Çok Okunanlar

Erdoğan'dan tehdit: Burası Paris mi? Bedelini ağır ödersiniz

Röportaj | CHP Eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat: İstanbul'da seçimi kazanmanın yolu...

Portakal'dan Erdoğan'a 'edepsiz' yanıtı

Deniz Baykal'dan CHP'ye 'cesaret' çağrısı

Zafer Algöz, mücevherlerin sahibini buldu

Kaçak Saray'da iftar pozu

Saray'a davetli taksici ve minibüsçülerin araçları nizami bir şekilde Saray'ın önüne park ettirilerek basına servis edilmesi için fotoğrafları çekildi. İftar programında gerek veriler görüntülerle gerekse Erdoğan'ın konuşmasında yaptığı vurguyla onun sık sık dile getirdiği "Burası külliye burasın milletin evi" propagandası yapıldı.

Ak Saray’daki iftara aralarında taksici, kamyoncu, oto tamircisi, hurdacı, berber, yufkacı, keresteci, büfeci, pastacı ve kalorifercilerin de bulunduğu farklı meslek  gruplarından çok sayıda esnaf katıldı. Saray’daki iftar Cumhurbaşkanlığı basın bürosu tarafından ise tam bir propoganda çalışmasına dönüştürüldü. Saray’ın önüne nizami şekilde park ettirilen taksi ve  minibüsler Cumhurbaşkanlığı’nın profesyonel fotoğrafçıları tarafından çekilerek basına servis edildi.

ARAÇLAR TERTEMİZ

Araçların sahipleri tarafından davet öncesi yıkatıldığı, Saray’ın önündeki kadraja giren araçların adeta pırıl pırıl parladığı gözlendi.

2-057.jpg

DRONE YA DA HELİKOPTER KALDIRILDI

Cumhurbaşkanlığı basın bürosunun 'tepeden esnaflı Ak Saray fotoğrafını’ çekebilmek için drone ya da helikopter kaldırdıkları da gözlendi.

3-040.jpg

“BURASI KÜLLİYE, BURASI MİLLETİN EVİ'

İftar programında konuşan Erdoğan da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içindeki kültür merkezinin açılmasının ardından 2 bin 200 kişilik toplantılar yapılacağını belirterek  “Burada bize 400-500 kişilik toplantılar yetmiyor. Buluşmalarımızı Millet Camimizin yanında bulunan, yakında inşallah tamamıyla temeli atılıp başladığımız kongre ve  kültür merkezinde 2 bin 200 kişilik gruplar halinde, orada toplantılar yapacağız. Çok güzel bir yer olacak. Türkiye'de onun eşi benzeri yok. Hemen onun altında  kütüphanemizi yapacağız. Bu kütüphanenin yanında da çok amaçlı salon. Aynı anda 2 bin kişiye yemek verebileceğiz. Orada geniş sergi alanları olacak ve kütüphanemizdeki  kitap sayısı 5 milyon ciltlik bir kütüphaneye sahip olacağız. İnşallah Türkiye'deki en büyük kütüphane olacak. Bunu aynı zamanda dijital ortama da taşıyacağız. 24 saat  orası açık olacak. Bütün gençler gelip orada araştırmalarını, çalışmalarını, derslerini yapabilecekler. Niye; burası milletin evi, burası külliye, onun için. Artık Cumhurbaşkanı'nın kendisi de Cumhurbaşkanlığı makamı da, Cumhurbaşkanlığı mekanı da milletle iç içedir, milletle beraberdir, millete aittir. Ama bu fiili bir durumdur. Anayasaya aykırı hiçbir fiilimiz, hiçbir eylemimiz söz konusu değildir. Bununla birlikte mevcut durumun anayasada tarif edildiğini söyleyebilmek de çok mümkün  değildir' dedi.

4-032.jpg

İlgili Haberler

Güncel

Bira fiyatları son 9 senede ne kadar arttı?

Güncel

Her bölüm aynı kıyafet için dudak uçuklatan rakam

Güncel

Kirli çorap koklayan adamın ciğerleri iflas etti

Güncel

ÇHD Öğrenci Komisyonu: Ruhsatlarımızı gasp eden kararlar geri çekilsin!

Güncel

Ege Denizi'nde deprem

Güncel

Portakal'dan Erdoğan'a 'edepsiz' yanıtı

Güncel

TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekâtı

Güncel

Bira fiyatları son 9 senede ne kadar arttı?

Güncel

Siirt'te operasyona giden 10 asker yaralandı

Güncel

Süper Lig takımının binasına silahlı saldırı

Güncel

Diyanet Külliyesi'ne 80 milyon okula gelince 'tasarruf'

Güncel

İçişleri Bakanlığı, Mahmutpaşa'da 'sarı yelek! peşinde...