Çok Okunanlar

Saray'dan Fenerbahçe mesajı: FETÖ faşistlerinin yapamadığını...

Kadın ve erkekler farklı saatlerde sevişmek istiyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nda 'Ülkücü' çatlağı

İhsan Eliaçık'tan Diyanet İşleri Başkanı'na ‘şeytan' cevabı

İçki yasaklansın diyen Erkan Petekkaya'nın 'alkol sorunu'nu Nurgül Yeşilçay anlattı

'Kafa kesmek bir zevk, kedimi özlüyorum'

Terör örgütü IŞİD'in en çok aranan liderlerinden Raşid Kasım, Washington'da yaşayan akademisyen Amarnath Amarasingam'a konuştu. Fransa'nın Normandiya bölgesindeki bir kiliseye yapılan baskında rahip Jacques Hamel'in öldürülmesiyle de bağlantısı bulunan Kasım, Suriye'ye geldikten sonra en çok kedisini özlediğini söyledi.

IŞİD'in propaganda videolarında da yer alan ve en çok aranan liderlerinden biri olan 29 yaşındaki Fransa doğumlu Raşid Kasım, ABD'nin Washington şehrinde dersler veren uluslararası ilişkiler uzmanı Amarnath Amarasingam ile internet üzerinde görüştü. Fransa'nın Normandiya bölgesindeki bir kiliseye yapılan baskında rahibin öldürülmesiyle de bağlantısı bulunan terörist Temmuz ayında Fransa'nın Nice kentinde IŞİD militanı Muhammed Lahouaiej Bouhel'in bir TIR'la düzenlediği ve 86 kişinin hayatını kaybettiği vahşi saldırıyı överek sözlerine başladı. Kasım, Fransa'yı terk ederek Suriye'deki cihada katılmasının ardından yaşadığı hayatını anlattı. 

'NORMALDE BİR HAYVANIN BİLE KAFASINI KESMEK ZORDUR'

İngiliz Daily Mirror gazetesinin haberine göre, Avrupa'da örgütün gerçekleştirdiği pek çok terör eyleminde parmağı ve etkisi olduğu düşünülen Kasım, Amarasingam'ın, "Kafa keserken ne hissediyorsunuz?" sorusuna "Normal olarak bir hayvanın bile kafasını kesmek zordur. Ama Allah'a düşman olan birinin kafasını kesmek bir zevktir" cevabını verdi.

'FRANSA'DA YAKINDAN TAKİP EDİLİYORDUM, O NEDENLE KAÇTIM'

Daha önceden radikalleştiği için geçen yıla kadar Fransa'da sürekli polisler tarafından yakından takip edildiğini anlatan Kasım, "Sabahları koşuya çıktığımda iki polis sürekli uzaktan izliyordu. Farketmemem için saklanıyorlardı ama bu saçma durum her açıdan çok komikti" dedi.

EN ÇOK KEDİSİNİ ÖZLÜYOR

Kasım Suriye'ye geçme kararı almasıyla ilgili olarak da, "Her şeyi arkamızda bıraktık. Eşim ve küçük kızımla, cebimizde sadece 1500 euro ile Suriye'ye geldik. Ondan önce bir süreTürkiye'nin Gaziantep şehrinde yaşadık. En çok Gaziantep'te bırakmak zorunda kaldığım harika kedimi özlüyorum" dedi.

'SURİYE'YE GEÇMESİ ENGELLENİRSE KENDİ ÜLKELERİNDEKİ SALDIRILAR ARTAR'

"Fransa'da kalsaydım büyük bir saldırı hazırlardım. Oradayken de bunu düşündüm ama ailem korktu" ifadelerini kullanan IŞİD'li Kasım, Müslüman olmayan topraklarda yapılan en ufak bir saldırı bile Suriye'deki büyük bir saldırıdan daha önemli ve faydalı olduğunu söyledi. Batı ülkeleri ve Türkiye'nin aldığı yöntemler ile Suriye ve Irak'a yabancı savaşçıların geçmesini engellemenin ters tepeceğini de belirten Kasım, "Savaşçıların geçişini engellemek sadece geldikleri ülkelerdeki saldırıların sayısını artırmaktan başka bir işe yaramaz" dedi.

İlgili Haberler

Dünya

500 avroluk banknotlar tedavülden kalkıyor

Dünya

Karadağ'da 'Sarı Yelekliler' eylemi

Dünya

Uçakta cehennem ateşi: Sıcaklık 50 derece

Dünya

Ermenistan'da seçimin galibi, Paşinyan önderliğindeki 'Benim Adımım' ittifakı oldu

Dünya

ABD savunma bütçesini tarihin en yüksek düzeyine çıkarıyor

Dünya

Almanya'da demir yolu işçilerinden 'uyarı grevi'

Dünya

Avrupa Adalet Divanı, İngiltere'nin lehine karar verdi

Dünya

Öğrencisinin saçını zorla kesen öğretmene dava

Dünya

Körfez İşbirliği Konseyi'nin sonuç bildirgesinde 'Suudi Arabistan' kararı

Dünya

Cemal Kaşıkçı'nın son sözlerini açıkladılar

Dünya

Suriye: Hava savunmamız Şam havaalanına saldırıyı püskürttü

Dünya

Hizbullah: İsrail'de füzelerimizin ulaşamayacağı bir nokta yok