darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

Yanardağ: Erdoğan, bir kararname ile herkesin mülküne el koyabilir!

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

İstanbul ve Ankara'da hareketli anlar

İhlas Haber Ajansı (İHA) 'nın haberine göre, İstanbul’da akşam saatlerinden itibaren askeri kışlalar ve bazı kritik noktalarda alınan önlemlerin artırıldığı görüldü. Polis, İstanbul Emniyeti önünde alınan önlemleri artırırken, Hasdal Kışlası ve Atatürk Havalimanı başta olmak üzere birçok noktanın önüne ise iş makinaları çekildi.

Geçtiğimiz cuma akşamı yaşanan darbe girişiminin ardından İstanbul’da akşamsaatlerinden itibaren güvenlik güçlerinde bir hareketlilik gözlendi. Yeni bir girişimin yapılabileceği istihbaratı üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve bazı kritik noktalar önünde alınan önlemler artırıldı.

Bu noktalarda polis ekiplerinin aldığı önemler arttırılırken, askeri kışlalar önüne de iş makinelerinin çekildiği görüldü.

Polis ekipleri Hasdal başta olmak üzere birçok askeri kışla önünde önlem aldı. AtatürkHavalimanı önüne de iki iş makinesinin çekildiği görülürken, hareketliğe ilişkin resmi bir bilgi verilmedi.

Hareketliliğin sosyal medya üzerinden yayılması üzerine çok sayıda vatandaş Hasdal Kışlası önüne akın etti. Polis ekiplerinin burada aldığı önlemler ile vatandaşların bekleyişi sürüyor.

POLİS ANONS YAPIYOR

Öte yandan Hasdal'daki kışlanın önüne hafriyat kamyonları ve beton mikserleri de çekildi.TOMA'lar da kışlanın önüne gelirken AKP'liler tekbir getirerek polise destek veriyor. Polis, kitlenin dağılması için anons yapıyor.

SELALAR GETİRİLMEYE BAŞLANDI

Öte yandan İstanbul'da yine bütün camilerden selalar getirilmeye başlandı.

ANKARA'DAHAREKETLİLİK

Öte yandan Ankara'da halk sela okunarak yeniden sokaklara çağrıldı. Etimesgut Kışlası önünde toplanan kalabalık askerleri taşladı. Gerginlik üzerine emniyet güçleri kitlenin dağılması için kalabalığa anonslar yapmaya başladı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği sosyal medyada Etimesgut Zırhlı Birlikler'de hareketlilik var iddilariyla ilgili resmi açıklama yaptı.

Yaklaşık bir saat önce Twitter ve Facebook'ta, Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler'de hareketlilik var iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Birçok hesaptan Ankara'da hareketlilik var, Mamak'ta ve Etimesgut'ta hareketlilik var iddiaları Ankara Valiliğini harekere geçirdi.

Ankara Valiliği Etimesgut Zırhlı Birliklerle ilgili açıklama yapti. Valilik iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.

Ankara Valiliği açıklaması Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda ilimiz Etimesgut ilçesinde bulunan askeri birliklerde bir hareketlilik olduğuna dair bilgiler yer almaktadır.  Söz konusu haberler kesinile gerçeği yansıtmamaktadır. Halkımızın gerçek dışı bu haberlere itibar etmemesi fevkalade önemlidir.  

Vatandaşlar darbe girişimine karşı Boğaziçi Köprüsü'nde buluşuyor

15 Temmuz darbe girişimine karşı bu akşam saat 22.00'de binlerce vatandaş Boğaziçi Köprüsü'nde 'darbeye hayır' diyecek. Boğaziçi Köprüsü'nün Anadolu'dan Avrupa'ya geçiş bölümünün bir süreliğine trafiğe kapatılması kapatılması sözkonusu.

Bu akşam binlerce kişi Boğaziçi Köprüsü’nde biraraya gelecek ve darbe girişimini protesto edecek.

Yürüyüş, saat 21.00'de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi önünden başladı. Burada toplanan vatadandaşlar, Boğaziçi Köprüsü’ne hareket edecek. 

Boğaziçi Köprüsü’nün Anadolu Yakası’ndaki girişinde bir sahne kuruldu ve yavaş yavaş vatandaşlar burada toplanmaya başladı.

KÖPRÜ TRAFİĞE KAPATILABİLİR

Boğaziçi Köprüsü’nde binlerce vatandaşın toplanması bekleniyor. Milli İrade Platformu tarafından düzenlenen yürüyüş sırasında çok fazla bir kalabalık olması durumunda köprünün bir süreliğine trafiğe kapatılması bekleniyor.

İlgili Haberler

Güncel

Futbolculardan 'su' protestosu

Güncel

Turkuvaz Medya Grubu'nda maaşını ödemediği inşaat işçileri iş bıraktı

Güncel

Tiyatro oyuncusu Cenk Dost Verdi'ye sosyal medya operasyonu: Tutuklandı!

Güncel

Hatay'daki 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması uzatıldı

Güncel

İsrail, Mescid-i Aksa'nın kapılarını kapattı

Güncel

Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi'nden '17 Ağustos' açıklaması: İmar barışı durdurulsun

Güncel

TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı

Güncel

Valilik Halkevi'ni mühürlendi!

Güncel

THY'den o isme ayrıcalık: Çalışanlar uyarıldı

Güncel

Erdoğan'a bir torun daha

Güncel

Dere yatağındaki 7 katlı binanın sahibi de İmar Barışı'na başvurdu

Güncel

İSPARK'tan bayram açıklaması