darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

'Piyasalara saldırının en büyüğü geliyor'

Abdulkadir Selvi'den Brunson iddiası

Erdoğan'ı istifaya davet etti

'CHP'de uzlaşı sağlandı, kurultay talebi ertelendi'

Canlı yayında ilginç 'dolar' kavgası: Ben sizinle aynı gemide değilim

KAİMDER utanmadı, yalanla kurtulmaya çalıştı!

Çocuk istismarında ihmali ve yasadışı öğrenci evi açmaktan soruşturma açılması gereken KAİMDER “zarar gördüğü' gerekçesiyle davaya müdahil olmak istedi. Verilen dilekçede KAİMDER'in "istismar evleri" ile ilgisi olmadığını söylenirken, bu derneğin daha önce çok defa "KAİMDER evi" ifadesini kullandığı ortaya çıktı. 

Gazeteport'un haberine göre ilgili dilekçede şu ibarelere yer verildi: “KAİMDER, bu evlerin yönetimi ve işletmesiyle ilgili de bir dahli, ya da yönetim faaliyeti olmamıştır. Müvekkilim derneğin faaliyeti, zaruret içindeki öğrencilere dernek imkanları nisbetinde maddi yardım yapmak olup, iddia edildiği gibi bu evlerin dernek ile bağı hiçbir zaman olmamıştır. Bu türden bahsi geçen ev ya da evler bağımsız olup, öğrencilerin velileri tarafından resen idare edilmiştir. Bu veliler genel olarak KAİMDER üyesidir. Bunun dışında dernek ile bir bağları yoktur. Evlerin ise KAİMDER ile hiçbir bağı olmamıştır. Buna rağmen sanığın KAİMDER ismi kullanması, dernek faaliyetlerinde dernek üyesi olmadığı halde KAİMDER ile resmedilmesi (Sanık Karaman İmam Hatip Lisesi mezunu olmaması nedeniyle üyelik şartları taşımamaktadır), Karaman ili cemiyet hayatında yer edinmek için KAİMDER ile organik bağı varmış gibi davranmış olması, dernek yöneticilerinin güven ve iyi niyetini istismar etmesi, saydığımız şekil ve yöntemle gerçek kişiliğini maskelemesi, bunun sonucunda basın ve yayın yoluyla derneğin ve mensuplarının isminin yıpratılmasına, karalanmasına sebep olması derneğin ve mensuplarının mağduriyetine neden olmuştur. Yukarıda saydığımız nedenlerle suçtan zarar gören olarak davaya müdahil olma talebimizin kabulünü talep ederim.'

Müdahil dilekçesinde yer alan  “Evlerin Kaimder ile hiç bir bağı olmamıştır' ifadesinin tamamen yalan olduğu anlaşıldı. 

18 Mart 2014 tarihinde yerel gazetelerde yer alan davette KAİMDER Başkanı Tevfik Baran “KAİMDER yurdunda/ev kalan imam hatip ortaokulu 6.sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen programa' davet ediyor! 

İlgili Haberler

Güncel

Adıyaman'da PKK'lılar mermer şantiyesini ateşe verdi

Güncel

AB'den serbest bırakılan Yunan askerlere ilişkin açıklama

Güncel

Yiğit Bulut: Türk - Rus İmparatorluğu tezinden asla vazgeçmedim

Güncel

Tıp uzmanı, bahçesinde yaşadığı hastanenin bankında ölü bulundu

Güncel

Sulama kanalına düşen çoban boğuldu

Güncel

Maltepe'de silahlı soygun

Güncel

'Türkiye yıl sonunda NATO'dan çıkabilir'

Güncel

FSM'de trafik kazası: 1 ölü

Güncel

ABD'den Türkiye'ye yeni yaptırım sinyali!

Güncel

Kur artışı elektrik üretimini de vurdu

Güncel

Bursa'da yolcu otobüsü devrildi: 1 ölü 38 yaralı

Güncel

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçti Atatürk'ü kaldırdı