Çok Okunanlar

Portakal'dan Erdoğan'a 'edepsiz' yanıtı

Her bölüm aynı kıyafet için dudak uçuklatan rakam

Yoksulluğun fotoğrafını paylaşan öğretmen görevden alındı!

Türbanlı kadından Gökçek'e mini etek yanıtı: Gece eğlenmeye devam edeceğiz...

Abdullah Gül 55 milletvekiliyle yeni parti kuracak

Kadınlar Kahraman'ın maskotunu parçaladı!

Cumhuriyet Kadınları Derneği, 97 şubesiyle eş zamanlı olarak İzmir'de de basın açıklaması yaptı. Konak Meydanı'nda yapılan eyleme Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Canan Arıtman ve 50 kadın katıldı. Arıtman, "Yeni anayasada laiklik olmamalı, yeni anayasa dindar olmalı" diyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı şu sözlerle eleştirdi: 

"Bu sözler, yüce divanlık bir suçtur. Buradan cumhuriyet savcılarına suç duyurusunda bulunuyoruz. TBMM Başkanı, şahsi fikirlerini ifade ettiğini söyleyerek tornistan yapmaya çalışmasın. Zaten İstanbul Üniversitesi'ndeki konuşmasında hiç öyle 'şahsi fikrim' de demiyor. TBMM Başkanı olarak böyle konuşamaz. Demek ki yüce meclisimizde İsmail Kahraman namusu ve şerefi üzerine yemin ederken yalan yere yemin etmiş. Tanrı milletimizi bunların dindarlığından korusun."

"ANAYASA MI YAZIYORSUN TÜRKÇE SÖZLÜK MÜ?"

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Arıtman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Anayasa'da laikliğini tanımı yapılmamalıymış. Bu söylem de tornistan yapmak için nafile bir çabadır. Sen anayasa mı yapacaksın yoksa Türkçe sözlük mü yazacaksın? Laikliğin tanımını bilmiyorsan aç sözlüğe bak. Anayasa Mahkemesi'nin kararlarına bak öğrenirsin. Milli Türk Talebe Birliği Başkanı iken neler yaptığını, gencecik insanların hayatlarını kaybetmesine neden olan eylemler düzenlediğini biliyoruz. Yüksek mahkemece laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmaktan hüküm giymiş, ceza almış bir partinin ileri gelenlerinden birini TBMM Başkanı yaparsanız olacağı budur. Kahraman artık TBMM Başkanlığı koltuğunda oturamaz. Ya istifa etmelidir ya istifa ettirilmelidir. Oturduğu koltuk Atatürk'ün koltuğudur ve artık orada oturmaya hakkı ve haddi yoktur. Bugün Ortadoğu bataklığında debelenmiyorsak ortaçağ karanlığını yaşamıyorsak bu Atatürk'ün ve laikliğin sayesindedir. Laiklik olmaza demokrasi eşitlik, özgürlük olmaz." 

KAFASINI EZDİLER 

Kadınlar, “Cumhuriyet değil AKP yıkılacak", “İsmail Kahraman istifa", “Laiklik düşmanı İsmail Kahraman" sloganlarını attı. Arıtman, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın bezden maskotunu parçaladı, “Bu zihniyetin kafasını ezeceğiz" diyerek, topuklarıyla maskotun kafasına bastı. Daha sonra parçalanan maskotu süpürüp çöp torbasına koydu ve çöp kutusuna attı. 

DHA-Elif Demirci
 

İlgili Haberler

Politika

Baykal hakkında hazırlanan fezlekenin içeriği belli oldu

Politika

İyi Partili Özdağ'dan Erdoğan'a 'ikinci Gezi' yanıtı

Politika

Cengiz Holding'e bomba koyanlar gözaltında

Politika

‘Mescitsiz Okul Kalmasın' projesine HDP'den tepki: İnsanlık suçudur!

Politika

Ferhat Göçer ile Burhan Şeşen'i kim FETÖ'cü ilan etti?

Politika

AKP ilçe teşkilatı ayaklandı

Politika

AKP'li yazar: Aile çöküyor, toplum çatırdıyor... Nizamülmülk'ün 'gece orduları' gerek bize

Politika

AKP'liler Konya'da ayaklandı

Politika

ABD'li albay Türk askerine 'terörist' denilen tweet'i retweet etti

Politika

Erdoğan'ın FETÖ'cü yaveri yargıyı böldü

Politika

AKP, Demirtaş'ın kitabını okuyan Sarah Jessica Parker'ı hedef aldı: Babası ve eşi Yahudi

Politika

Referandumda AKP'lilerin üstüne saksı atan İzmirli teyzeye hapis cezası