darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Erdoğan'ı istifaya davet etti

Gerici kustu: TL'den Mustafa Kemal'in resmini kaldırıp yerine Şeyh Said'i koyalım

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

İstanbul Erkek Lisesi'ne yılbaşı yasağı

İstanbul Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün okullara yazı göndererek öğrencileri olumsuz davranışlara sevk edecek yılbaşı etkinlikleri yapılmamasını istemesinin ardından benzer bir yasak da İstanbul Erkek Lisesi’ne getirildi.

Alman Haber Ajansı DPA’nın haberine göre okul yönetimi tarafından İstanbul Erkek Lisesi’nde görevli Almanca öğretmenlerine gönderilen e-mailde yılbaşı etkinliklerinin yapılmaması istendi. Öğretmenlerden yılbaşı için süslemeler, çam ağacı ışıklandırmalar, parti, konser ve benzeri etkinliklerden sakınmaları talep edildi. Gönderilen e-mailde ayrıca derslerde de yılbaşından bahsetmemeleri istendi.

ALMANYA'DAN YASAĞA TEPKİ

Birgün'den Demet Sargın imzalı habere göre, Almanca eğitim veren az sayıdaki okuldan birisi olan İstanbul Erkek Lisesi’nde yeni yıl kutlamalarının yasaklanmak istenmesi Almanya’nın tepkisini çekti. Yapılan yorumlarda öğretmen ve eğitmenlerinin büyük çoğunluğunun Alman devleti tarafından finanse edilen bir okulda yılbaşı kutlamalarının kaldırılmasının kabul edilemez olduğu vurgulandı.

Türkiye'nin en köklü liselerinden biri olan İstanbul Erkek Lisesi'nde yaklaşık 40 Alman öğretmen görev yapıyor. Alman hükümeti tarafından da desteklenen lise, mevzuat gereği bir Türk müdür yönetiyor. Konar, İstanbul Erkek Lisesi Vakfı tarafından değil, doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından liseye müdür olarak atanmıştı.

İstanbul Erkek Lisesi, AKP hükümetinin “proje okul' uygulamasına karşı ilk isyan bayrağını çeken okullardan birisiydi. Haziran ayındaki yıl sonu mezuniyet töreninde diplomasını almak için törene katılan öğrencilerin, okul müdürü Hikmet Konar konuşma yaptığı sırada öğrenciler sırtlarını dönerek protesto etmişti. Protesto daha sonra dalga dalga diğer okullara da sıçramıştı.

İlgili Haberler

Güncel

Süpermarket zinciri Erdoğan'ın boykot çağrısına uymadı

Güncel

Alaattin Çakıcı'nın nakil nedeni ortaya çıktı

Güncel

Adıyaman'da PKK'lılar mermer şantiyesini ateşe verdi

Güncel

AB'den serbest bırakılan Yunan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Yiğit Bulut: Türk - Rus İmparatorluğu tezinden asla vazgeçmedim

Güncel

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Güncel

Sulama kanalına düşen çoban boğuldu

Güncel

Maltepe'de silahlı soygun

Güncel

'Türkiye yıl sonunda NATO'dan çıkabilir'

Güncel

FSM'de trafik kazası: 1 ölü

Güncel

ABD'den Türkiye'ye yeni yaptırım sinyali!

Güncel

Kur artışı elektrik üretimini de vurdu