darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

CNN manşetten duyurdu: Çin ABD'ye saldırmaya hazırlanıyor!

AKP'den yerel seçim hamlesi

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Hisarcıklıoğlu: İflas listeleri dolaştırılıyor

SDF-Şam görüşmelerine ilişkin Kürt yetkiliden ilginç açıklama!

İçgiyimin patronuydu şimdi tur rehberi

Seksenli yılların başında Türkiye’yi içgiyimin gizemli dünyası ile buluşturan ve zaman içinde kendi markalarını yaratan Cüneyt Ayral ülkemize kadın içgiyiminin sektörleşmesindeki önde gelen isim olarak anılıyordu.

1996 yılında tüm işini ve servetini kaybeden Ayral, Fransa’nın Nice şehrine asıl mesleği olan gazeteci olarak gitmişti, ancak çocuklarına bakabilmek için başka işler yapması gerekiyordu ve iyi bildiği içgiyim işini bu kez pazarcı olarak yapmaya başlamıştı. Fransız rivierasındaki pazarları dolaşmaya başlamıştı.

Yaşamının ayrıntılarını, 2004 yılında yayımlanan "Yolculuk" kitabında anlatan Ayral aynı yıl taşındığı Paris’te, yıllardır bekleyen kitaplarını yazmaya başlamıştı.

26.07-013-001.jpeg

unnamed-(3)-005.jpg

Ayral’ın yayınlanmış 4 romanı var.

unnamed-(1)-006.jpg

20150912_151306-003.jpeg

Türkiye’de içgiyim sektörüne girmek isteyen ünlü bir firmanın danışmanlığını üstlenen Cüneyt Ayral, 2006 yılında bir içigiyim üreticisi olan İsmail Dönmez’in azmettirdiği kişilerce İstanbul’un ortasında kaçırılmış ve bıçaklanmıştı, bu nedenle danışmanlık yapmakta olduğu firmadan da ayrılmak zorunda kalmıştı.

unnamed-(4)-005.jpg

İsmail Dönmez ve diğer suçlular mahkemece cezalandırıldıkları halde, bir türlü tutuklanıp hapise koyulamıyor. Ayral bu durumun Türkiye’de adalet – hukuk sisteminin çalışmadığının bir belgesi olduğunu söylüyor.

benim-parisim-kapak-002.jpeg

Ayral 2007'de yayında olan BİZ TV’de yemek ve sanat programları yapıp sunmaya başlamıştı. Ardından YURT Gazetesi’nin Paris temsilciliğini üstlenen yazar, bu gazeteden ayrıldıktan sonra “Benim Paris’im' adıyla bir kitap yazmıştı, kitap Oğlak Yayınlarından çıktı ve popüler oldu. Bunun üzerine Paris Turları düzenlemeye başlayan içgiyimin eski patronu, şimdi Türkiye’den gelenlere kendi Paris’ini dolaştırıyor.

unnamed-006.jpgunnamed-(2)-005.jpg

İçgiyim işine dönmeyi düşünüp düşünmediğini sorduğumuz Ayral: “O işler artık benim bildiğim işler değil, iki tane Sütyen kitabı yazdım ve o işleri orada noktaladım, merak edenler açar okurlar. Şimdi Paris’i Güney Fransa’yı, Lavanta tarlalarını, Provance’ı dolaşıyorum ve benimle gezmek isteyenleri gezdiriyorum. Yaşım 62 oldu, bundan sonra ticaret yapılmaz, ancak yaşamdan zevk almanın yolları aranır' diyor.

20150912_151306-001.jpeg

İnişli çıkışlı bir yaşam sürdüren Cüneyt Ayral yaşama tutunmayı öğreten yaşam öyküsü ile gençlere örnek olmak istediğini ve yaşama hiç bir nedenle küsülemeyeceğini anlatıyor... Ayral son olarak Oğlak yayınlarından çıkan  “El çabukluğu marifet' adı ile bir  de yemek kitabı yayınladı.

h-008.jpg

İlgili Haberler

Yaşam

İstanbul'da turistlerin taksi isyanı

Yaşam

İstanbul'da bayram trafiği çilesi başladı

Yaşam

Bayramda hava durumu nasıl olacak?

Yaşam

Bayramda havalar nasıl olacak? İşte yanıtı...

Yaşam

İstanbul'da bu yollara dikkat

Yaşam

Şam'da kedilere özel otel

Yaşam

Meteoroloji'den İstanbul'a son dakika uyarı

Yaşam

Düğün fotoğrafçılarının gözünden 7 boşanma işareti

Yaşam

16 Ağustos 2018 Süper Loto sonuçları

Yaşam

Marmara Bölgesi için korkutan deprem açıklaması!

Yaşam

İstanbul'un 4 ilçesinde 20 saatlik su kesintisi

Yaşam

Küçük kuş, zehirli yılanı önce avladı, sonra da yedi