Çok Okunanlar

Portakal'dan Erdoğan'a 'edepsiz' yanıtı

Her bölüm aynı kıyafet için dudak uçuklatan rakam

Yoksulluğun fotoğrafını paylaşan öğretmen görevden alındı!

Abdullah Gül 55 milletvekiliyle yeni parti kuracak

Türbanlı kadından Gökçek'e mini etek yanıtı: Gece eğlenmeye devam edeceğiz...

'Hükümet muhalif sendikaları kapatmak istiyor'

Balıkesir’in Edremit İlçesinde  22 yıllık Eğitim –Sen üyesi 27 yıllık öğretmen Ali Tütengün’ün açığa alınması ile ilgili bir  açıklama yapan CHP Balıkesir Milletvekili ve PM Üyesi Mehmet Tüm, “Ömrünü bilimsel demokratik eğitime ve laik bir Türkiye mücadelesine adamış olan Ali Tütengün’ün bu şekilde açığa alınması traji-komik bir durumdur. Bu asla kabul edilemez “ dedi.

“Şehit Hamdi Bey İlkokulu  sınıf öğretmeni Ali Tütengün FETÖ/PDY yaftası yapıştırılarak, hiçbir açıklama yapılmadan ve gerekçe gösterilmeden açığa alınmıştır.'  Diyen Tüm,' Yalnızca Ali Tütengün öğretmenimiz değil  hiçbir Eğitim-Sen’ li FETÖ ya da herhangi bir dinci-gerici tarikatla veya terör örgütü ile ilişkilendirilemez. Hükumet Eğitim –Sen’i fiilen kapatmak istiyor, bunun içinde Eğitim –Sen üyeleri üzerinde baskı ve yıldırma politikaları izliyor. Dedi. 'Bunun sonuçlarının ülke açısından çok ağır olacağını dile getiren Mehmet TÜM, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“FETÖ-PDY ile mücadele adı altında başlayan operasyonlar sonucu binlerce öğretmen işinden, ekmeğinden edilmiş ve meslekten çıkarılmıştır. Ardından terör örgütüyle ilişkili olma bahanesiyle 11300 Eğitim ve Bilim Emekçisi sorgusuz sualsiz açığa alınmıştır.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı başlarken 50 bin eğitim emekçisi okulsuz bırakılmış, yaklaşık bir buçuk milyon öğrenci öğretmensiz kalmıştır.

 Zaten var olan 300 bin öğretmen açığına eklenen 10 binlerce yeni öğretmen eğitim sistemimizin ve okullarımızın içinde bulunduğu sorunlara yenilerini eklemiştir.

Öğretmenler her an işinden olma kaygısıyla büyük bir stres ve moral bozukluğuyla derslere başlamıştır.  Diğer yandan okulların açılmasından bu yana bir ay geçmişken çok sayıda öğrencimiz ders kitaplarını henüz alamamıştır.

Yaşadığımız onca sıkıntının üzerine tüy diker gibi proje okulları adı verilen Türkiye’nin en gözde, en başarılı okullarındaki öğretmenler sürgün edilerek bu okullar imam hatipleştirilmek istenmektedir.

Hükümetin amacı , sendikal örgütlülüğünü zayıflatmak, Ali öğretmen şahsında başta  Eğitim-Sen olmak üzere Yandaş olmayan tüm sendikaların  üyelerine gözdağı vermekse , bu kabul edilebilir bir durum değildir.

 Buradan hükumete sesleniyorum ; Ali Tütengün  öğretmenimizin şahsında  tüm öğretmenlerimiz daha fazla mağdur edilmeden derhal görevlerine dönmelidirler. Yapılan bu hatalar  hemen düzeltilmeli, öğretmenlerimiz öğrencilerine bir an önce kavuşmalıdır' dedi.        

İlgili Haberler

Politika

CHP, üç büyükşehir adayını ve 400 ilçe adayını yarın açıklayacak

Politika

AKP'li belediyeden 'çiçek gibi ihale': Milyonları kendi şirketine akıttılar

Politika

İyi Parti'den Mansur Yavaş açıklaması

Politika

Menzil şeyhi umursanmayınca 'sofilere' uyarı videosu geldi...

Politika

Görüntüsü bulunamadı ama 5 yıl sonra yine Dolmahçe'de içki içtiler yalanı

Politika

Kadıköy'de Maraş Katliamı eylemi: Unutmadık, unutturmayacağız!

Politika

AKP'li üyeden AKP'li başkana: Nereye gidiyor bu para?

Politika

Erdoğan'dan Fatih Portakal'a tehdit: Portakal mıdır, mandalina mıdır, haddini bilmezsen patlatırlar enseni

Politika

Erdoğan: YHT kazasında sorumluluğu bulunanların hepsinden hesap sorulacak

Politika

Can Ataklı: Onların tarih bilgisi yok!

Politika

Cem Küçük yine hedef gösterdi: Hepsine teker teker sıra gelecek!

Politika

'Gezicilerin başları kesilmelidir' diyen Erkan Tan: Kemalist yamyamlar...