Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Sincan'da Gökçek krizi

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Hüsnü Mahalli hakkında tahliye kararı

“Cumhurbaşkanı'na hakaret' ve “kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret' suçlamasıyla 15 Aralık’ta tutuklanan Gazeteci Hüsnü Mahalli hakkında tahliye kararı verildi. Mahkeme kararına gerekçe olarak ise, “kaçma ihtimalinin olmaması', “'tutuklulukta kaldığı süre', 'istenilen cezanın miktarı' ve 'mağdur üzerinde baskı yapılması girişiminde bulunulmasının olanaksız olması' gösterildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay’ın yürüttüğü soruşturma kapsamında hazırlanan ve mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede Hüsnü Mahalli hakkında 7 yıl 4 aya kadar hapis cezası istenmişti.

HASTANEDE KALACAK

MS hastalığı bulunan Mahalli cezaevi şartlarına dayanamayacağını belirtmesine rağmen tutuklanmış, cezaevinde rahatsızlanmasının ardından tutukluluğuna hastanede gözetim altında devam edilmişti.

Çapa Tıp Fakültesi tarafından Mahalli'nin sağlık durumunun giderek kötüye gittiği ve tutuklu olduğu için yeterince hareket edemediğinden felç riskinin bulunduğuna dair raporlar hazırlanmıştı.

Gazeteci Ayşenur Arslan, Hüsnü Mahalli'nin tahliye olduktan sonra bir süre daha hastanede kalacağını belirterek, "Sevgili dostlar Hüsnü Mahalli birkaç saate kadar tahliye edilmiş olacak.. Ancak sağlığı nedeniyle bir süre daha hastanede kalacak" dedi.

YARKADAŞ: YARGI YANLIŞTAN DÖNDÜ

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Hüsnü Mahalli'ye aylarca çile çektirildi. Bugün ise yanlıştan dönüldü" ifadesini kullandı.

TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Barış Yarkadaş, "Mahalli algı operasyonuyla tutuklandı. Tutuklanması için tek bir gerekçe bile yoktu" dedi.

Mahalli'nin ciddi sağlık sorunlarının olduğunu belirten Yarkadaş, "Tutuklamak için adeta suç yaratmaya çalıştılar. Aylarca çile çektirdiler. Bugün ise bırakıyorlar. Türkiye'de gazetecilerin çektiği çilenin resmidir Mahalli'nin yaşadıkları" diye konuştu.?

İlgili Haberler

Güncel

Kara Cuma indirimleri ne zaman?

Güncel

Flormar işçilerine 'muhbirlik davetinde bulunan' bir broşür dağıtıldı

Güncel

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov savunma yapmadı

Güncel

Korkunç tablo... 8 ayda 21 bin çocuk hamile kaldı!

Güncel

İşçilerin kaldığı prefabrikte yangın

Güncel

Abdullah Cömert davasında karar açıklandı

Güncel

'Hz. İsa'nın kutsal kasesi Antakya'da' iddiası

Güncel

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Güncel

Kadıköy'de 2 kadın, 1 metre çukura battı

Güncel

Bu da oldu... İstanbul'da balerin heykeline cinsel saldırı

Güncel

Başkan Ali Kılıç: Maltepe'yi Maltepeliler yönetiyor

Güncel

Antalya'da 1000 yıllık Viking kılıcı bulundu