darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

Katar'dan gelen yardımın karşılığı ortaya çıktı

Merdan Yanardağ: Aynı gemide değiliz!

AKP'nin Anayasa taslağını hazırlayan isimden Berberoğlu itirafı

Hem cinsiyetçi hem saçmalama uzmanı: Yandaş yazardan skandal yazı

SPK'den Demirören'e 264 milyonluk kur muafiyeti

Karaman'da Ensar AKlanıyor: Aileler suçlu!

Birgün'den Sabahat Karakoyun'un haberine göre; Karaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün, istismara uğrayan çocuklarla İlgili olarak TBMM’de kurulan Araştırma Komisyonu’na sunduğu raporda, aileler “çocukların sosyal gelişim ve eğitim gibi süreçlerin kurum ve kuruluşlara havale ettikleri' gerekçesiyle eleştirilirken, denetimle sorumlu kamusal kurumlar es geçildi.

Karaman’da Ensar Vakfı’nın yurtlarında kalan çocuklara yönelik cinsel istismar skandalının ardından AKP’nin kurulmasına zoraki razı olduğu Meclis Araştırma Komisyonu, ağır aksak çalışmaya devam ediyor. Komisyon, 21 Nisan’da başlayan çalışmalarını içtüzük’te öngörülen iki aylık sürede tamamlayamayacağından bir aylık süre uzatımına gidilecek. İncelemelerde bulunmak üzere Karaman’a giden komisyon üyelerine, milli eğitim ile aile ve sosyal politikalar il müdürlüklerince iki ayrı rapor sunuldu.

MAĞDUR AİLELERE ELEŞTİRİ

Karaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce hazırlanan Çalışma Raporu’nda, olayın ortaya çıkmasının ardından yapılan çalışmalardan söz edildi. Çocuklar ve ailelerle yapılan görüşmelerle ilgili değerlendirmelere de yer verilen raporda, ilgili kamu kurum ve kuruluşları tüm sorumluluklarını yerine getiriyormuşcasına mağdur ailelerine yönelik eleştirilerde bulunulması dikkati çekti.

Raporda “Müdahale sürecinde Gözlemlenen Aile Yapısındaki Eksiklerimiz' başlığı altında özetle şu değerlendirmeler yer aldı:

»Ailelelerde mahremiyet eğitimi ile cinsel eğitim eksikliği görülmüştür.»Ailelelerin çocukları ile ihtiyaçları bağlamında ilgilenirken derinlemesine soru ve yanıtlar biçiminde diyaloglardan uzak durdukları, çocuklarındaki ani veya süreli davranış değikliklerini yorumlayamadıkları, sebebine inemedikleri, toplumumuzda ebeveynliğin yüzeysel boyutta kaldığı gözlemlenmiştir.
» Ailelerin genel anlamda çocukların sosyal gelişim, eğitim gibi süreçleri kurum ve kurumlara havale ettikleri gözlemlenmiştir. Eğitim veya bakım veren kuruluşlarına hizmet niteliklerini sorgulamadan aşırı güven duydukları gözlemlenmiştir.

İlgili Haberler

Güncel

Kurban Bayramı tatilinde 3 günlük kaza bilançosu: 49 ölü, 206 yaralı

Güncel

Ne kadar zaman cinsel ilişki olmazsa boşanabilirsiniz

Güncel

NYT: Erdoğan'ın acımasız baskısı demokrasi umudunu boşa çıkardı

Güncel

Ticaret Bakanlığı'ndan ABD'nin gümrük vergileri için dava

Güncel

ABD Büyükelçiliği'nden saldırıyla ilgili son dakika açıklaması

Güncel

Ankara Valiliğinden flaş açıklama: Saldırıyı kabul ettiler

Güncel

Aksa Elektrik AŞ'de iş cinayeti: Akıma kapılan işçi öldü

Güncel

Yunanistan: Türkiye'yle askeri alanda görüşüyoruz

Güncel

Elazığ'da iş cinayeti: Akıma kapılan işçi yaşamını yitirdi

Güncel

İmar Barışı'na kaç kişi başvurdu?

Güncel

ABD Büyükelçiliği'ne saldırıyla ilgili bir kişi gözaltında

Güncel

Kocaeli Tarım ve Orman Müdürü hayatını kaybetti