unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

HKP'den Joe Biden tepkisi: Topraklarımızı kirletiyor

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Merkezi bir açıklama yaparak, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyarete sert biçimde tepki gösterildi.

Ziyarete ilişkin HKP'den yapılan açıklama şöyle: 

Topraklarımız; AB-D Emperyalistlerinin nihai hedefi olan, jandarmalığını başhaydut ABD’nin üstlendiği BOP’un yani küçük şehir devletçiklerinden oluşan, 1000 devletli bir dünya projesinin, Ortadoğu ayağının hayata geçirilebilmesi için çıkartılan insanlık dışı savaşların, katliamların planlanmasının karargâhı olmuştur.

Topraklarımız; katillerin, CIA ajanlarının cirit attığı, konuşlandırıldığı, kardeş mazlum halklara yönelik katillerin, sapıkların yetiştirildiği, beslendiği, tedavilerinin yapıldığı bir yer olmuştur. Ve kaçınılmaz olarak, olay Irak, Libya, Suriye ile sınırlı kalmamış, sıra artık bize gelmiştir.

Topraklarımız; gencecik canlarımızın bombalarla parçalanarak öldürülmesinin olağanlaştığı bir cehenneme dönüşmektedir. Bu cehennemin taşları 60 yıldır ilmek ilmek döşenmiştir. Türk Ordusu’nu hedefe oturtan en önemli aşamasında ise sona gelinmiştir.

Türkiye’nin üç parçaya bölünmesi demek olan Yeni Sevr planının hayata geçirilmesinde en büyük engeli teşkil edecek Türk Ordusu’nun ortadan kaldırılması, hareket edemez noktaya getirilmesi; CIA’nın planladığı şekilde Fethullah-AKP Ortaçağcı ortaklığında, Ergenekon, Balyoz vb. uydurma davaları ile başlatılmıştır. 15 Temmuz ile de onurunun ayaklar altına alınması, savaşçı gücünün çok büyük kısmını kaybetmesiyle, son nokta konmuştur.

İşte Joe Biden, kurbanına felç edici zehrini zerk edip etkisini göstermeye başladıktan sonra onu yutmak için yaklaşan bir yılan misali, Türkiye’yi ziyaret etmektedir.

15 Temmuz sonrası Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’dan sonra, ABD’den ikinci bir büyükbaş ziyareti gerçekleşiyor. Emperyalist ABD, yeni direktiflerini vermek, eskilerini yinelemek için Başkan Yardımcısı Joe Biden ile topraklarımızı bir kez daha kirletiyor. 15 Temmuz ile yularını daha da sıkılaştırdıkları sadık hizmetkârlarına; “bir kez daha bahşettiğimiz iktidarınızın karşılığını verin' diyecekler.

Ortadoğu’nun Emperyalist çıkarları doğrultusunda yeniden şekillendirilmesi anlamına gelen “Büyük Ortadoğu Projesi'nin, ülkemize yönelik adımı olan “Yeni Sevr'in gereklerini yapın diyecekler. “Ortak düşmanımız Türk Ordusu’nu istediğiniz gibi dağıtmanız için, ihtiyaç duyduğunuz fırsatı 15 Temmuz ile size tanıdık, borcunuz daha da kabardı, hadi ödeyin hesabı' diyecekler Ortaçağcı uşaklarına.

ABD Emredecek: Emperyalist çıkarlarımızın savunucusu, ikinci bir İsrail olacak Amerikancı Kürt Devleti hayata geçirilecek. Gıkınızı çıkartmayacaksınız, destek olacaksınız, diyecekler.

Uşaklar Amerikanca Cevaplayacak: Sör, Yes Sör! (Evet efendim) diyecekler.

Emredecek: İsrail ABD’dir, yamuk yapmayacaksınız, gerekli anlaşmaları Meclisten çıkartacaksınız!

Uşaklar: Sör, Yes Sör! diyecekler

Emredecek: Kıbrıs birleşecek ve emperyalizmin Akdeniz’deki batmayan uçak gemisi olacak.

Uşaklar: Sör, Yes Sör! diyecekler.

Emredecek: …

Uşaklar: Sör, Yes Sör!

Nereden mi biliyoruz, bizzat AKP’giller’in “15 Temmuz’un, Fethullahın arkasında CIA-Amerika var' ifadeleri ile itiraf ettikleri gibi, kendilerini namlunun ucuna götürüp-getiren bu emperyalist canavarlar karşısında, itaatkârlıklarını bir kez daha göstermekte tereddüt etmeyeceklerini?

Çünkü AKP’giller’in ahlâkı, nasıl bir kadının tecavüzcüsüyle evlenmeye mecbur edilmesini normal karşılıyorsa, bunu da öyle karşılayacaktır.

Yalnız AKP’giller mi?

14 yıldır bu hain oyunun hiçbir sekteye uğramadan, planlandığı gibi oynanmasını mümkün kılan muhalefet görünümlü sağlı sollu leş sürüsü de olağan karşılayacaktır.

Onun için Halkımıza sesleniyoruz:

Kanma Meclisteki Amerikancı 4’lü çeteye. İktidarıyla, muhalefetiyle bir ortaoyunudur izlediğimiz… Sonu felakettir,  Yeni Sevr’dir.

Gerçek Devrimci, Yurtsever, Halksever HKP ise, başta Türk Ordusu olmak üzere Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı yadigârı tüm kurumlara tecavüz eden bu suçluların cezasını hak ettikleri gibi kesecek ahlâka sahip olan tek partidir.

Söz veriyoruz; Halklarımızı, bu çakal sürüsünden kurtaracak örgütlülüğü mutlaka sağlayacağız. İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı başarıya ulaştıracak, dünya halklarına doksan küsur yıl önce olduğu gibi, kurtuluş ışığını göstereceğiz.

Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!

Katil Biden Ülkemizden Defol!

Kahrolsun Emperyalizm! Yaşasın Halkların Kardeşliği!

Yeni Sevr’e karşı, Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

ZİYARET PROTESTO EDİLECEK

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Ülkemizden DEFOL !

15 Temmuz sonrası Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’dan sonra, ABD’den ikinci bir büyükbaş ziyareti gerçekleşiyor. Emperyalist ABD, yeni direktiflerini vermek, eskilerini yinelemek için Başkan Yardımcısı Joe Biden ile topraklarımızı bir kez daha kirletiyor. “Katil ABD Ortadoğu’dan ve Ülkemizden defol' demek için yapacağımız basın açıklamasına tüm halkımızı ve bütün basın emekçilerini bekliyoruz. 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

Tarih: 24 Ağustos 2016 Çarşamba

Saat: 13.00

Yer: ABD Büyükelçiliği Önü/Ankara

 Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Sayın Başkan...

Koç Üniversitesi'nden duyuru: Üç kişinin ilişiği kesildi!

Mehmet Akif'in torunundan İsmail Kahraman'a tepki!

İlgili Haberler

Politika

İçişleri Bakanı: Derdim çoktur hangisine yanayım

Politika

Bakanın ilk işi: İnşaat patronlarıyla yan yana geldi

Politika

CHP'de kritik gün: Bugün başlıyor...

Politika

Erdoğan: İdam müzakere masasında

Politika

İYİ-SEN üyesi Eren Şimşek sonsuzluğa uğurlandı

Politika

Erdoğan: Darbe defterini bir daha açılmamak üzere kapattık

Politika

Türkler Pensilvanya semalarında planör uçurdu!

Politika

Yıldırım: Parlamenter sistemin bitişinde 15 Temmuz etkili oldu

Politika

Çavuşoğlu: FBI'ın FETÖ soruşturmasını anlamlı buluyoruz

Politika

Pompalı tüfekle polisin üzerine yürüdü

Politika

'Yeni Bakan Pakdemirli'nin annesi beni aradı'

Politika

15 Temmuz'un unutulmaması için ne önerdi?