darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelecek 15 milyar doların gideceği adres belli oldu

'Ekonomide korkulan senaryo gerçekleşmek üzere'

Ünlü muhabirden Brunson krizine ilişkin önemli iddia

Alman basını: Erdoğan'ın fikrini değiştirmesi için fazla zamanı kalmadı

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Kalın'dan "PYD ile ateşkes" açıklaması!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cerablus operasyonunda Türkiye'nin PYD'yle ateşkes anlaşmasına vardığı iddialarıyla ilgili olarak "PYD'yle anlaşma falan söz konusu değil. Terör örgütüyle bağlantılı bir örgüttür. Dolayısıyla Türkiye'nin anlaşma yapması söz konusu değildir" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe'de basın toplantısı düzenliyor.

İbrahim Kalın'ın açıklamaları şöyle:

Eskisine göre daha güçlü, Yenikapı ruhuyla dimdik ayaktayız. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra hem bu darbeciler hem de FETÖ'yle mücadele kapsamlı bir şekilde yürütülmektedir. Ta ki, devlette bu hukukun üstünlüğü, liyakat, hesap verebilirlik ilkeleri net bir şekilde tesis edilene kadar. FETÖ, yıllarca bu ilkeleri istismar ederek devleti ele geçirmeye çalıştı.

G20 ZİRVESİ

Şimdi yapılan da olayın vehametiyle, şiddetiyle bu pisliğin temizlenmesi, devletin yeniden yapılandırılması gibi hadiselerin yeniden yaşanmaması için gerekli adımların atılmasıdır.

Bu pazar günü başlamak üzere Cumhurbaşkanımız Çin'de yapılacak G-20 zirvesine katılacaktır. Zirvede kapsayıcılık, geçen sene ele aldığımız konular gene G-20 liderler zirvesinde etraflı bir şekilde ele alınacak. Bizim geçen sene özellikle terör, terörle mücadele, mülteciler gibi dile getirdiğimiz konuları yeniden gündeme getireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız FETÖ'nün darbe girişimini de gündeme getirme fırsatı bulacak.

G20'de programımız el verdiği ölçüde ikili görüşmelerimizi de orada yapacağız. Türkiye'de yaşanan gelişmeleri de ele alma imkanımız olacak. Bu bağlamda Rusya ile ilişkilerin normalleşmesi süreci ile ilgili önemli adımlar atılmaya devam ediyor. G20'DE bunun detayları alınmaya devam edecek. Charter seferinin başlaması konusunda Rus hükümetinin verdiği karar biliyorsunuz 3 Eylül'de başlayacak. Memnuniyetimizi ifade etmek istiyorum.

Bir diğer konu ise Fırat Kalkanı Operasyonu, demin de ifade ettiğim gibi darbe girişiminden 6 hafta sonra TSK, sınır güvenliğini sağlamak, terör unsurlarını temizlemek için başlattığı harekatı başarıyla yürütmektedir. Sınır güvenliğimizin sağlanarak sınırlarımız temizlenecek. Türkiye, DAİŞ'le mücadelede uluslararası koalisyonla hareket etmektedir.
Zaman zaman, özellikle ABD'li yetkililerden Türkiye ile terör örgütlerini aynı kefeye koyan açıklamalar duyuyoruz. Bu değerlendirmeleri kabul etmiyoruz. Operasyonun başından beri açıklamalarımız bellidir. Müttefiklerimize gerekli bilgiler zamanında verilmiştir.

Zaman zaman terör örgütünün propagandasını da ana akım siyasi söylemlerde yer edindiğini görüyoruz. Rahatsızlığımızı iletmek isterim. Operasyonun Kürtlerin kazanımlarını engellemek için yapıldığına dair çıkan haberleri kınıyorum. Bizim dünyanın hiçbir yerindeki Kürtlerle sorunumuz yoktur. Suriye Kürtlerinin adı daha dünyada anılmazken Cumhurbaşkanımız 2008'de kürtlere kimlik verilmesini, haklarının teslim edilmesini talep etmişti.

SORU&CEVAP

PYD ATEŞKES İDDİASI

PYD'yle anlaşma falan söz konusu değil. Terör örgütüyle bağlantılı bir örgüttür. Dolayısıyla Türkiye'nin anlaşma yapması söz konusu değildir.

İlgili Haberler

Güncel

Trump'tan flaş Türkiye açıklaması!

Güncel

Bedelli askerliğe rekor başvuru

Güncel

Merdan Yanardağ: Erdoğan, kararname ile bir gecede herkesin mülküne el koyabilir!

Güncel

İzmir'de bayramda ulaşıma yüzde 50 indirim

Güncel

Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile telefonda görüştü

Güncel

AKP'li başkan kazara kendini vurdu

Güncel

Akşener'den Erdoğan'a: Gardaşımızı İran'a teslim etmeyin

Güncel

Marmaris'te kıyı ve deniz dibi temizliğinde 3,5 ton çöp toplandı

Güncel

Uçak tuvaletinde sigara içen yolcuya bin 717 TL ceza kesildi

Güncel

'Geceleri Fetullah Gülen ölsün diye dua ediyordum'

Güncel

AKP üyelerini taşıyan otobüsle otomobil çarpıştı: Ölü ve yaralılar var!

Güncel

İzmir'de trafik polisinin köpeğe ateş ettiği iddiası ile ilgili açıklama