Çok Okunanlar

'Komünist Başkan'dan adaylık açıklaması... Bakın nereden aday oldu!

Sabahattin Önkibar canlı yayında açıkladı! CHP'nin İstanbul adayı...

Can Ataklı'dan 'Hüsnü Mahalli' tepkisi!

Kaju krizi büyüyor! Ordu ile tehdit...

Ahmet Kural'ın 10 Kasım paylaşımına Atatürk'ün sözüyle tepki

İstanbul Emniyeti yasak kararını yalanladı

İstanbul Valiliği'nin, Mardin Nusaybin’de yaşanan çatışmaları bahane ederek tüm İstanbul için 'eylem yasağı’ kararı aldığı öne sürüldü. Sosyal medyada bu karara tepkiler yükseldi. Ardından İstanbul Emniyeti tarafından yapılan açıklamada yasak kararının Mardin Valiliği'ne ait olduğu söylerek yalanladı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, kent genelinde eylemlerin yasaklandığına ilişkin haberi yalanladı.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

29.03.2016 günü bazı basın yayın kuruluşlarında “İstanbul’da Sıkıyönetim' başlığıyla yer alan haberler ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur.
 
Bahse konu haberler ile ilgili olarak İstanbul Valiliğince Mülki Amirlik sınırlarında geçerli alınmış bir karar bulunmamaktadır. Söz konusu yasaklama kararı Mardin Valiliğince alınan bir karar olup bu tarz haberlere itibar edilmemelidir.

MARDİN'DEN GELEN YAZI   

Yazıda şu ifadelere yer verildi: “PKK/KCK terör örgütü mensupları tarafından ilimiz Nusaybin ilçesinde, bazı mahalle, cadde ve sokaklara hendekler kazılarak barikatlar oluşturulduğu, mahallelere giriş ve çıkışların engellendiği, güvenlik görevlilerimizin mahalle ve caddelere giriş yaptıkları esnda silahlı, roketatarlı ve tuzaklanmış bomba düzenekleri ile saldırı eylemlerine maruz kaldığı ve can ve mal kayıplarına sebebiyet verdikleri, bu nedenle ilçe merkezinde açılan çukur ve barikatların kaldırılması, kurulan bombalı tuzakların imha edilmesi, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini kullanabileceği huzur ortamın ve kamu düzeninin yeniden tesis edilmesi amacıyla 14.03.2016 tarihinden itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı uygulanarak gerekli operasyonların yapılmasına karar verilmiştir.' 

valilik-yasakk-karari-729x1024.jpg

STAND AÇMAK DAHİ YASAK

Valilik bu yazı üzerine İstanbul’un geneli için aldığı yasaklama kararında şu ifadelere yer verdi: “Anayasanın 34. maddesi, 2911 sayılı toplantı ve gösteri kanununun 10-17-23-32. maddeleri ile toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununun uygulanmasına dair yönetmeliğin 5. maddesi 5442 sayılı il idaresi kanunun 11/A 11/C maddelerinde öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemlerin gerçekleşmesi durumunda, meydana gelebilecek istenmeyen neticelerin engellenebilmesi için il merkezimizde ve ilçelerimizde 15.03.2016 salı gününden itibaren otuz (30) gün süreyle yapılması planlanan, bahse konu her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, miting, stand açma, çadır kurma vb. etkinliklerin yapılmasının “yasaklandığı'  bildirilmiştir.'

İlgili Haberler

Güncel

Köpek, 80 gündür sahibinin öldüğü yerde bekliyor

Güncel

Eşine bedelli askerlik kredisi çektirip boşanma davası açtı

Güncel

Patlamada yaralanan 18 asker taburcu edildi

Güncel

İnsani gelişmişlikte ilk üç ilçe CHP'den: Beşiktaş, Kadıköy ve Çankaya

Güncel

Haliç'teki üç köprü bu gece trafiğe kapatılacak

Güncel

63 askere FETÖ'den tutuklama

Güncel

Taylandlı turisti taciz eden taksici tutuklandı

Güncel

Ankara Adliyesi önünde şüpheli paket paniği

Güncel

UBER Derneği'nden Taksiciler Derneği'ne suç duyurusu

Güncel

Cerablus'ta patlama: Ölü ve yaralılar var

Güncel

İzmir'de göçmenlerin kurtarılma anı kameralara böyle yansıdı

Güncel

Osmangazi Köprüsü'nde hem vatandaşların hem de devletin dolandırıldığı iddia edildi