darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Nagehan Alçı hastaneye kaldırıldı

Sedanur'dan acı haber geldi!

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

İlgezdi: Kamuda cadı avı başlatılacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Gamze Akkuş İlgezdi, "Gizli tanık uygulamasıyla yaşananlar hâlâ hafızalarımızdayken memurların gizli bir ekip tarafından değerlendirilmesi kamuda cadı avı başlatmaktır" dedi

Hükümetin sır gibi sakladığı ve 3 milyon kamu emekçisini yakından ilgilendiren yeni sicil sisteminin ayrıntıları belli olmaya başladı. 

Devlet Personel Başkanlığı tarafından hazırlanan ve memurların, kimler arasından ve hangi esaslara göre seçileceği belli olmayan “gizli bir ekip' tarafından değerlendirmeye tabi tutulmasını öneren taslak, görüş için ilgili bakanlıklara gönderildi. 

Konuyla ilgili Meclis’te açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili, Parti Meclisi Üyesi Gamze Akkuş İlgezdi, söz konusu düzenlemenin insan haklarına ve anayasaya açıkça aykırı olduğunu söyledi.

CADI AVI BAŞLAYACAK

Meclis’te söz alan CHP’li İlgezdi, Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk gibi davalarda yaşanan “gizli tanık' skandallarına göndermede bulunarak, “gizli tanık uygulamasıyla yaşananlar hâlâ hafızalarımızdayken memurların gizli bir ekip tarafından değerlendirilmesi; A ve B alan memura terfi, C ve D alanlara ise ceza verilmesi, kamuda yeni bir cadı avı başlatmaktır' dedi.

İNSAN HAKLARINA AYKIRI

3 Milyon memuru yakından ilgilendiren yeni sicil düzenlemesiyle ilgili detayları hükümete yakın basın organlarından öğrendiklerini söyleyen CHP’li İlgezdi, “Emekçilerin, hangi kriterlere göre seçileceği belli olmayan gizli bir ekip tarafından değerlendirmeye tabi tutulması, cezalandırılıp, ödüllendirilmesi insan haklarına ve Anayasa'mıza açıkça aykırıdır.' ifadelerini kullandı.

TOPLUMSAL BARIŞI BOZAR 

Düzenlemenin iktidarla aynı siyasi görüşü paylaşmayan kamu emekçilerini hedef aldığını vurgulayan CHP’li İlgezdi, “Bu çalışma taşeron memurlar yaratılarak milyonlarca kamu emekçisinin iş güvencesini ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Emekçileri iktidarın kurşun askeri hâline getirecek bu çalışma iş barışı kadar toplumsal barışı da bozacak bir adımdır.' dedi.

İlgili Haberler

Politika

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Bırakın siyaseti, parayı konuşun

Politika

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

Politika

Muharrem İnce rapor iddiasını yalanladı

Politika

MHP af teklifini açıkladı

Politika

ABD'den yeni Brunson mesajı!

Politika

Erdoğan'dan Kızıl Elma mesajı

Politika

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Politika

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Politika

CHP, Çorlu'daki faciada annesini kaybeden Taha için harekete geçti

Politika

Bahçeli: Türkiye yeni bir göçün üstesinden gelemez

Politika

Vali, uzun süre ulaşamadığı yetkiliyi azarladı

Politika

Yandaş yazar Saray'a atandı