Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye boykot çağrısı

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Diyanet'in skandalları bitmiyor! Atatürk'e ağır gönderme

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

İnce: 15 Temmuz bir AKP ve Erdoğan eseridir!

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in hayatını kaybeden kayınvalidesi Cevriye Keskin’in cenaze törenine katılmak için Trabzon’a gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin il başkanlığı binasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'nin  eseri olduğunu savunan İnce, "Binali Yıldırım inciler diziyor '15 Temmuz başkanlığın kapısını açtı' diyor. 15 Temmuz’dan sonra da Tayyip Erdoğan hatırlayalım, 'Allah’ın lütfu’ demişti. Siz beraber mi planladınız bunu? Bunu sormayacak mıyız şimdi? Memnunsunuz demek ki bu işten. 'Parmağınız var mı bu işte?' diye sorarım o zaman. Bu nasıl bir açıklamadır? Bize bu soruyu sordurmaya mecbur bırakmayın. 15 Temmuz Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AKP’nin eseridir" dedi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN NİYE YARGILANMIYOR?

Darbe sonrası FET֒ye yönelik yürütülen soruşturmalara değinen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da yargılanması gerektiğini ileri süren Muharrem İnce konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Her şey Adli Tıp ve TUBİTAK ile başladı. 2002’de iktidar oldular, Adli Tıp ve TÜBİTAK’ı cemaate teslim ettiler. Sonra özel yetkili mahkemeleri kurdular, gizli tanık yasasını çıkardılar. Genelkurmay Başkanı'nı sanık, Şemdin Sakık’ı tanık yaptılar. Bunlara arsa verdiler, rant sağladılar, üniversite kurdurdular, parsel parsel Ankara’yı sattılar. Tüm bunları hazırladılar. Recep Tayyip Erdoğan Ergenekon ve Balyoz için, 'Ben bu davanın savcısıyım’ dedi mi? Dedi. Zekariye Öz’e zırhlı araç verdi mi? Verdi. O zamanBANK  Asya’da 20 lira parası olan yargılanıyor da Recep Tayyip Erdoğan niye yargılanmıyor? 'Fetullah Gülen bilge bir kişidir’ diyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ niye yargılanmıyor? AK Partili'ler en başta yargılanmalıdır."

BEN DE 'RABBİM SENİ AFFETMESİN' DİYE DUA EDİYORUM

Başbakan Binali Yıldırım’a yönelik eleştirilerde bulunarak konuşmasını sürdüren İnce, "Başbakan Binali Yıldırım cemaatin kendi dönemlerinde kurulmadığını ve palazlanmadığını söylüyor. O zaman yandaş gazeteler neden, 'Cemaati 2 kat büyüttük’ diye başlık attı. Madem sizin döneminizde palazlanmadılar neden özür diliyorsunuz? Neden, 'Rabbim beni affetsin’ diyorsunuz. Bu milleti salak mı zannediyorsun? Ben de her gün, 'Rabbim seni affetmesin’ diye dua ediyorum. Böyle bir mantıkla Türkiye’yi yönetemez bunlar" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN BAŞI TERÖRLE BELADA
CHP'li Muharrem İnce sözlerine şöyle devam etti:
"Bank Asya’nın açılış kurdelesini Tayyip Erdoğan kesti. Hepsi oradaydı. Şimdi Bank Asya’da parası olanların ilişiğini kesiyorsun. Önceden kurdele kesiyordun, şimdi Bank Asya’da parası olanların devletle ilişiğini kesiyorsun. Türkiye’nin başı 3 terör örgütüyle belada. Bunlar PKK, İŞİD ve FETÖ. FETÖ bunlarla ruh ikizidir, ayrılmazlar. Beraber yürüdüler bu yollarda, beraber yürüttüler bu yollarda. PKK’nın 'açılım' adı altında neler yaptıklarını biliyorsunuz. Oslo’da gittiler pazarlık yaptılar. 'Baldıran zehri içeceğiz biz’ dediler. Sen baldıran zehri içeceğiz derken fakir fukaranın çocukları şahadet şerbetini içiyordu."

17-25 ARALIK DARBE DEĞİLDİR, KARDEŞLERİN KAVGASIDIR

Türkiye’de 17-25 Aralık’ta yaşananları kardeş kavgası olarak nitelendiren İnce, "Türkiye açıkça soyuluyor. Kim tarafından soyuluyor? FETÖ VE AKP işbirliği tarafından soyuldu 15 senedir. Bunlar bir birinin ruh ikizidir. Aynı kaynaktan beslendiler yıllarca. Benzerlikleri o kadar çok ki. Mesela ikisi de emek hırsızı. İkisi de laiklik, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı. Ortak bunlar. 17-25 Aralık darbe değildir, kardeşlerin kavgasıdır. Kardeşler kavga etti. Yani FETÖ yıllarca Türkiye’ye ihanet etti, AKP buna yandaşlık yaptı. Ne zaman ki kendine ihanet etti, o zaman 'tu kaka’ dediler" diyerek açıklamasını noktaladı.

İlgili Haberler

Politika

'Avrupa ordusu kurmaya çalışmıyoruz'

Politika

Selahattin Demirtaş: Yargılandığım davalar ve isnatlar tümden çökmüştür

Politika

İhraç edilen Öztürk Yılmaz'dan ilk açıklama: Millet affetmez

Politika

HDP'li Ahmet Şık: Elinizde kalanın adına devlet değil çete denir

Politika

Öztürk Yılmaz CHP'den ihraç edildi

Politika

Kararlarını bağlayıcı bulmadığını söyleyen Erdoğan, AİHM'e neden başvurmuştu?

Politika

Buldan: AİHM'in Demirtaş kararına derhal uyulsun

Politika

Erdoğan'dan AİHM'in kararına tepki: Bizi bağlamaz

Politika

Kılıçdaroğlu: Gezide bu ülkenin gençleri bir diktatöre diz çöktürdüler

Politika

CHP'den AİHM'in Demirtaş kararıyla ilgili açıklama

Politika

MHP tehditler yağdıran adayına sahip çıktı

Politika

Adalet Bakanı'ndan 'Demirtaş' açıklaması