darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Akit yazarından 3. havalimanı işçilerine: Bu itler, bitlendik diyorsa...

Erdoğan'ın diplomasını sorgulayan parti liderine ölüm tehdidi

20 milyar dolar kayıp

Kırmızı etten sonra balıkta da tehlike!

Yeni parti kuruluyor

Hulusi Akar uygulamaya değil fotoğrafa üzülmüş!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Anıtkabir’e girerken bir albayın, bir astsubay tarafından üstünün aranmasına ve Cumhurbaşkanlığı’ndaki resepsiyonda kendisiyle selfie çektiren gazetecilere ilişkin fotoğrafa üzüldüğünü söylediği ileri sürüldü.

Hürriyet yazarı Fikret Bila, bugünkü yazısında “Akar Paşa'yı üzen iki konu var: Birincisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Anıtkabir'e girerken bir albayın, bir astsubay tarafından üstünün arandığını gösteren fotoğraf, ikincisi Cumhurbaşkanlığı'ndaki resepsiyonda kendisiyle selfie çektiren gazetecilere ilişkin fotoğraf…' dedi.

Askeri kaynaklardan bilgi aldığını belirten Fikret Bila, şunları yazdı:

“AYRINTILI BİLGİ GETİRİLME TALİMATI'

“Albayın üstünün arandığını gösteren fotoğrafı görür görmez, hemen araştırılmasını istemiş. Albayın ve astsubayın bulunmasını, olayın nasıl ve neden yaşandığı konusunda ayrıntılı bilgi getirilme talimatını vermiş. Aldığı yanıt, Anıtkabir girişinde iki kontrol koridoru oluşturulduğunu, subayların ayrı, astsubayların ayrı koridordan geçerek giriş yaptıklarını, subay koridorunda kuyruk olduğu için albayların da astsubay koridoruna girdiği bilgisi sunulmuş.

"X-Ray cihazlarının subayların törenlerde taktıkları kılıçlara ötmeyecek şekilde ayarlandığı, bunu aşan bir metal bulunması halinde öttüğü bilgisi sunulmuş. Ayrıca fotoğrafta yer alan albayın x-ray cihazından geçerken sistemin alarm vermesi üzerine, kendisinin kollarını açarak, 'isterseniz bakın’ anlamında geçtiği iletilmiş.

"İkinci konu ise Cumhurbaşkanlığı resepsiyonunda birçok kişinin Genelkurmay Başkanı ile selfie çektirdiği, nezaketen bu talepte bulunanları geri çevirmediği, ama selfie çektirenlerin kim olduğunu sormasının mümkün olmadığı, buna karşın, selfie fotoğraflarının yorumlanmasına üzüldüğü bilgisi askeri kaynaklarca ifade ediliyor.'

"SELFİE ÇEKTİRME ISRARINI KIRAMADIK"

Gazeteci Ceren Kenar ile Orgeneral Akar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen resepsiyonda 'selfie' çektirdi. Fotoğrafta, Balyoz kumpası kapsamında yargılanan eski Taraf Yazı İşleri Müdürü, Türkiye yazarı Yıldıray Oğur da yer aldı. Akar ile çekildiği 'selfie'yi sosyal medya hesabında paylaşan Kenar, fotoğrafa "Genelkurmay Başkanı'nın selfie çektirme ısrarını kıramadık" notunu düşmüştü.

“O DÖNEM GİDENLER GİBİ YAPMADIM'

Öte yandan, Fİkret Bila bugünkü yazısında Eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e ilişkin bir ayrıtıya da yer verdi. Necdet Özel, Meclis Darbe Komisyonu’nun kendisini “kaçmakla' eleştirmesi üzerine, Balyoz kumpası nedeniyle tepki olarak istifa eden eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’i hedef alarak “O dönem gidenler gibi yapmadım' dedi.  

Emekli Orgeneral Necdet Özel, Meclis Darbe Komisyonu’nun kendisini FET֒nün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili dinleme talebi üzerine sorulara yazılı olarak yanıt vereceğini bildirmişti. Necdet Özel’in bu açıklamasının ardından komisyonda Özel’le ilgili “kaçıyor' eleştirisi yöneltilmişti.

Necdet Özel, komisyon üyelerinin yaptığı yorumlara yanıt verirken, “Ben kaçmadım, buradayım. Komisyonun sorularını bekliyorum. Kaçsaydım 2011’de kaçardım' dedi.

Balyoz kumpası nedeniyle tepki olarak kuvvet komutanlarıyla birlikte istifa eden eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’i hedef alan Necdet Özel’in, “O dönem gidenler gibi yapmadım, görevi üstlendim ve elimi taşın altına koydum. Ben yasaya, usule uygun bir dilekçe verdim, konuyu nerelere getirdiler. Ben üzüm yemek istiyorum. Komisyona katkıda bulunmak istiyorum. Eğer komisyonun da niyeti üzüm yemekse sorularını göndersinler cevaplarını en detaylı şekilde vereyim' sözleri dikkat çekti.

İlgili Haberler

Güncel

Deniz Yücel: Alman hükümeti Türk toplumuna ihanet etti

Güncel

Anayasa Mahkemesi'nden 'genelev' kararı

Güncel

Cezaevinde işkence var mı sorusuna 'Kamuoyunu ilgilendirmez' yanıtı

Güncel

'Rusya adım adım ev ödevlerini yaptırıyor'

Güncel

'Köle değiliz' diyen 24 havalimanı işçisi tutuklandı!

Güncel

Adnan Oktar davasında karar çıktı

Güncel

Adana'da orman yangını

Güncel

Kebap dumanı konseri iptal ettirdi!

Güncel

Çavuşoğlu Fransa, Almanya ve ABD Dışişleri Bakanlarıyla görüştü

Güncel

Kebap dumanı konseri iptal ettirdi

Güncel

Servis bulunamayan öğrencilere imam hatip tavsiyesi

Güncel

Jokeyi üstünden atan at, yarışı ilk sırada tamamladı