darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Emeklilere maaş şoku!

‘IMF'ye gidin, Berat Albayrak'ın işine son verin'

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

Kamelyayı karadan yürüttüler

Rize'nin Çayeli İlçesi Madenli Beldesi'nde, belediye önündeki kamelya, zarar göreceği endişesiyle vinç yardımıyla da kaldırılamadığı için kızağa dönüştürülen kalın plastik su borularının üzerine konuldu, kepçe yardımıyla çekilerek yeni yerine taşındı.

BELEDİYE ÇALIŞANLARINDAN İLGİNÇ ÇÖZÜM

Madenli Beldesi'nde Mustafa Kasarcı tarafından 6 ay önce belediye binası önünde kafkas bambu ağacından inşa elden kamelyanın, yapımı tamamlanan Kültür Merkezi binası önüne taşınmasına karar verildi. Kamelyanın zarar görmeden taşınması için çare arandı.

Vidalı olduğu için sökülemeyen, vinçle taşınması halinde ise zarar göreceği göz önüne alınan yaklaşık 1.5 ton ağırlığındaki kamelyanın taşınması için belediye çalışanları Sinan Şişman ve Hızır Aslan'ın aklına ilginç bir yöntem geldi.

KARAYOLUNDAN KIZAK YÖNTEMİ İLE GÖTÜRÜLDÜ

Su şebeke hatlarında kullanılan kalın plastik boruları ortadan ikiye ayıran işçiler, 5'er metrelik 4 boruyu halatlarla birbirine bağladıktan sonra, kamelyanın ayaklarının altına yerleştirdi. Halatın diğer ucu ise iş makinesinin kepçesine bağlandı. Geri manevra yapan iş makinesi ile kızaklanarak sürüklenen kamelya karayolundan yaklaşık 200 metre taşınarak yeni yerine götürüldü.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTILAR

Kamelyayı arkadan iterek taşımaya yardımcı olan işçiler, 'Karadeniz usulü, başka yerde bulamazsınız' anonsu ile kayda aldıkları kamelya taşıma görüntülerini sosyal medyada paylaştı ve büyük ilgi gördü.

"KAMELYAYI ÇOK RAHAT YÜRÜTTÜK"

Vinç yardımıyla kaldırmayı düşündükleri kamelyanın vidalı olması nedeniyle zarar göreceğinden endişe duyduklarını anlatan Sinan Şişman, "Sert plastik boruların üzerine koyduk ve kızaklayarak taşıdık. Kamelyayı çok rahat yürüttük. Hiçbir zarar görmedi. Başka türlü taşısaydık dağılabilirdi." dedi.

galeri-043.jpg

"ECDADIMIZ KARADAN GEMİ YÜRÜTTÜ"

Hızır Aslan ise, 'Ecdadımız gemileri karadan yürütmüştü. Biz de ona benzer bir uygulama yapalım dedik. Karadenizlinin pratik zekası ve becerikli olmamızın da avantajı ile böyle bir yöntem kullandık. Kazasız belasız kamelyayı yeni yerine ulaştırdık' diye konuştu. Kamelyayı inşa eden Mustafa Kasarcı da, vidalı olan kamelyanın sökülemeyeceğini belirterek, 'Başka bir yöntemle taşınsaydı zarar görecekti. Arkadaşlara teşekkür ediyorum' dedi.

İlgili Haberler

Yaşam

Meteoroloji'den bayram uyarısı!

Yaşam

İstanbul'da bazı yollar kapatıldı

Yaşam

Bayramın ilk günü için hava nasıl olacak?

Yaşam

Masina'da binlerce balık kıyıya vurdu

Yaşam

Hayatınızı değiştirecek 4 alışkanlık

Yaşam

Otel odasına zarar veren turistler havaalanında yakalandı

Yaşam

Bodrum'un nüfusu tatilcilerle 2 milyona yaklaştı

Yaşam

Otel odasına zarar veren turistler havaalanında yakalandı

Yaşam

Çankırı'da D-100 Karayolu'nda trafikte yoğunluk

Yaşam

'Sıfır Bir' oyuncusu hayatını kaybetti

Yaşam

'Setlerde bakire arayan erkek oyuncu var'

Yaşam

Manisa'da orman yangını: 45 dekarlık alan zarar gördü