Çok Okunanlar

'Hanımefendi danışmanı'ndan Atatürk düşmanına: 'Yanındayız kardeşim'

'İstanbul'un AKP adayı artık belli'

Mansur Yavaş, adaylığına ilişkin 'doğru haberi' paylaştı

Fatih Erbakan'dan Saadet Partisi'ne 'darbe'

MHP'li başkan adayından rakiplerine: Elleriyle mezar kazmaya başlasınlar

İzmir'de yakalan 15 IŞİD militanından 4'ünün AKP üyesi olduğu anlaşıldı

İzmir'de yayımlanan 9 Eylül gazetesinden Serdar Öztürk'ün haberine göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri Nisan ayı başında IŞİD'e yönelik bir operasyon düzenlediler. Sabah erken saatlerde önceden belirlenen adreslere düzenlenen operasyon kapsamında 15 kişi gözaltına alınırken, yapılan aramalarda 4 adet av tüfeği, IŞİD'e ait dokümanlar ve malzemeler ele geçirildi.

HDP'YE SALDIRAN SAVAŞ YILDIZ

Ayrıca gözaltına alınan şüphelilerin IŞİD adına çatışma bölgelerine eleman yetiştirdikleri, çatışma bölgelerine giderek bizzat oradaki çatışmalara katıldıkları ve 2015 yılında Adana ve Mersin HDP il binalarına yönelik bombalı eylem yapan Savaş Yıldız'ı eğiten kişiler olduğu da açıklandı. 

8 YILDIR AKP'Lİ 

İzmir polisinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan İ. T., S. Y., H. C., M. K., H. A., M. C., A. C., M. B., A. S.,Y. K., R. O., E. G., B. A., ve O. A. polis ve savcılık sorgularının ardından mahkemeye sevk edilirken; M. B., H.A., B. A., M. C., Y. K., R. O., A. K. ile H. K. tutuklandı, diğer şahıslar ise serbest bırakıldı.

IŞİD'İN AKP İLGİSİ

Büyük bir gizlilik içinde yürütülen soruşmanın perde arkasında ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Geçen yıl Temmuz'daki operasyonda olduğu gibi, bu yılın Nisan ayında yapılan operasyonda da tutuklanan B. A., H. A., R, O. ve serbest bırakılan S. Y.’nin iktidar partisi AKP üyesi oldukları ortaya çıktı. 

B.A. isimli tutuklunun 2008 yılı Konak AKP, R.O.'nun 2008 yılı Buca AKP, H.A.'nın 2009 yılı Konak AKP ve S.Y'nin de 2012 yılı Buca AKP teşkilatlarına kayıtları olduğu anlaşıldı. 

DAHA ÖNCE DE 2 IŞİD MİLİTANI AKP'Lİ ÇIKMIŞTI

İzmir polisi Temmuz 2015'de terör örgütü IŞİD üyesi bazı kişilerin Suriye'den Türkiye'ye geçerek İzmir'e geldikleri yolundaki bilgilerden sonra belirlediği adreslerle İzmir merkezli olarak Isparta ve Erzurum'da 22 ayrı adresi eş zamanlı olarak operasyon düzenlemişti. İŞID terör örgütü'ne üye oldukları iddia edilen 7 kişiyi İzmir Menemen'de gözaltına alınan şüpheliler, Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanmış, daha sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. İzmir Menemen'deki operasyonda yakalanarak tutuklanan F.Ş. ile E.Ç'nin verdikleri ifadede terör örgütü üyesi olduklarını reddederken, her iki ismin de iktidar partisi AKP'nin İzmir Menemen üyesi oldukları ortaya çıkmıştı.

TÜP PATLAMASI SANILMIŞTI

2014 yılı Kasım ayında Menemen'de bir evde meydana gelen patlama, ilk önce tüp patlaması olarak kayıtlara geçmiş, yapılan araştırma sonucunda, evde bulunan Ö.U.’nun IŞİD cihatçısı olduğu ve Suriye’de çatışmalara katıldığı tespit edilmişti. Ö.U.’nun, Suriye’den dönüşünde ise hücre yapılanması için çalışma başlattığı ve sahil bölgesindeki hücre yapılanmalarının koordinasyonu konusunda görevlendirildiği belirlenmişti. Uzun süre Suriye’de kaldığı belirlenen Ö.U.’nun, Irak ve Suriye’de bulunan kamplarda bomba ve suikast eğitimi aldığı, bu konuda malzeme temin ettiği de anlaşılmıştı.

 

İlgili Haberler

Politika

Yıldırım, damada 'başarılı evliliğin sırrı'nı verdi: İtaat et, rahat et

Politika

AKP'li Osman Aşkın Bak, NATO PA Başkan Yardımcılığına seçildi

Politika

Çavuşoğlu: Müslümanlara karşı nefret artıyor

Politika

Andriy Shevchenko: Mücadele değil, dostluk maçı

Politika

Hollanda'nın eski Başkonsolosu: Avrupa, Osman Kavala için Türkiye'ye baskı yapmalı

Politika

Berat Albayrak'tan TürkAkım açıklaması

Politika

MHP'de 30 ilçenin belediye başkan adayı belli oldu

Politika

'Reis' filminde Emine Erdoğan'ı canlandırmıştı, AKP'den adaylığını açıkladı

Politika

Aydın Doğan'dan Erdoğan'a ziyaret: Satın almak istediği bankayı konuştular

Politika

Muhsin Yazıcıoğlu'nun koruması AKP'den aday adayı

Politika

CHP Bursa'da 9 ilçe belediye başkanı adayını basına tanıttı

Politika

TürkAkım Projesi Töreni'nde ortak açıklama