Çok Okunanlar

Nihat Genç hakkında suç duyurusu... 'Suçüstü yakalandılar'

Türkiye ‘Kaşıkçı' dedikçe Selman paraları akıtmış

Can Ataklı: Nerede savcılar, bu ajanlık değil mi?

Erdoğan'dan tehdit: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

AKP'li vekil: 'Trenin önüne atlayıp ölüyor bunlar'

HKP: Atılan roketlerin hesabı sorulacak

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Merkezi günlerdir IŞİD tarafından roket yağmuruna tutulan Kilis'le ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, sınır güvenliğinin olmadığı vurgulanarak, 'AKP’giller, bugün Kilis’e düşen bombaların, atılan roketlerin, yitirilen insanların baş sorumlusudur' dendi. 

HKP'nin açıklaması şu şekilde; 

Sınırlarımızı da, insanlarımızı da, doğamızı da bombalarla parçalıyorlar

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde sınırlarımız hiç böylesine delik deşik edilmemişti. 1920’lerden bugüne komşularımız bizimle hiç böylesine düşmanlaşmamıştı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir satılık iktidar Emperyalist Projelerin Eşbaşkanı yapılmamıştı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin hiçbir döneminde iki kurucu halkın kardeşliği böylesine bozulmamıştı.

Emperyalizm bir ülkeye girmeyegörsün, o yeri it dalamış sürüye çeviriyor. Halkları düşmanlaştırıp parçalıyor. Her bir parçayı kendi güdümüne sokuyor, insanlarını, kaynaklarını yıllarca sömürüyor. Her yerde de emperyalizm ruhlarını kendilerine satmaya dünden gönüllü yerli işbirlikçileri buluyor, bulamazsa yaratıyor, piyasaya sürüyor.

Ülkemizdeki bu işbirlikçilerin adıdır AKP’giller. Bir AB-D ve İsrail projesi olduğu kanıtlanmış, en kaliteli, en acımasız, CIA İslamı’nın en iyi uygulayıcısı bir işbirlikçi güruhudur bu takım. Irak’a, Libya’ya, Suriye’ye atılan her bombada, katledilen her Müslümanda, Ege’nin sularında boğularak yaşamını yitiren her Suriyelide suç ortaklığı var AKP’giller’in.

Lağım deliğinden aşağı süpürülmemek için, Ortadoğu’yu kana bulayan AB-D Emperyalistlerinin dediğinden dışarı çıkamıyorlar. Bugün Dünya Halklarının başına AB-D Emperyalistlerince bela edilen IŞİD’e lojistik destek sağlayan, o sapıkları, katilleri besleyen, ellerini kollarını sağlayarak rahatça, evlerine girer çıkar gibi ülkemize girmelerini sağlayan, bu uğurda tüm sınırları ortadan kaldıran AKP’giller, bugün Kilis’e düşen bombaların, atılan roketlerin, yitirilen insanların baş sorumlusudur.

Ortaçağcı IŞİD rutine bindirdi Kilis bombalamalarını, roketlemelerini. Her bombalamada, roketlemede insanlar ölüyor, insanların yaşam alanları tahrip ediliyor. 100 binlik Kilis nüfusu; AB-D Emperyalistlerinin Suriye’yi fiilen üçe bölmesi, AKP’giller’in sınırları ortadan kaldırması sonucu, Suriye’deki savaştan kaçanların gelmesiyle 200 binlere çıkmış durumda. O yüzdendir ki, son bombalamalarda ölenler Suriye Halkından çocuklar, kadınlar. Ki Kilis Halkı da geçtiğimiz günlerde valiliğe yürüyerek bu olayları protesto etti.

İçimiz sızlıyor AB-D Emperyalizminin ve yerli işbirlikçilerinin projelerine kurban edilen bir insanı gördükçe. Kökeni, ırkı bizi ilgilendirmez. AKP’giller bin yıllık kardeşliği dinamitleme savaşında bire on, on beş hesabı yaparken, biz bir canın bile yok olup gitmesine isyan ediyoruz.

Çünkü biz insanın hayvan yerine konulmasına isyan ettiğimiz için mücadele veriyoruz.

Çünkü biz insanlığın kurtuluş mücadelesine adamışız kendimizi.

Çünkü biz insanseveriz, hayvanseveriz, doğaseveriz.

Çünkü biz Gerçek Devrimciyiz.

Ve devrimciliğin de, insanlığın da ölçütü, halklara yapılan zulümlerin hesabının sorulmasıdır. Devrimcilerde zaman aşımı olmaz, zaman aşımı işlemez insanlığa karşı işlenen suçlarda.

Eninde sonunda bu bombaların, bu katliamların hesabı sorulacak.19.04.2016

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İlgili Haberler

Güncel

Malatya'da 3.2 büyüklüğünde deprem

Güncel

Öğrenciler yüksek kira fiyatlarını protesto etti

Güncel

Piyango, Nimet Abla'yı ‘vurdu': Yüzlerce metrelik kuyruk oluştu

Güncel

Çürük raporu vermeyen kadın doktor, hastası tarafından darp edildi

Güncel

Ceylanpınar sınırında hendek kazısı başlatıldı

Güncel

Seçim öncesi Ankara'da su faturalarına indirim

Güncel

Tren faciasında gözaltına alınanlarla ilgili yeni gelişme

Güncel

'Recai' adı verilen hamurlu yiyecek, etli ekmeğe rakip oldu

Güncel

Marmara'da sıcaklık değişecek

Güncel

Ankara tren faciası sonrası gözaltına alınanların ifadeleri ortaya çıktı

Güncel

EPDK, iç tesisat firmalarını yakın takibe alıyor

Güncel

Metroda raylara düşen kişi öldü