Çok Okunanlar

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

Nagehan Alçı, AKP'nin İstanbul ve Ankara adayını açıkladı

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

CHP'de 140 belediye başkan adayı belli oldu

HKP'den Çanakkale açıklaması

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Çanakkale Zaferi nedeniyle bir açıklama yayınladı. 

Bugün Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümü. Döneminin en büyük, en teknik donanımlı, en güçlü silahlara sahip ve yenilmez armada unvanına sahip, İngiliz Kraliyet Donaması’nın temsil ettiği emperyalistlere karşı mazlum milletlerin ilk zaferidir.

Kutlu olsun!

Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın önderi Mustafa Kemal’in, Anafartalar Komutanı olarak dahiyane, olağanüstü cesaret ve fedakarlık örneğinin ilk belirtilerinin görüldüğü savaştır, Çanakkale.

Türkünden, Kürtüne, Arapından Lazına, Alevisinden, Sunnisine kadar her milletten ve her mezhepten mazlum milletlerin emperyalizme karşı ilk zaferidir, Çanakkale.

Olağanüstü fedakarlık ve kahramanlığın gösterildiği, yokluğa ve yoksulluğa rağmen, 15 yaşlarında, tüfeklerinin boyu kendilerinden uzun gencecik fidanlarımızın da içinde bulunduğu yüz binlerce şehidimizin kanıyla tarihe yazılmış bu destansı zafer unutulabilir mi, unutturulabilir mi?

Hayır!

İşte böyle bir zaferin kazanıldığı ve ardından Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın zaferle taçlandığı bu topraklar yeniden emperyalistler ve yerli satılmışlar cephesi tarafından kan gölüne çevrilmektedir. AB-D Emperyalistler, Yeni Sevr planlarını yaşama geçirmek için her türlü canice yönteme başvurmaktan çekinmiyorlar. Katliam üstüne katliam gerçekleştiriyorlar. Artık 20’şer, 30’ar, 50’şer öldürüyorlar. ABD-AB Emperyalistleri, yerli satılmışlar cephesi, AKP’giller, Ortaçağcı gerici hareketler ve Amerikancı Kürt hareketinin ülkemizi kan gölüne çevirme ve parçalama planları Çanakkale ruhunu barındıran bu topraklarda asla tutmayacaktır.

Irak’ta, Libya’da, Yemen’de, Suriye’de yarattıkları kaos ortamıyla ortalığı kan gölüne çevirdiler. Buralardan her gün çatışma ve katliam haberleri geliyor. Her gün yüzlerce insan öldürülüyor. Ve görünen o ki öldürülecek. Çünkü Partimizin Genel Başkanı Nurullah Ankut’un dediği gibi, sınırların yeniden çizilmesi için daha çok insanın ölmesi, öldürülmesi gerekiyor. İşte Çanakkale Zaferi’ni böyle bir ortamda kutluyoruz.

Uyguladıkları kanlı planlarla halklarımız arasına kin ve nefret tohumu ekmek isteyen bu zalimlere karşı, başta Kürt ve Türk Halkları olmak üzere Çanakkale ruhuyla örgütlenip mücadele edeceğiz.

Nasıl ki, Çanakkale’de, Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’nda bu emperyalist çakalları ve yerli satılmışlar cephesini geldikleri gibi gönderdiysek, İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı da zaferle taçlandırıp, bu defa geri gelmemek üzere tarihin çöplüğüne atacağız, bu emperyalist çakalları ve yerli satılmışlar cephesini. İşte o zaman bu topraklar, kardeş topraklar olacak. Kürt ve Türk Halkları, Ortadoğu Halkları eşit, özgür ve birlikte yaşayacaklar. Bu topraklar hiçbir gücün yıkamayacağı bir kardeşler topluluğu olacaktır.

Halkın Kuruluş Partisi olarak tüm halkımızı Çanakkale ruhuyla, AB-D Emperyalizmine karşı, Ortaçağcı gericiliğe karşı, şovenizme karşı Partimiz saflarında örgütlü mücadeleye çağırıyoruz. 17.03.2016

 

Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun!

Çanakkale Geçilmez, Örgütlü Birleşik Halk Yenilmez!

İlgili Haberler

Güncel

Tarihi meclis, künefeci oldu

Güncel

Ünlü iş adamı Beşiktaş'ta öldürüldü

Güncel

'Hrant'ın komşuları Şişli'yi neden terk ediyor?'

Güncel

Almanya, Türk polisinin 'EGM Mobil' uygulamasına inceleme başlattı

Güncel

Adıyaman'da Atatürk heykeline saldıran kişinin Suriyeli olduğu iddiası yanlış çıktı

Güncel

Mısıroğlu, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'a da 'Serseri ve Pez*venk' demişti!

Güncel

Sait Yılmaz | Gizli Bilimler ve Görünmeyen Dünya...

Güncel

Elektriği kesilen Yavuz Selim Cami'nin aboneliği iptal edildi

Güncel

Yunanistan'dan çıplak gönderilen göçmenler anlattı: Demir çubukla dövdüler

Güncel

Canice öldürülen müzisyen Deniz Değer davasında karar

Güncel

Atatürk büstüne saldıran çarşaflı kadın hakkında karar çıktı

Güncel

15 yaşındaki çocuğa camide istismarda bulunan imam tahliye edildi