Çok Okunanlar

Atatürk'ün annesine hakaret etmişti... Nişanyan, gerici meczuplarla yarışıyor

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun o teklifine 'Evet' demeyeceğim

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

CHP milletvekili hayatını kaybetti

AKP anketinde İstanbul için öne çıkan 3 isim

Hüsnü Mahalli'nin avukatından ilk açıklama

Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanan gazeteci Hüsnü Mahalli hakkında hazırlanan iddianameyi kabul eden İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi, Mahalli'nin tahliyesine karar verdi.

Halk TV'de Hüsnü Mahalli'nin tahliyesini duyuran Avukat Turan Aydoğan, kararın geç de olsa güzel ve sevindirici bir karar olduğunu söyledi.

Mahalli'nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu için tahliye edildiğini belirten Aydoğan, Mahalli'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla tutuklandığını hatırlattı.

"Hüsnü Mahalli bir gazetecidir. Evinde yapılan aramada makaleleri ve katıldığı programlara dair görüntüler bulunmuştur. Bu aramalar da hukuka uygun aramalar olmamıştır" diyen Aydoğan,  Hüsnü Mahalli'nin yargılanmasında asıl meselenin Suriye olduğunu vurguladı.

Aydoğan, "Hüsnü Mahalli'nin yargılanması davası bu bölgede Suriye'ye dair gerçeklerin yargı kanalıyla da tartışmaya açılmasına vesile olacak" diye konuştu. 

Hüsnü Mahalli'nin sağlık durumuna ilişkin bilgi de verin Aydoğan, "Kan değerlerinde olumsuz bir gidiş olduğunu biliyoruz. Pazartesi günü ise bir biyopsi yapılacak" dedi. 

Hüsnü Mahalli'nin tahliyesiyle ilgili gerekli işlemleri yapacağını belirten Aydoğan, Mahalli'nin sağlık durumundan dolayı mağdur olmaması için cezaevi yerine tedavisinin sürdüğü hastaneden tahliye olmasını sağlamaya çalışacağını kaydetti 

'BURUK BİR MUTLULUK'

Halk TV canlı yayınına bağlanan Gazeteci Ayşenur Arslan da çok mutlu olduğunu aktardı. 

Arslan, "Cok mutluyum şu an. Darısı diğer gazetecilerin başına" dedi. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in, "Türkiye'nin artık Esad gitsin demesine imkan yok. Bu gerçekçi olmaz" sözlerini hatırlatan Arsaln, " Bu sözlerin sarf edildiği gün Hüsnü Mahalli'nin içerde olması olmazdı. Hüsnü Mahalli'nin bugünleri söylemedi mi zaten? Söyledikleri 3 yıldır adım adım çıkmıyor mu? Kitaplarında yazılarında söyledikleri yazdıkları gerçekleşmedi mi? Hem AKP'nin hem de CHP'nin Hüsnü Mahalli'ye Suriye meselesini danışması sorması gerekiyor. Her analizi doğru çıkan biri Mahalli, Ortadoğu ve İslam coğrafyası konusunda CHP, AKP, HDP VE MHP'nin Hüsnü Mahalli'ye sorması lazım." dedi. 

"Hüsnü Mahalli'nin yargılanmaması kanaatindeyim" diyen Arslan, "Ahmet Şık, Kadri Gürsel ve Cumhuriyet'in tutuklu gazeteci arkadaşlarımız. Ahmet Türk de özgür olur umarım. İçerdeki herkese adalet ve özgürlük diliyorum." dedi. 

 

İlgili Haberler

Güncel

Andımız'ın yazarı Reşit Galip anıldı... 'Andımız'ı her yerde okuyacağız'

Güncel

İhsan Eliaçık'dan Türkçe ezan şartı

Güncel

Ünlü fast food zincirinin hamburgerinden kurtçuk çıktı

Güncel

Bakan Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırı değişecek

Güncel

Bakan Akar'dan Kaşıkçı açıklaması: Ceset valizlerle...

Güncel

173 üniversite topluluğundan ortak bildiri: Andımız yeniden okutulsun

Güncel

Yandaş sendikanın yöneticisi öğrenciye taciz iddiasıyla açığa alındı

Güncel

'Anadolu Kültür' operasyonunda Bilgi Üniversitesi çalışanı Aksakoğlu tutuklandı

Güncel

AKP'li Üsküdar Belediyesi'nin cami yıkımında skandal görüntüler!

Güncel

‘Millet bahçesi' açılışına en son vatandaşlar alındı

Güncel

İstanbul Havalimanı akan çatısıyla gündemde...

Güncel

Karda mahsur kalan 15 kişi kurtarıldı