinden kimler kast ediliyorsa, piyonların arkasındaki güçlerin kimler olduğu şayet biliniyorsa, o zaman canı yanan ve kanı akıtılan bu halkın bunları bilmesi gerekmektedir. Gerçek failler ve azmettiriciler bilindiği halde bunları açıklamaktan korkuluyorsa, o zaman bunlardan nasıl hesap sorulacaktır! Yaptıkları bu katliamların bedeli nasıl ödettirilecektir!

Büyük devlet olmanın, güçlü devlet olmanın ve stratejik derinliklere sahip olmanın yolu bellidir. Geçmişimiz, kültürümüz ve tarihimiz bellidir. Dostumuz ve düşmanımız da bellidir. O halde Batı’dan ve sömürgecilerden yüz çevrilmeli ve yeniden özümüz olan İslam’a dönülmelidir. Kurtuluşun ancak İslam ile olacağına inanılmalı, Rabbimize güvenilmeli ve Müslümanlara yakın durulmalıdır. Ancak Batılı gibi düşünen Müslümanlara değil! Demokrasi havarilerine değil! Kıblesini Washington yapanlara, izzeti ve gücü sömürgecilerin yanında arayanlara değil!'

İlgili Haberler

Güncel

Trump: Erdoğan'la anlaştığımı düşünerek karşılığında yardım ettim

Güncel

Die Welt: TL'nin düşüşünden Erdoğan sorumlu

Güncel

Çapa Tıp'ta ücretleri ödenmediği için hak arayan emekçileri dekanlık tehdit etti

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 3 günlük kaza bilançosu: 49 ölü, 206 yaralı

Güncel

Ne kadar zaman cinsel ilişki olmazsa boşanabilirsiniz

Güncel

NYT: Erdoğan'ın acımasız baskısı demokrasi umudunu boşa çıkardı

Güncel

Ticaret Bakanlığı'ndan ABD'nin gümrük vergileri için dava

Güncel

ABD Büyükelçiliği'nden saldırıyla ilgili son dakika açıklaması

Güncel

Ankara Valiliğinden flaş açıklama: Saldırıyı kabul ettiler

Güncel

Aksa Elektrik AŞ'de iş cinayeti: Akıma kapılan işçi öldü

Güncel

Yunanistan: Türkiye'yle askeri alanda görüşüyoruz

Güncel

Elazığ'da iş cinayeti: Akıma kapılan işçi yaşamını yitirdi