unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

İlerici Kadınlar Derneği: İktidar tecavüzcüleri aklama derdine düştü

"Cinsel istismar insanlık suçudur, aklayamazsınız" başlığı ile yayımlanan açıklamada, AKP iktidarının tecavüzcüleri aklama derdine düştüğü belirtilirken şu ifadelere yer verildi;

"Çocuklarımızı her fırsatta kirli emelleri için kullanmaya çalışan gerici AKP iktidarı tecavüzcüleri aklama derdine düştü. Bir yandan kız ve erkek çocuklarının aynı ortamda bulunmalarına yan yana oturmalarına ahlakçılık ikiyüzlülüğü ile tepki gösteren gericiler , öte yandan 12 yaşını doldurmuş çocukların cinsel istismarında rıza aramaktadırlar. 

AKP'li vekillerin meclise sunduğu önerge tecavüzleri meşrulaştırmaya çalışmaktadır. Sunulan önergede ,cinsel istismar suçlarında, mağdurla failin evlenmesi durumunda tecavüzcünün ceza almaması isteniyor. Önerge aynı zamanda fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine karar verilmesi durumunda, suça azmettiren veya işlenişine yardım edenler hakkında kamu davasının düşmesini veya infazın ortadan kaldırılmasını öngörmektedir.

Daha önce diyanetin verdiği fetvalar, 9 yaşında kız çocuklarının evlendirilebileceğini vaaz eden gericiler, Ensar Vakfını savunan vekiller aynı zihniyetin temsilcileridir. Yasanın meclise sunulmasının akabinde 1 Kasım seçimlerinde AKP'den Van milletvekili adayı olan İslamcı yazar Vahdettin İnce'nin televizyon programında 13 yaşında kız çocuklarının dini nikah ile evlenmesinin meşru olduğunu savunması nasıl bir çürümüşlük ile karşı karşıya olduğumuzun açık göstergesidir. Vahdettin İnce canlı yayında suç işlemiştir. Yargılanmalıdır.
Önerge sahibi milletvekillerinin ise Ensar Vakfı'nın etkinliklerinde boy göstermesi tesadüf değildir.
Cinsel istismar insanlık suçudur ve en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Ülkenin dört bir yanından hergün çocuk istismarı haberleri gelirken çocuklarımızın değil tecavüzcülerin üstün çıkarlarını düşünen bu anlayıştan ülkemiz kurtulmalıdır.

Tecavüzü meşrulaştıran, çocuk yaşta evliliklerin önünü açan bu yasa derhal geri çekilmelidir. Önerge sahipleri istifa etmelidir.

İLERİCİ KADINLAR DERNEĞİ" Çok Okunanlar

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Sayın Başkan...

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Mehmet Akif'in torunundan İsmail Kahraman'a tepki!

Koç Üniversitesi'nden duyuru: Üç kişinin ilişiği kesildi!

İlgili Haberler

Güncel

Makro-Uyum ve Real Market işçilerine polis saldırısı!

Güncel

Merdan Yanardağ'dan kritik 15 Temmuz yorumu

Güncel

AÖF öğrencilerine büyük müjde

Güncel

Hande Fırat açıkladı: Erdoğan'la konuştuğu telefonu ne yapacak?

Güncel

Adnan Oktar soruşturmasında yeni gelişme

Güncel

Koç Üniversitesi'nden duyuru: Üç kişinin ilişiği kesildi!

Güncel

'Adnan Oktar'ın isteyip de elde edemediği tek kadın benim'

Güncel

'348 hamile çocuk' skandalının ardından Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama

Güncel

Evine hırsız girdi, site yönetimi ve güvenliğine dava açıp kazandı!

Güncel

Ankara'da fabrika yangını!

Güncel

Koç Üniversitesi'nde Adnan Oktar tutuklaması

Güncel

Muharrem İnce'den 15 Temmuz mesajı!