Çok Okunanlar

Çorlu'da öğrencilere 'sabah namazı' dayatması

AKP'yi üzecek anket sonuçları: AKP ve CHP baş başa

Türkeş 'Fesli Kadir' için ne demişti?

ADD Başkanı Süheyl Batum'a Fenerbahçe'den istifa çağrısı

Yandaşların 'Atatürk' yalanı bitmiyor... Gerçek saniyeler içinde ortaya çıktı!

İstiklal Saldırısı'na liselilerden tepki

İstanbul’un en merkezi yerlerinden İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen terör saldırısı sonucu 4 yurttaşımız hayatını kaybetti. İlk belirlemelere göre saldırının canlı bomba tarafından yapıldığı tespit edildi. İstiklal’deki patlamaya ilk tepki liselilerden geldi. Türkiye’nin dört bir yanından 'TaLeBe Meclisi’ için Ankara’da bir araya gelen Türkiye Liseliler Birliği üyeleri basın açıklaması düzenledi. Liselier, 'İstiklalimiz ve geleceğimiz için kahrolsun PKK’ dedi.

TGB Genel Merkezi’nde gerçekleşen basın toplantısını Türkiye Liseliler Birliği Genel Başkanı Bora Çelik gerçekleştirdi.  Açıklamada Henry Barkey’in “Yarın öbür gün İstiklalde bomba patlarsa…' tehditlerini değerlendiren Bora Çelik; '' Ne güvenlik güçlerimiz ne de milletimiz bu tehditlere boyun eğmemektedir. Türkiye’nin kararlılığının önüne bombalarla geçilemez. Ayrıca, Ankara’daki terör saldırısında yaşamını yitiren Buğra kardeşimizin annesi, Nâlan annemizin söyledikleri PKK’ya en ağır darbeyi indiriyor. Bakın ne diyor Nâlan annemiz: Aklınızı başınıza toplayın, ölü toprağını atın üzerinizden. Ata’mın Bursa Nutku’nu okuyun.' dedi.

İşte açıklamanın tam metni:

6 gün önce Ankara’da ve bugün de İstiklal Caddesi’nde yapılan saldırılarda  yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımızın yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Çanakkale zaferinin 101. Yılını kutladığımız bugünlerde Mehmetçiğin PKK ya karşı yaptığı mücadeleyi kutluyoruz. Kutluyoruz diyoruz çünkü Ankara’da ve İstanbul’da  kaybettiğimiz canlarımızın hesabını bugün Mehmetçik PKK’dan sormaktadır.

Türkiye’nin, emperyalizm destekli bölücü teröre karşı yürüttüğü mücadele, başarılı bir şekilde sürdürülmeye devam ediyor.

Mehmetçik, Türkiye’yi parçalamak isteyenlere karşı, milletimizi birleştiren bir mücadele çizgisini benimseyerek düşmana karşı zaferler kazanmaktadır.

Kürt yurttaşlarımızı milletin birliğini sağlamak için ellerinde Türk Bayraklarıyla PKK ya karşı yürüyüşler düzenliyor. Sonuç, PKK kendi hendeklerinde kaybetmektedir.

Ankara’daki saldırının, Türk Ordusu’nun Yüksekova’ya yapacağı operasyon öncesinde gerçekleşmesi, saldırının hedefini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Sur ve Cizre’de yenilen PKK, uyarı eylemleriyle Mehmetçiğin yapacağı yeni operasyonların önünü kesmeyi amaçlıyor.  CIA şeflerinden Henry Barkey’in “yarın öbür gün İstiklalde bomba patlarsa…' diye Türk milletini tehdit etmesi hala akıllardadır. Ne güvenlik güçlerimiz ne de milletimiz bu tehditlere boyun eğmemektedir. Türkiye’nin kararlılığının önüne bombalarla geçilemez.

Türkiye’de vatan mücadelesi yürütmenin bedelleri ağır olmuştur. Tüm bu bedellere rağmen, milletimiz evlatlarını Mehmet yapmaya kararlıdır. Artık anneler doğan çocukların adlarını Mehmet koymaktadır.

Ailerimiz arkadaşlarlarımızı askere davullarla zurnalarla göndermektidir.

Liseler ve üniversiteler bölücü teröre karşı birleşmektedir.

Maç izlemeye giden taraftarlar artık takımlarına isimlerinin yerine “ Vatan Sana Canım Feda' sloganlarını atmaktadır. 

 

NALAN ANNEMİZİN SÖYLEDİKLERİ PKKYA EN AĞIR DARBEYİ İNDİRİYOR

Ankara’daki terör saldırısında yaşamını yitiren Buğra kardeşimizin annesi, Nâlan annemizin söyledikleri PKK’ya en ağır darbeyi indiriyor. Bakın ne diyor Nâlan annemiz: “Aklınızı başınıza toplayın, ölü toprağını atın üzerinizden. Ata’mın Bursa Nutku’nu okuyun.'

Buradan Nâlan annemizin nezdinde milletimize sesleniyoruz, merak etmesin bizler Buğra kardeşimiz kadar Mehmediz.

Ve Bursa Nutku’ndan aldığımız görev bilinciyle terör saldırısının arkasında ABD destekli PKK terörünün olduğunu göstermek için bugün burada toplandık.

Milletimizin ve ailelerimizin içi rahat olsun.  Türk Gençliği var olduğu sürece Türkiye’yi asla bölemeyeceklerdir.

Gençlik, İstiklal ve geleceği için her zamandankinden daha fazla mücadele edecektir.

Türk Gençliğin kalemi PKK’ın kalleş saldırılarından her zaman daha keskin olacaktır.

Basın açıklaması 'PKKnın Hakkından Gençlik Gelecek’ ve 'Atatürk Gençliği Görev Başında’ sloganları ile son buldu.

İlgili Haberler

Güncel

Konya'da üst geçidin merdivenleri çöktü!

Güncel

Çorumlunun yaptığını herkes yapamaz!

Güncel

Atatürk üzerinden provokasyon devam ediyor...

Güncel

TÜİK'ten ankete katılmayan kişiye para cezası!

Güncel

'Türkiye, Karadeniz'de doğalgaz kaynağı buldu'

Güncel

İBB Başkanı Uysal: Tünellerden araç başına 1 lira istesek, maliyet 7 yılda çıkar; 3 lira alsak...

Güncel

CHP'den Erbaş göndermeli ziyaret

Güncel

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne mükemmellik yolculuğunda dört yıldız

Güncel

Bolu Dağı Tüneli'ni kullananlar dikkat!

Güncel

Ender Helvacıoğlu | Türk ve Kürt uluslaşma süreçlerinin ortaklaşması

Güncel

ADD'den Süheyl Batum'a 'istifa et' çağrısı

Güncel

Menzilcilerden Atatürk'e hakaret videosu