darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

İş güvenliği zirvesine işçisini beyzbol sopasıyla döven patron ev sahipli yapıyor!

İzmir'de 20-22 Ekim arasında düzenlenecek 3. İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi'ni düzenleyen patron örgütü İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (İZSİAD) Başkanı Hasan Küçükkurt'un, 2014'te patronu olduğu Bortar hazır yemek şirketinde sendikalı olan işçileri işten çıkarttığı, işçilerden birine de beyzbol sopasıyla saldırdığı iddiası gündeme gelmiş, dayak yiyen işçi darp raporu almış, sendika temsilcisi de firma önünde basın açıklaması yapmıştı. 

NE OLMUŞTU?

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi 20-22 Ekim tarihlerinde İzmir'de yapılacak. Sol'dan Ahmet Çınar'ın haberine göre, zirvenin düzenleyicisi ve ev sahibi ise İzmirli bir patron örgütü olan İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği... Kısa adı İZSİAD olan kuruluşun Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, bundan iki yıl önce ilginç bir olay ve iddiayla gündeme geldi. 

Hasan Küçükkurt'un patronu olduğu ve hazır yemek üreten Bortar Group, 2014 yılı Ağustos'unda bir işçi kıyımına sahne olmuştu. DİSK'e bağlı Gıda-İş çatısı altında örgütlenmeye başlayan Bortar Group işçileri, kısa bir süre sonra  işten çıkarılmıştı. Sendikalaşma sürecine katkıda bulunduğu için işten çıkarılan 8 işçiden Ali Özgüleş, işveren tarafından darp edildiğini öne sürmüştü. O dönemde Işıkkent'teki Bortar Group önünde basın açıklaması yapan Gıda-İş Sendikası Temsilcisi Nedim Üçüncü, darp edilen işçinin hesabını soracaklarını söylemişti. Patron tarafındna beyzbol sopasıyla dövüldüğünü söyleyen işçi Ali Özgüleş, "Ben sendikaya üye olduktan sonra patronlar Mustafa, Deniz ve Hasan Küçükkurt beni odalarına çağırdı, sendikaya üye olan işçilerin adlarını vermemi istedi ancak ben tüm tehdit, küfür ve hakaretlere rağmen isimleri söylemeyince beni beyzbol sopası ile dövdüler, oradan çıkıp karakola gittim, şikayetçi oldum ve hastaneye gidip darp raporu aldım" demişti.

SENDİKA DÜŞMANI PATRON, İŞ GÜVENİĞİ ZİRVESİ EV SAHİBİ! 

Sendikaya üye olan işçileri işten çıkartan, işçilerden birini de beyzbol sopasıyla dövdüğü öne sürülen İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt'un, yarından sonra başlayacak olan 3. İş Sağlığı ve Güvenliği zirvesine ev sahipliği yapması son derece manidar bulundu. 

İlgili Haberler

Güncel

'Ankesörlü telefon' operasyonlarına ilişkin dikkat çeken yazı: Diğer ucunda kim var?

Güncel

2M Kablo'da 25 işçi, sendika üyesi oldukları için işten atıldı

Güncel

Sabah 9 akşam 5 mesaisinin sonu mu geliyor?

Güncel

Linç edilen mahkumun avukatına soruşturma

Güncel

Adnan Oktar soruşturmasında yeni gelişme!

Güncel

Erdoğan 'boykot' demişti... Akar ve Soylu'nun pek umurunda olmadı!

Güncel

'Atatürk'ün adı verilen stada yeni isim... AKP hiç şaşırtmıyor!

Güncel

Fatih Altaylı'dan Nagehan Alçı'ya: Çok dertlenmesin

Güncel

Bayram başladı: Yaralananlar hastaneye akın etti!

Güncel

Aladağ faciasının sanığı okul müdürü yapıldı!

Güncel

Emre Kınay'dan Adrasan'da çöp tepkisi

Güncel

Kılıçdaroğlu'ndan bayram mesajı