", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://cdn-photo.pivol.com/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

İnce; 'Ferman varsa Dadaloğlu da vardır'

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Meclis Genel Kurulu'nda CHP grup önerisiyle ilgili yaptığı konuşmada AKP Hükümeti'ne sert eleştirilerde bulundu.

Anayasa değişikliği görüşmeleri kapsamında söz alan İnce, 2010 yılında yapılan ve şaibeli olduğu anlaşılan KPSS ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o günlerde şaibeden bahsedenleri terörist ilan ettiğini hatırlattı. Şaibenin ortaya çıkmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özür dilemesi gerektiğini kaydeden CHP’li İnce, “Sizin döneminizde yapılan bütün sınavlar şaibeliydi. Şimdi ise 15 yıllık hatalarınızı eski ortağınızın üstüne yıkıyorsunuz.' dedi.

Anayasa değişikliği teklifinin Türkiye Cumhuriyeti’nin beka sorunu olduğunu belirten CHP’li Muharrem İnce, 78 milyonun dişinden tırnağından arttırarak ödediği vergilerden oluşan bütçeyi tek bir kişinin insafına bırakıyorsunuz diyerek AKP ve MHP’li vekillere sert çıktı. Getirilmek istenen sistemin padişahlıktan daha beter olduğunu kaydeden CHP’li İnce, “Padişahın bile başbakanı vardı. Sadrazamı vardı. Ama sizin getirdiğiniz sistemin başbakanı yok. Lütfen biraz akıl! Biraz sağduyu! Biraz hukuk! Biraz ilim! Biraz sorumluluk duygusu! Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri fermandır!' dedi.

 Çok Okunanlar

Muharrem İnce'nin ekibinin topladığı imza sayısı belli oldu

CHP'li Aksünger: Muharrem Bey'in sonuç monuç aldığı yok

Merdan Yanardağ'dan Muharrem İnce'ye kritik soru

Teknosa'da işler böyle yürüyor!

Diğer cemaat ve tarikatlara operasyon geliyor mu? Yandaş yazar yanıtladı...

İlgili Haberler

Politika

Kılıçdaroğlu: Feriştahınız gelse geri adım atmayacağım!

Politika

CHP'de değişim!

Politika

Sonun sonu üzerine...

Politika

CHP'li Tuncay Özkan'dan kurultay açıklaması

Politika

CHP'de kurultay imzalarında son durum açıklandı

Politika

Tayyipname

Politika

Gaziosmanpaşa'da sahte içki operasyonu

Politika

Muharrem İnce'den gençlere çağrı

Politika

Suruç Katliamı anmasına yasak

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan 'Tayyipler Alemi' paylaşımı

Politika

CHP ve MHP'den bedelli açıklaması

Politika

Apolet tartışmasıyla gündeme gelen Metin Temel'in eşi nereye atandı?