Çok Okunanlar

'Fethullah Gülen ve Mehmet Şevket Eygi Özel Harp Dairesi elemanıydı'

Yandaş yazar CHP'nin Ankara ve İstanbul adayını açıkladı

Aydın Doğan'dan flaş Londra hamlesi

AKP'li patrondan 'Sarı Yelekliler' üzerinden ölüm tehdidi!

AKP adayı: AKP'lilere oy veren babam olsa evime almam sokağa atarım

'Kan anonsu' yaptı, provokatörlük'ten yargılanıyor!

10 Ekim Katliamı sonrası “kan anonsu' yaptığı için dönemin Sağlık Bakanı Müezzinoğlu tarafından hedef gösterilen Haber Sen MYK üyesi Korhan Rüzgar hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Birgün'den Burcu Cansu'nun haberine göre, Rüzgar hakkında, "Kamu görevini usulsüz üstlenilmesi" suçlaması ile açılan davanın ilk duruşması yarın Ankara 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

MÜEZZİNOĞLU HEDEF GÖSTERDİ

10 Ekim Katliamı sonrası dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara Numune Hastanesi önünde “kan anonsu' yapan KESK’e bağlı Haber Sen MYK üyesi Korhan Rüzgar'ı, 'provokatör" diyerek hedef göstermesinin ardından Mart ayında soruşturma başlatıldı. Savcılık, hakkında soruşturma başlattığı Rüzgar'ı 'halkı galeyana getirmek, korku ve kargaşa yaratmayı hedeflemek' ile suçladı.

İLK DURUŞMA YARIN

'Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit' ve 'görevi kötüye kullanma' suçlamaları ile ilgili takipsizlik kararı verilen Rüzgar hakkında, kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesi ile ilgili dava açıldı ve yargılama süreci başlatıldı. "Kamu görevini usulsüz üstlenilmesi" suçlaması ile açılan davanın ilk duruşması yarın Ankara 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 10.50’de görülecek.

'DAVANIN TAKİPÇİSİ OLALIM'

Yarın görülecek ilk duruşmaya çağrı yapan Haber Sen Merkez Yönetim Kurulu tarafından, “MYK üyemiz Rüzgar saldırı sırasında alanda bulunuyordu. Yüzlerce insanın ölümüne ve yaralanmasına tanık olan üyemiz bir şeyler yapabilmek için, hastane önüne gitmiştir. Hastane önünde toplanan kalabalıktan kaynaklı ambulansların hastaneye girememesi üzerine hastaneden çıkan görevliler, MYK üyemizin elinde megafonu görünce, yolun açılması için anons yapmasını istemişlerdir. Bu talep üzerine Rüzgar yolun açılması ve kan ihtiyacı için megafon ile anons yapmıştır. Olayın olduğu tarihte Sağlık Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu, televizyonlarda ve açılış törenlerinde yapmış olduğu konuşmalarda Rüzgar’a yönelik 'provokatör’ ifadelerini kullanmıştır. Bu akıllara durgunluk veren davanın takipçisi olalım.'

İlgili Haberler

Politika

Fransa'da eylemler devam ediyor: 40 lise kapatıldı

Politika

Diyanet'ten Erbaş'ın tepki çeken sözlerine açıklama yapıldı

Politika

Türk Tabipler Birliği yöneticilerine dava

Politika

TBMM'de kavga çıktı: Orman mı lan burası ayı

Politika

Macron'dan 'Sarı Yelekliler' açıklaması: İnsanları unuttuk

Politika

Demirtaş: Neyse ki hükumet tahliyeye engel oldu

Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakan Fidan'la görüştü

Politika

HDP Batman il binasına polis baskını

Politika

Ekrem Memnun 'Potının Perileri'ne veda etti

Politika

Babası Turgut Altınok AKP ile anlaşınca İyi Parti'den istifa etti

Politika

Tarihçi ve yazar Talha Uğurluel, FETÖ'den tutuklandı

Politika

Akit'in tetikçiliği mahkemeye taşındı