darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Erdoğan'ı istifaya davet etti

'CHP'de uzlaşı sağlandı, kurultay talebi ertelendi'

Canlı yayında ilginç 'dolar' kavgası: Ben sizinle aynı gemide değilim

Kaçak komandoların hedefi kim, planları ne?

15 Temmuz'da bastırılan darbe girişiminin ardından kayıp olduğu açıklanan SAT ve MAK komandolarının hedefini ABC Gazetesi açıklıyor. Firardaki özel ekibin, başarısız darbe girişiminin ardından şok bir suikastle kaos ortamı yaratarak yeni bri askeri müdahaleye zemin hazırlamayı planladığı belirtiliyor.

Hükümet kaynaklarının ifadesiyle "kaydadeğer sayıda" SAT ve MAK komandosu kaçak durumunda. Özel olarak yetiştirilen, her türlü doğa ve hava koşuluna dayanaklı bu timlerin ormanlık alanlarda olabileceği bilgisi paylaşılıyor. Darbeci komutanların, devletin karar vericileri makamlarından bulunanlar başta olmak üzere, en üst düzey bazı isimlere suikast düzenleyebileceği belirtiliyor.

B-PLANI; ŞOK SUİKASTLE KAOS VE YENİ DARBE

ABC Gazetesi'nin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre, darbenin başarılı olması halinde 250 kişilik bir suikast listesine yönelik operasyonla görvlendirildiği iddia edilen ekip, darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanınca 'B Planı'nı devreye kotmaya hazırlanıyor.

Edindiğimiz bilgiye göre, kayıp komandolar ülke genelinde kaos yaratacak büyüklükte şok bir suikast girişimi düzenlemek için uygun zaman bekliyor. Etkili bir suikast veya suikast serisi ile ülkede kaos ve kargaşa yaratmayı planlayan ekibin, bu yolla yeni bir askeri müdahaleye de zemin yaratmayı hedeflediği ifade ediliyor.

GÖRÜŞME VE SEYEHATLARA SINIRLAMA

Kaçak suikast birmiğine bilgi aktarma, koruma ve yardım etme olasılığı olanlarla ilgili de uyarılar yapıldığı belirtildi. Özellikle karargâhta ve komutanlıklarda, emniyette, özel harekâtta, MİT'te darbecilerle işbirliği yapan isimlerin ayıklanarak olası saldırılara karşı önlemler alınmaya çalışıldığı ifade ediliyor.

Bu kapsamda devlet kademesinde üst düzey yöneticilerin koruma sayısı arttırılırken, seyahatler ve görüşmelere de sınırlama getirildi. Kurumlarda da güvenlik önlemleri sıkılaştırıldı. Başta Meclis olmak üzere binaların giriş çıkışlarına bariyer yerleştirildi.

İlgili Haberler

Güncel

Adıyaman'da PKK'lılar mermer şantiyesini ateşe verdi

Güncel

AB'den serbest bırakılan Yunan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Yiğit Bulut: Türk - Rus İmparatorluğu tezinden asla vazgeçmedim

Güncel

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Güncel

Sulama kanalına düşen çoban boğuldu

Güncel

Maltepe'de silahlı soygun

Güncel

'Türkiye yıl sonunda NATO'dan çıkabilir'

Güncel

FSM'de trafik kazası: 1 ölü

Güncel

ABD'den Türkiye'ye yeni yaptırım sinyali!

Güncel

Kur artışı elektrik üretimini de vurdu

Güncel

Bursa'da yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü 38 yaralı

Güncel

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçti Atatürk'ü kaldırdı